آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۱ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۶۷۱

 • تورم منفی ۱۰ کالا‌ی خوراکی

  دنیای اقتصاد: گزارش مرکز آمار ایران در تیرماه نشان می‌دهد از ۲۴ قلم کالای خوراکی مورد بررسی، ۱۰ قلم کالا با کاهش قیمت روبه‌رو بودند. مطابق این بررسی‌ها، فراوانی کالاهای خوراکی با تورم منفی در تیرماه افزایش یافته است که این موضوع می‌تواند به‌دلیل «افزایش عرضه محصولات کشاورزی در تابستان»، «ثبات نرخ ارز» و «تغییر انتظارات تورمی» باشد. نکته قابل‌توجه در این گزارش این است که بهای گوشت قرمز نیز در تیرماه منفی گزارش شده؛ کالایی که حدود دو ماه قبل، از لیست مشمولان دریافت دلار ۴۲۰۰ تومانی کنار گذاشته شد.
 • زورآزمایی فدرال‌رزرو و کاخ سفید

  دنیای اقتصاد: قیمت طلا در روز پنج‌شنبه دو روند کاملا متفاوت را تجربه کرد. معامله‌گران بازار طلا در روز پنج‌شنبه لحظاتی را در حضیض قیمت و ادامه روز را در بهشت قیمتی سپری کردند. روز پنج‌شنبه با روند نزولی قیمت طلا تحت‌تاثیر سخنرانی جرومی پاول رئیس فدرال‌رزرو و سیگنال‌های کاهشی او درباره احتمال کم کاهش نرخ بهره در ادامه سال آغاز شد. قیمت طلا بعد از ناامیدی بازار از سیاست‌های بانک مرکزی آمریکا تا مرز ۱۴۰۰ دلاری پایین آمد؛ قیمتی که رکورد ۲ هفته‌ای پایین‌ترین قیمت طلا را شکست. اما در ادامه روز پنج‌شنبه تحت‌تاثیر توییت ترامپ و دمیده شدن بر آتش جنگ تعرفه‌ای بین آمریکا و چین این روند معکوس شد و قیمت فلز زرد برای لحظاتی تا مرز ۱۴۵۰ دلاری نیز افزایش یافت.
 • استفاده از مفاهیم بیمه در تبلیغات

  گروه بنگاه‌ها: یکی از راهکارها برای درونی شدن فرهنگ بیمه در لایه‌های مختلف اجتماعی، رجوع به مفاهیم بیمه و استفاده از آنها در تبلیغات است، مفاهیمی که با شاخص‌ها و خصوصیات فردی و اجتماعی مردم همخوانی داشته باشد. کمپین تبلیغاتی جدید بیمه معلم با مضامینی چون «من بیم دارم»، «من بیمه دارم» آغاز به‌کار کرد، رویکردی که تلاش کرده در مسیر ایجاد ارتباط بین مفهوم «بیم» و «بیمه» حرکت کند و مخاطب را با این مفاهیم در گیر کند، درگیری که در نهایت به آگاهی مخاطب نسبت به یکی از مفاهیم اصلی بیمه ختم می‌شود و این آگاهی به درونی‌سازی مفهوم بیمه در مردم کمک می‌کند.
 • حمایت بانک مسکن از راهکارهای نوین ساخت

  گروه بنگاه‌ها: عضو هیات‌مدیره بانک مسکن گفت: استراتژی ما در بانک مسکن توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بهینه‌سازی مصرف، کاهش قیمت تمام شده ساختمان و افزایش کیفیت مصالح ساختمانی است. مجبتی عزیزیان در گفت‌وگو با پایگاه خبری بانک مسکن اظهار کرد: هدف‌گذاری بانک مسکن برای توسعه ساخت‌و‌ساز مبتنی‌بر فناوری‌های نوین تحت عنوان شرکت‌های پِراپ تک است. عضو هیات‌مدیره بانک مسکن گفت: پراپ تک‌ها مستقیما در حوزه نوآوری صنعت ساختمان فعالیت می‌کنند و ما نیز به‌دنبال این هستیم تا که اگر فردی ایده‌ای در حوزه صنعت ساختمان دارد این به یک محصول اولیه تبدیل شود.
 • تضمین چابک‌سازی و ارزش‌آفرینی با استقرار مدل تعالی سازمانی

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک دی در جلسه‌ای با حضور معاونان و مدیران بانک، اهتمام نامه تعالی سازمانی را امضا کرد. محمدرضا قربانی، مدیرعامل، در جلسه‌ای با حضور معاونان، مدیران ارشد و روسای ادارات بانک گفت: الگوی تعالی سازمانی به عنوان رویکردی بنیادین و راهبردی برای تضمین حصول اطمینان از رشد پایدار، مستمر و متوازن در سازمان است که باور به آن می‌تواند تحقق اهداف و استراتژی‌های کلان بانک را نیز تسریع کند. مدیرعامل بانک دی با تاکید بر لزوم توجه تمام مدیران به جاری‌سازی روح تعالی در واحدهای مختلف بانک گفت: هدف این جلسه توسعه و توانمندسازی مهارت‌های مدیران بانک دی در مسیر تعالی است تا با ایجاد همدلی، اهتمام و نهادینه کردن چرخه بهبود مستمر شاهد پیاده‌سازی منطق تعالی در عملکرد روزانه تمام همکاران باشیم. قربانی با اشاره به چشم‌انداز بانک دی در مسیر تعالی سازمانی در سال ۱۳۹۸ تاکید کرد: هدف ما از شرکت در جایزه ملی تعالی سازمانی صرفا کسب جایزه نیست، بلکه بهبود روزافزون خدمات و محصولات، روان‌سازی و چابک‌سازی فرایندها و ارزش‌آفرینی مستمر برای ذی‌نفعان مهم‌ترین اهداف بانک دی در این مسیر است.
 • دلار در کانال ۱۱ باقی ماند

  دنیای اقتصاد: در آخرین روز هفته، دلار و سکه از فاز کاهشی خارج شدند و با سرعت نسبتا آرامی در مسیر افزایشی حرکت کردند. روز پنج‌شنبه، دلار ۷۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به بهای ۱۱ هزار و ۹۹۰ تومان رسید. سکه نیز با ۵هزار تومان افزایش به بهای ۴ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید.
 • استفاده از پیامک به جای رسید کاغذی مقرون‌به‌صرفه نیست

  گروه بنگاه‌ها: پیمان طبری، سرپرست شرکت ایران‌کیش در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» به تشریح برنامه‌های این شرکت در سال ۹۸ پرداخت.
 • پرداخت تسهیلات ٧٩ هزار میلیارد ریالی بانک صادرات به بنگاه‌ها

  گروه بنگاه‌ها: بانک صادرات ایران طی سه ماه اول سال ٩٨، بیش از ٧٩ هزار و ٤٦٥ میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط پرداخت کرده است.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر