آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۵ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۶۱۵

 • مالکیت معنوی کلید صلح تجاری

  دنیای اقتصاد: یکی از دلایل بازگشت به گذشته، بن‌بست مذاکرات دو کشور است که یکی از عوامل آن مساله سرقت مالکیت معنوی خواهد بود. مالکیت معنوی شامل کلیه اختراعات، نوآوری‌ها، انحصار‌های تجاری و قوانین کپی‌رایت درخصوص هر گونه ابداع یا نوآوری می‌شود. در سال ۲۰۱۹ میلادی شرکت‌های آمریکایی حدود هزار میلیارد دلار در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
 • موقعیت جدید معامله‌گران دلار

  دنیای اقتصاد: در پنجمین روز هفته، دلار و سکه دومین افزایش متوالی را تجربه کردند تا فلز گرانبهای داخلی به کانال ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برود و دلار به محدوده ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان پا بگذارد. روز چهارشنبه، بازار از همان ابتدای روز نشانه‌های افزایشی از خود بروز داد و مشاهده‌ها حکایت از حضور خریداران در بازار داشت. دیروز، شاخص ارزی با افزایش خریدها، ۲۰۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به بهای ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.
 • تغییرات تورم اردیبهشت‌ماه

  مرکز آمار نرخ تورم ۱۲ ماه منتهی به اردیبهشت‌ماه را ۲/ ۳۴درصد اعلام کرد. این عدد نسبت به تورم فروردین‌ماه معادل ۶/ ۳ واحد درصد رشد کرده است. در اردیبهشت‌ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل (١٠٠=١٣٩٥) به ۵/ ۱۷۳ واحد رسید که نسبت به ماه قبل ۵/ ۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.
 • پروفایل ارزی برای هر ایرانی

  مدیر اداره نظارت ارز بانک مرکزی از ایجاد پروفایل ارزی برای هر ایرانی خبر داد. به گزارش «ایبِنا» امیرحسین شکوهی درباره ایجاد پروفایل ارزی برای هموطنان گفت: در حال حاضر برای هر فرد اعم از حقیقی و حقوقی یک پروفایل ارزی برای هر فعالیتی که به ارز ارتباط دارد از جمله درمان، سلامت و ... ایجاد خواهد شد. مدیر اداره نظارت ارز بانک مرکزی در فراکسیون شفاف‌سازی و انضباط مالی مجلس تاکید کرد: من تقاضا دارم که سال ۹۵ را با سال ۹۷ مقایسه کنید و امیدوارم هنگامی که این فشارها از کشور برداشته شد به اتفاق‌هایی که در سال‌های ۹۴ و ۹۵ رخ داد بازنگردیم زیرا ما در کشور نقشه ارزی داریم.

بیشتر