آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۵۹۱

 • دو شرط تداوم ثبات ارزی

  دنیای اقتصاد: رئیس‌کل بانک مرکزی دو استراتژی برای حفظ ثبات بازار و پرهیز از شوک‌های ارزی را معرفی کرد. عبدالناصرهمتی در اولین واکنش به عدم‌تمدید معافیت‌های نفتی عنوان کرد که کاهش در صادرات نفت و معادل ریالی درآمد دولت باید از طریق صرفه‌جویی و استفاده از یارانه‌های پنهان جبران شود. وی همچنین تشویق صادرات غیرنفتی و برگرداندن ارز آنها به چرخه اقتصاد را دیگر راه مقابله با فشارهای جدید دانست. بانک مرکزی پس از اعلام سیاست‌های جدید آمریکا توانسته است قیمت دلار را همچنان زیر مرز ۱۴ هزار تومانی نگه دارد.
 • ۲ روی امتیاز ویژه دلار

  دنیای اقتصاد: بازدهی بالای اوراق خزانه‌داری ایالات‌متحده منتقدان زیادی را در خصوص نقش اصلی دلار به‌عنوان ارز ذخیره شماره یک و عواقب آن فعال کرده است.
 • حمله توییتری ترامپ به برنده نوبل

  دونالد ترامپ در توییت جدید خود، برنده نوبل اقتصادی و ستون‌نویس روزنامه مطرح نیویورک‌تایمز را مورد حمله قرار داد. ترامپ در حساب توییتری خود نوشت: «پل کروگمن» از نیویورک‌تایمز جعل‌کننده اخبار، با نوشته‌های کذب و بسیار نادرست خود در مورد من، همه اعتبارش را همچون نیویورک‌تایمز از دست داده است. فکر و ذهن کروگمن با نفرت آکنده شده، همان‌طور که ذهن دیگران مملو از نشانه‌های حماقت وی شده است. او گفته که بازار سهام امکان سقوط دارد؛ اما این فقط یک رکورد بالا است.
 • اطلاعیه بانک مرکزی در مورد کد شهاب

  بانک مرکزی اعلام کرد اخذ اطلاعات و تکمیل و دریافت شناسه «شهاب» توسط بانک‌ها صورت گرفته و مشتریان چنانچه قبلا در بانک‌ها احراز هویت شده‌اند نیازی به مراجعه به بانک‌ها ندارند.
 • پاداش کارکنان دولت در سال ۹۸

  دستگاه‌های اجرایی در سال ۹۸ می‌توانند حداکثر معادل یک ماه حقوق و مزایای مندرج در احکام کارگزینی را در صورت وجود اعتبار در سقف اعتبارات تخصیص یافته، به عنوان پاداش پرداخت کنند. به گزارش «ایرنا» به نقل از سازمان برنامه و بودجه، براساس ماده ۱۱ ضوابط اجرایی بودجه سال ۱۳۹۸ که به تصویب هیات وزیران رسیده است، در سال‌جاری دستگاه‌های اجرایی می‌توانند حداکثر معادل یک ماه حقوق و مزایای مندرج در احکام کارگزینی را در صورت وجود اعتبار در سقف اعتبارات تخصیص‌یافته دستگاه اجرایی و با رعایت ماده (۷) این تصویب‌نامه به عنوان پاداش پرداخت کنند. براساس این ماده، پرداخت یک ماه پاداش مذکور به اعضای هیات‌ مدیره، هیات عامل و کارکنان شرکت‌های دولتی (اعم از شرکت‌های مستلزم ذکر و تصریح نام)، بانک‌ها و بیمه‌های دولتی با رعایت قوانین و مقررات مربوط و پس از تصویب مجامع یا شوراهای عالی آنها مجاز است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر