آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۸ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۵۵۸

 • راهکار رام شدن دلار

  دنیای اقتصاد: در پنجمین روز هفته، قیمت دلار پس از ۳ روز کاری به زیر مرز ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومانی رفت تا اولین سطح حمایتی دلار شکسته شود. روز چهارشنبه، شاخص ارزی ۷۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۳ هزار و ۴۵۰ تومان رسید. مرز مهم حمایتی دوم که پیش روی بازار قرار دارد، نقطه ۱۳ هزار تومانی است و بازار در صورت شکست آن به کانال ۱۲ هزار تومانی بازخواهد گشت که در انتهای بهمن در آن قرار داشت.
 • توقف انقباض پولی درآمریکا

  دنیای اقتصاد: بازتاب نطق «جرومی پاول»، احتیاط را کلیدواژه بازارهای جهانی کرد. شاخص دلار به زیر ۹۶ واحدی سقوط کرد، اما خبری از صعود اونس طلا در کار نبود. اونس که به‌واسطه نزول دلار به صعود ترویج می‌شود، خود نیز ۴ دلار پایین‌تر از قیمت ۱۲۹ دلاری بازشده معامله شد و سرایت رفتار صبورانه فدرال‌رزرو به سرمایه‌گذاران را علنی کرد. پوند پس از روزهای سخت ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی که پشت سر گذاشته بود، ارز غالب بازار بود و ظرف یک هفته اخیر بالغ‌بر ۲ درصد صعود کرد.
 • تراکنش‌های بانکی با مبالغ بالا رصد می‌شوند

  نمایندگان مجلس مقرر کردند برای مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی، تراکنش‌های بانکی با مبالغ بالا رصد شوند. به گزارش خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح چهارشنبه، ۸ اسفند مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، با بند الحاقی ۳ تبصره ۱۶ ماده واحده این لایحه موافقت کردند. در بند الحاقی ۳ تبصره ۱۶ این لایحه آمده است؛ به‌منظور افزایش شفافیت تراکنش‌های بانکی، مبارزه با پولشویی و جلوگیری از فرار مالیاتی:
 • پیامدهای اقتصاد دولتی

  دکترمحمود اسلامیان
  اتفاقات سیاسی طی دهه‌های گذشته تاثیرات جدی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی داشته است. فشارهای غیرمعقول بر توده‌های مردم در قرن ۱۸ باعث عکس‌العمل طبقات روشنفکر در ‌سطح جهانی شد. ظهور مارکس و ارائه تحلیل برای عبور از تبعیضات نظام تندرو سرمایه‌داری منجر به بروز مارکسیسم در سطح جهانی شد. این روند مورد استقبال بسیاری از روشنفکران در کشورهای مختلف قرار گرفت.
 • مطابقت کدملی با شماره همراه در اپلیکیشن‌های موبایلی اجباری شد

  بانک‌مرکزی در مستند الزامات ارائه خدمات بانکی توسط برنامک‌های همراه اعلام کرد که ارائه خدمات بانکی صرفا با تطبیق کد ملی با شماره تلفن همراه در اپلیکیشن‌های موبایلی از ابتدای سال ۹۸ امکان‌پذیر خواهد بود. به گزارش «ایبِنا» اداره نظام‌های پرداخت بانک‌مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای تبیین الزامات اپلیکیشن‌های موبایلی در حوزه خدمات بانکی، الزاماتی را با عنوان «مستند الزامات ارائه خدمات بانکی توسط برنامک‌های همراه» تدوین و منتشر کرد؛ بر این اساس تمامی تولیدکنندگان این اپلیکیشن‌ها از جمله بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری و شرکت‌های پرداخت الکترونیک باید مفاد مستند مذکور را رعایت کنند؛ چراکه براساس اطلاعیه بانک‌مرکزی که به شرکت‌های زیرمجموعه بانک‌مرکزی ارسال شده، رعایت مفاد الزامات جدید در حوزه اپلیکیشن‌های موبایلی از ابتدای سال ۱۳۹۸ اجباری است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر