آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۵۵۲

 • افزایش معاملات در بازار دلار

  دنیای اقتصاد: در پنجمین روز هفته، قیمت دلار برای سومین روز متوالی بالای مرز ۱۳ هزار تومانی نوسان کرد و حتی به بالای سطح ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومانی رفت. روز چهارشنبه، فضای بازار سکه نیز هیجانی‌تر از میانه‌های هفته بود و این فلز گرانبها با ۱۵۰ هزار تومان افزایش به بهای ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان رسید.
 • بوی بحران در اقتصاد جهانی

  دنیای اقتصاد: از اواخر سال‌جاری میلادی رکود مالی در آمریکا و سایر نقاط دنیا ریشه می‌دواند. از نظر بسیاری از کارشناسان، این بحران در سال ۲۰۲۰ نمایان‌تر خواهد شد؛ این اتفاق در حالی پیش‌بینی می‌شود که بازارهای سهام که ماه دسامبر سال قبل میلادی یکی از بدترین شرایط تاریخی خود را پشت‌سر گذاشته بودند، حال توانسته‌اند زیان آن دوره را در سال جدید میلادی جبران کنند؛ با این حال، افزایش بهای اونس و تضعیف متاخر نرخ برابری ین به دلار دو نشانه یادآور دوران پیشابحران هستند. اونس دیروز تا مقطعی به آستانه محدوده ۱۳۵۰ دلاری نزدیک شد.
 • افزایش تورم در میانه زمستان

  آمارهای مرکز آمار ایران نشان می‌دهد در بهمن‌ماه نرخ تورم ماهانه و نقطه‌به‌نقطه افزایش کم‌دامنه‌ای را تجربه کرده است. مرکز آمار ایران، آمار تورم بهمن‌ماه را منتشر کرد. این گزارش نشان می‌دهد که شاخص بهای مصرف‌کننده در این ماه به رقم ۱/ ۱۵۸ رسیده که نسبت به ماه قبل ۲/ ۲ درصد افزایش را ثبت کرده است.
 • وزیر کار: دستمزد کارگران باید افزایش معقولی داشته باشد

  وزیر کار با اشاره به سهم ۹/ ۷ درصدی دستمزد در تولید، این عدد را ناچیز دانست و گفت: لازم است دستمزد کارگران به‌صورت معقولی افزایش پیدا کند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست هم‌اندیشی با دبیران اجرایی خانه کارگر که در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، با تاکید بر اینکه دولت حساسیت‌های زیادی بر سر بحث دستمزد دارد، گفت: سهم دستمزد در تولید صنعتی کشور ۹/ ۷ درصد آن ‌هم به‌صورت دست‌بالا است؛ این عدد خیلی ناچیز است و لازم است دستمزد کارگران به‌صورت معقولی افزایش پیدا کند.
 • سهم ایران از صادرات مصنوعات طلا

  رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی ایران می‌گوید: سهم ایران از صادرات طلا و جواهر و مصنوعات آن در دنیا تنها دوهزارم درصد است.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر