آرشیو روزنامه شماره ۴۵۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۵۴۷

 • توقف عطش اسکناس خواهی

  دنیای اقتصاد: بررسی آمارهای پولی و بانکی حاکی از آن است که در دو ماه پایانی پاییز، رشد نقطه‌به‌نقطه اسکناس و مسکوک روند با ثباتی را ثبت کرده و در آذرماه رشد ماهانه آن منفی شده است. این روند نشان می‌دهد که به‌رغم افزایش رشد در نیمه نخست سال‌جاری، این روند در دو ماه اخیر متوقف شده است. پیش‌بینی می‌شود با توجه به ثبات بازارها در دو ماه دی و بهمن این روند در دو ماه نخست سال‌جاری نیز تداوم داشته باشد.
 • پایان کاهشی هفته افزایشی

  دنیای اقتصاد: در هفته‌ای که ۲ روز کاری آن تعطیل بود، دلار سه افزایش متوالی را تجربه کرد، ولی انتهای هفته وقت تغییر مسیر بازارها بود. روز پنج‌شنبه شاخص ارزی ۵۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۲ هزار و ۱۵۰ تومان رسید. پیش از آن این ارز یک افزایش ۱۰۰ تومانی و ۲ افزایش ۵۰ تومانی را به ثبت رسانده بود و در مجموع با وجود پایان کاهشی توانست هفته را با بازدهی مثبت ۷/ ۱ درصدی به پایان ببرد.
 • تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان به سیستم گرمایشی ایمن

  گروه بنگاه‌ها: با امضای تفاهم‌نامه‌ای بین بیمه البرز و سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، سیستم گرمایشی یکصد کلاس درس مدارس استان سیستان و بلوچستان از محل بودجه تهیه هدایای نوروزی و انتشار سررسید شرکت بیمه البرز تجهیز و ایمن‌سازی می‌شود. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» این تفاهم‌نامه با حضور سید‌رسول تاجدار، مدیرعامل بیمه البرز و محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، برای اجرای طرح ققنوس جمعیت هلال احمر در راستای ترویج فعالیت‌های نیکوکارانه و به‌منظور کمک به محرومیت‌زدایی و تامین سلامت دانش‌‌آموزان مدارس استان سیستان و بلوچستان امضا شد.
 • وزارت راه و شهرسازی به جمع بیمه‌گذاران تجارت‌نو پیوست

  گروه بنگاه‌ها: با نهایی شدن قرار داد بین بیمه تجارت نو و وزارت راه و شهرسازی کارکنان این وزارتخانه به جمع بیمه‌گذاران تجارت‌نو پیوستند. به گزارش روابط عمومی بیمه تجارت نو، علی‌رضا بنی‌اسدی، قائم‌مقام مدیرعامل بیمه تجارت نو با اعلام این خبر افزود: به‌واسطه این قرارداد کلیه کارکنان وزارتخانه مذکور تحت‌پوشش بیمه درمان بیمه تجارت‌نو قرار گرفتند. وی با تاکید بر اینکه مجموعه تجارت‌نو درصدد است همانند سایر بیمه‌گذاران خدمات شایسته و درخوری به کارکنان این وزارتخانه نیز ارائه دهد، گفت: خدمت‌رسانی مطلوب اصلی‌ترین هدف بیمه تجارت‌نو است که با توجه به جایگاه ویژه بیمه‌گذاران جدید خانواده تجارت‌نو، همکاران‌ بخش درمان تمامی تلاش خود راخواهند کرد تا ارائه خدمات در این حوزه به بهترین شکل صورت گیرد.
 • رشد ۴۰ درصدی منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران طی ۱۱ ماه

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در بازدید از شعب و دوایر ستاد استان اصفهان از رشد ۴۰ درصدی منابع قرض‌الحسنه و پرداخت بیش از یک میلیون و ۱۶ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه طی ۱۱ ماه گذشته خبر داد.
 • رشد ۳۷ درصدی سپرده‌های شعب بانک توسعه صادرات

  گروه بنگاه‌ها: مدیر امور شعب و بازاریابی بانک توسعه صادرات ایران در همایش سراسری مدیران بانک توسعه صادرات عملکرد یکساله این بانک را در حوزه‌های مختلف تشریح کرد و از رشد ۳۷ درصدی سپرده‌های شعب و ۱۷ درصدی مانده تسهیلات خبر داد. احمدی در این همایش، با اشاره به رشد ۵۴ درصدی در مصوبات تسهیلات و تعهدات صادره تا پایان آذرماه گفت: تسهیلات اعطایی ریالی در محدوده زمانی یاد شده، ۳۵ هزار و ۹۰ میلیارد ریال بوده که رشد ۲۵ درصدی داشته است؛ در ارائه تسهیلات ارزی ۶ درصد کاهش داشته‌ایم، اما در مجموع بانک ۲۲ درصد رشد را در تسهیلات اعطایی تجربه کرده است.
 • رکود در کمین «اقتصاد ترامپی»

  دنیای اقتصاد: سیاست‌های اقتصادی دونالد ترامپ از افزایش مخارج دولت تا جنگ تجاری که با قدرت‌های دیگر به راه انداخته، همگی سایه رکود را گسترش می‌دهند. اقتصاد آمریکا زیر بار بدهی ۲۲ هزار میلیارد دلاری قرار دارد، همچنین چشم‌انداز کاهشی نسبت به رشد اقتصادی این کشور و درگیری تجاری با چین نیز از اهمیت بالایی برخوردار شده است.
 • به‌دنبال پرداخت سود غیر‌قانونی نخواهیم رفت

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک صادرات ایران با بیان اینکه رقابت ناسالم و بی‌توجهی بعضی موسسات پولی و بانک‌ها در رعایت نرخ سود سپرده‌ها، موجب افزایش برخی انتظارات غیرقانونی شده، تاکید کرد: ما به بخشنامه‌های بانک مرکزی پایبندیم و به‌دنبال نرخ سود غیرقانونی نخواهیم رفت. به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، حجت‌الله صیدی در جمع کارکنان بانک در زنجان گفت: مساله نرخ غیرقانونی سود، سلاحی است که متاسفانه برخی برای وادار کردن بانک صادرات ایران به انجام خطا مورد استفاده قرار می‌دهند که این بانک در راستای رعایت مقررات، در مقابل آن ایستادگی خواهد کرد و البته رعایت همین موضوع، رمز بهبود منابع و سلامت اعتباری بانک نیز بوده است.
 • پرداخت سود اوراق مشارکت پالایش نفت بندرعباس در بانک ملت

  گروه بنگاه‌ها: دهمین مرحله سود قطعی اوراق مشارکت شرکت پالایش نفت بندرعباس منتشر شده در سوم اسفندماه سال ۱۳۸۹، در شعب منتخب بانک ملت پرداخت می‌شود. به گزارش روابط عمومی بانک ملت، دهمین مرحله پرداخت سود قطعی اوراق مشارکت مذکور، از روزهای اول تا ۱۵ اسفند سال‌جاری از طریق شعب منتخب این بانک انجام خواهد شد. براساس این گزارش، دارندگان برگه تسویه نهایی با همراه داشتن اصل و تصویر کارت ملی می‌توانند به شعب منتخب بانک ملت مراجعه و نسبت به دریافت سود قطعی اوراق مشارکت خود، اقدام کنند.

بیشتر