آرشیو روزنامه شماره ۴۵۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۵۴۳

 • گذر آرام دلار به کانال جدید

  دنیای اقتصاد: در پنجمین روز هفته، روند افزایشی دلار و سکه متوقف نشد ولی هر دو نوسان کمتری را نسبت به روزهای پیشین تجربه کردند؛ روز چهارشنبه، شاخص ارزی با ۶۰ تومان افزایش به بهای ۱۲ هزار و ۱۰ تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی نیز با ۵ هزار تومان رشد به قیمت ۴ میلیون و ۲۲۵ هزار تومان رسید.
 • پوشش زیان دسامبر، با رشد ژانویه

  دنیای اقتصاد: افت ۳/ ۷ درصدی شاخص‌های بازارهای جهانی در ماه دسامبر خروج سرمایه از صندوق‌های مشترک را به ۴۴ میلیارد دلار رساند و رکورد جدیدی از سال ۲۰۰۸ میلادی (سال بحران مالی دهه قبل) ثبت کرد. هرچند ماه‌ بعد از دسامبر ۲۰۱۸ یعنی ژانویه ۲۰۱۹ میلادی، کاملا روند متفاوتی در پیش گرفته شد. بازارهای جهانی سهام حدود ۷ درصد زیان ماه دسامبر را با صعود سال نو فراموش کردند و ماه دوم سال را نیز با پیشروی ادامه داده‌اند. همچنین پس از ۲ سال، اولین ماه ورود سرمایه از صندوق‌های مشترک به بازار سهام رخ داده است که چشم‌انداز مطلوبی برای سهام تلقی می‌شود. همزمان با صعود وال‌استریت، نوسانات همچنان ادامه دارند، البته با شدت کمتر و جهتی متفاوت با ماه دسامبر.
 • دستاوردهای اولیه اجرای اینستکس برای ایران

  کارشناس مسائل بانکی می‌گوید: راه‌اندازی اینستکس موجب می‌شود تا دستکم در بخش موادغذایی، بهداشتی و دارویی کالاهای کیفی‌تر و بهتری امکان ورود به کشور را داشته باشند.
 • گسترش همکاری شرکت‌های دولتی ایران و چین

  مدیرکل دفتر امور شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد، بر گسترش و تعمیق همکاری‌های اقتصادی شرکت‌های دولتی، از طریق گسترش سرمایه‌گذاری‌های دو کشور در موضوعات مورد علاقه طرفین تاکید کرد.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، ابوالفضل طیبی، مدیرکل دفتر امور شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، در دیدار با «وو پیمینگ»، رایزن اقتصادی و بازرگانی سفارت جمهوری خلق چین در ایران، ضمن اشاره به روابط حسنه و تعاملات سازنده دو کشور در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی، استفاده از ظرفیت‌های بالای دو کشور را برای گسترش و تعمیق هرچه بیشتر مناسبات اقتصادی در حوزه شرکت‌های دولتی، راهگشا دانست. فراهم کردن امکان استفاده از ظرفیت‌های موجود در زمینه‌های مختلف اقتصادی، بازرگانی و تجاری، از دیگر نکات مورد تاکید در این دیدار بود.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر