شماره روزنامه ۴۵۷۴
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۵۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۵۱۹

 • اونس و نفت پیشروی کردند

  دنیای اقتصاد: در شرایطی که مذاکرات تجاری چین و آمریکا در حال انجام است، بازارهای سهام روند صعودی خود را ادامه داده‌اند. وال‌استریت سه‌شنبه رشدی بالغ‌بر یک درصد به ثبت رساند و قیمت جهانی نفت نیز روند افزایشی خود را دنبال کرد. برخلاف بازار سهام و نفت، شاخص دلار آمریکا وارد مسیر نزولی شد. بهای هر اونس از فلز زرد روز گذشته ازحدود سطح ۱۲۸۷ دلاری رو به صعود گذاشت و شاخص دلار نیز از ۸۰/ ۹۵ واحد وارد مسیر نزولی شد.
 • بی‌محلی دلار به شایعات

  دنیای اقتصاد: در پنجمین روز هفته، دلار نتوانست به آن سوی محدوده مقاومتی ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومانی قدم بگذارد، ولی سکه توانست به آستانه مرز ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی برسد. روز گذشته دلار ۱۰ تومان افزایش یافت و روی مرز ۱۱ هزار تومانی قرار گرفت. این قیمت ۱۰ تومان نسبت به قیمت بسته شده روز سه‌شنبه بیشتر بود. در حالی که شاخص ارزی نوسان خاصی را تجربه نکرده بود، سکه تمام بهار آزادی ۴۰ هزار تومان افزایش را ثبت کرد و به بهای ۳ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان رسید.
 • چشم‌انداز تاریک اقتصاد جهان در ۲۰۱۹

  دنیای اقتصاد: «بانک جهانی» جدیدترین گزارش «چشم‌انداز اقتصادی جهان» را تحت عنوان «تیرگی آسمان‌ها» منتشر کرد. به گزارش این بانک رشد اقتصادی جهان در حال کند شدن است و ریسک‌ها در حال افزایش هستند.
 • نگران بازار ارز در اسفند‌ماه نباشید

  رئیس‌کل بانک مرکزی تاکید کرد که این بانک اجازه نمی‌دهد نوسان‌گیرها و کسانی که دنبال منافع کوتاه‌مدت هستند، بتوانند از بازار ارز استفاده کنند و در اسفندماه نیز بازار در کنترل سیاست‌گذار باقی خواهد ماند.
 • تولید بنزین به بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر رسید

  دنیای اقتصاد: روز گذشته با حضور معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، بهره‌برداری از فاز ۳ پالایشگاه ستاره خلیج فارس آغاز شد. با این اقدام ۱۲ تا ۱۵ میلیون لیتر به تولید روزانه بنزین کشور افزوده شد و تولید این محصول به بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر در روز رسید.
 • راه‌اندازی کاروان‌های سلامت در ۴۰ سالگی انقلاب

  مدیرعامل بنیاد برکت احسان با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۲ هزار و ۲۶۰ طرح را با بودجه‌ای معادل ۲۱۰ میلیارد تومان در سیستان و بلوچستان اجرا کرده است، گفت: در بهمن‌ماه همزمان با پیروزی انقلاب کاروان‌های سلامت با ماشین‌هایی که ۱۴۰ تختخوابی است در سیستان و بلوچستان حضور می‌یابند و بیماران را ویزیت می‌کنند.
 • تضعیف بانک‌ها؛ هدف شایعه‌پردازان

  گروه بنگاه‌ها: بانک آینده، به‌عنوان یک بانک خصوصی ایرانی، در طول پنج سال گذشته، همواره با اتکا و اعتماد به ذی‌نفعان، به‌ویژه مشتریان و دانش و تجربه مدیران و کارکنان خود، توانسته است علاوه‌بر کسب افتخارات ملی نظیر: رتبه دهم از نظر فروش در میان ۵۰۰ شرکت برتر و کسب عنوان شرکت پیشرو در اقتصاد ملی در دو سال پیاپی، نام و اعتباری شایسته در کشور و مجامع بین‌المللی کسب کند که از آن جمله می‌توان به: کسب عنوان بانک سال ایران در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی توسط نشریه معتبر بَنکِر، بانک تحول‌ساز خاورمیانه در سال ۲۰۱۷ میلادی و بانک برتر سال ۲۰۱۸ میلادی از طرف موسسه وزین یورومانی و سودآورترین و پربازده‌ترین بانک در اقتصاد ایران اشاره کرد.

بیشتر