آرشیو روزنامه شماره ۴۵۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۵۱۸

 • قدرت زایش پس‌انداز ایرانی

  دنیای اقتصاد: با فرض اینکه ایران، امارات، عراق، عربستان و ترکیه مسیر اقتصاد خود را از سال ۱۹۷۸ و از یک نقطه آغاز کرده باشند، اقتصاد ایران طی چهار دهه اخیر عملکرد ضعیف‌تری از نظر رشد اقتصادی در مقایسه با رقبای منطقه‌ای خود بر جای گذاشته است. نکته جالب توجه این است که طی این بازه زمانی میزان سرمایه‌گذاری در ایران همتراز با چهارکشور همسایه خود بوده است؛ اما این سرمایه‌گذاری نتوانسته است زایش اقتصادی چندانی در مقایسه با کشورهای همسایه برای ایران به‌دنبال‌ داشته باشد.
 • گرفتاری دلار در مرز روانی

  دنیای اقتصاد: روز سه‌شنبه، دلار در گیر و دار مرز ۱۱ هزار تومانی باقی ماند و نتوانست فاصله چندانی از آن بگیرد. در چهارمین روز هفته، شاخص ارزی در دامنه ۱۰ هزار و ۹۳۰ تا ۱۱ هزار و ۵۰ تومان نوسان کرد و در نهایت ساعت ۴ بعدازظهر روی عدد ۱۰ هزار و ۹۹۰ تومان به کار خود پایان داد.
 • راهکار اجرایی برای کمک به ایجاد و توسعه اشتغال

  سعید معادی کارشناس امور بانکی
  بانک توسعه تعاون به‌عنوان جوان‌ترین بانک دولتی کشور در اجرای احکام سند چشم‌انداز ۲۰ ساله جمهوری اسلامی ایران مبنی‌بر ارتقای سهم بخش تعاونی به ۲۵ درصد اقتصاد ملی، به موجب سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و به‌منظور تامین مالی بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران تاسیس و سال ۱۳۸۸ وارد بازار پول و شبکه بانکی کشور شد.
 • بازگشت دلار با مذاکرات تجاری

  دنیای اقتصاد: افزایش امیدواری‌ها نسبت به توافق تجاری چین و آمریکا از یکسو و گمانه‌زنی‌های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا طی ماه‌های آینده فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است. از همین رو، قیمت هر اونس طلا امروز به ۱۲۸۸ دلار کاهش یافت. قیمت طلا روز جمعه برای لحظاتی تا سطح ۱۲۹۸ دلاری افزایش یافت که بالاترین رکورد در ۶ ماه اخیر به‌شمار می‌رفت.
 • گسترش همکاری بانک ملت با صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران

  گروه بنگاه‌ها: تفاهم‌نامه همکاری میان بانک ملت و صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران با هدف افزایش تعاملات به امضا رسید.
 • قدردانی از حمایت بانک پارسیان از طرح‌های توسعه‌ای

  گروه بنگاه‌ها: بانک‌های دولتی و خصوصی در تامین مالی طرح‌های اشتغال‌زایی و توسعه روستایی نقش پررنگی داشته‌اند. برخی بانک‌ها از محل منابع صندوق توسعه ملی، در شهرهای کمتر از ۱۰ هزار نفر جمعیت وام‌هایی در قالب اشتغال‌زایی اعطا کرده‌اند که در رفع معضل بیکاری تاثیر قابل‌ملاحظه‌ای داشته است. علی بختیاری، نماینده دبیر کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب به خبرگزاری فارس گفت: بانک پارسیان در ارائه تسهیلات به بخش خصوصی یا پرداخت تسهیلات در بخش قرض‌الحسنه، ازدواج، جهیزیه، درمان و کمک به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی همواره پیشرو بوده است.
 • بیمه معلم برنده لوح ویژه چهارمین جشنواره تبلیغات ایران شد

  گروه بنگاه‌ها: چهارمین جشنواره تبلیغات ایران برگزار شد. در این جشنواره که با شعار خلاقیت، اثربخشی تبلیغات و حق انتخاب مشتری برگزار شد، ۳۵۰ اثر و فعالیت‌های تبلیغاتی سازمان‌ها به بوته داوری گذاشته شد. براساس این گزارش، شرکت بیمه معلم در چهارمین جشنواره تبلیغات ایران که مهم‌ترین رویداد در حوزه تبلیغات و روابط‌عمومی، بازاریابی و فروش برند‌ها محسوب می‌شود، با رای صاحب‌نظران و خبرگان این حوزه توانست تقدیرنامه و لوح ویژه هیات‌داوران ‌را بابت برندسازی و طرح یکپارچه‌سازی هویت بصری از آن خود کند.
 • انتقال یک تریلیون دلار دارایی از انگلیس به کشورهای اروپایی

  شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مالی به‌دلیل برگزیت ناچار شده‌اند ۲ هزار کارمند اروپایی جدید استخدام کنند. به گزارش «ایسنا» به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، مرکز مشاوره «ای‌وای» در گزارشی اعلام کرد به‌دلیل تصمیم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، حدود ۸۰۰ میلیارد پوند در حال انتقال از انگلیس به قطب‌های مالی دیگر اتحادیه است. انگلیس که در ماه مارس سال‌جاری اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد در تلاش است تا به توافقی برای حفظ روابط مالی خود با این اتحادیه دست یابد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر