آرشیو روزنامه شماره ۴۴۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۴۹۱

 • نوسان بازارها در مرز روانی

  دنیای اقتصاد: در اولین روز هفته، بازار دلار و سکه نتوانستند از مرزهای روانی عبور کنند. در بازار ارز، معامله‌گران تلاش کردند دلار را به بالای مرز ۱۱هزار و ۵۰۰ تومانی ببرند؛ ولی عرضه صرافی‌های منتخب و نبود تقاضای احتیاطی، قیمت را یک سطح پایین‌تر برد. به گفته فعالان، نبرد دلالان و بازارساز به احتمال زیاد تا اواسط دی‌‌ماه ادامه پیدا خواهد کرد. در بازار موازی ارز، سکه نتوانست به بالای مرز ۴ میلیونی برود و با عقبگرد سریع در انتهای کانال ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی به کار خود پایان داد.
 • سقوط به قعر یک‌سال پس‌از فتح قله

  دنیای اقتصاد: بیت‌کوین روز جمعه به کف یک سال اخیر خود سقوط کرد. معاملات شبانه در بازار آمریکا با فروش بیت‌کوین دنبال شده بود و قیمت این رمزارز را تحت‌فشار نزولی به سمت سطح ۳۰۰۰ دلاری قرار داد. عملیات فروش شدید از ساعت ۱۱ قبل از ظهر در بازار لندن کلید خورد و بهای این کریپتوکارنسی را به پایین‌ترین سطح از سپتامبر سال گذشته میلادی (۱۴ ماه قبل) رساند.
 • روایت همتی از توصیه‌های اقتصادی رهبری

  رئیس کل بانک مرکزی روز گذشته در جلسه با مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی از توصیه‌های رهبری در امور اقتصادی سخن گفت.
 • ازسرگیری انتقالات مالی ایران و چین

  با محدودیت نقل و انتقال پول میان ایران و چین از طریق کونلون بانک، اکنون یک بانک ایرانی، کارگزار انتقال وجوه و حواله میان دو کشور شده و مبادلات از سر گرفته شده است.به گزارش خبرگزاری مهر، بعد از مشکلاتی که کونلون بانک برای نقل و انتقالات پولی میان ایران و چین ایجاد کرده بود، هفته گذشته اسدالله عسگراولادی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین از گشایش کانال‌های مالی جدید میان دو کشور برای انجام امور مالی خبر داده بود.
 • رشد ۴۰ درصدی رقم کل بودجه

  جزئیات لایحه بودجه ۹۸ نشان می‌دهد رقم کل بودجه به ۱۷۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به قانون بودجه امسال بیش از ۴۰ درصد رشد کرده است. در حالی که قرار بود رئیس‌جمهور با حضور در جلسه علنی مجلس در ۲۵ آذر ماه از اعداد کلیدی بودجه رونمایی کند، خبرگزاری فارس پیش‌دستی کرد و جزئیات جدیدی از ارقام بودجه را ارائه داد.
 • مبنای نرخ ارز بودجه

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد سیاست نرخ ارز در بودجه گفت: پیشنهاد کنونی دولت در مورد نرخ ارز ۵۵۰۰ تومان است، اگر این عدد بالاتر رود هزینه دولت افزایش می‌یابد و کاهش آن تاثیر منفی بر واقعیت‌های اقتصاد کشور دارد.به گزارش «ایسنا» محمدرضا پورابراهیمی با تاکید بر مطلب فوق تصریح کرد: اگر سیاست‌های ارزی با همین شکل پیش رود در ماه‌های آینده کاهش بدون دلیلی که در قیمت ارز داشتیم ادامه خواهد یافت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر