آرشیو روزنامه شماره ۴۴۹۰ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۴۹۰

 • چهار سناریو از بودجه ارزی

  دنیای اقتصاد: براساس اطلاعات منتشر شده تاکنون، ۴ سناریو برای درآمد نفتی سال ۹۸ قابل تصور است. اگر دولت بتواند به طور میانگین روزانه ۵/ ۱ میلیون بشکه نفت با قیمت ۵۴ دلار در سال آتی بفروشد، بسته به اینکه تا چه حد به تعهدات قانونی خود پایبند باشد، درآمدهای نفتی در ۳ سناریو بین ۸۴ تا ۱۶۹ هزار میلیارد تومان متغیر خواهد بود (با فرض نرخ میانگین دلار ۵۷۰۰ تومان). اما اگر حجم فروش به یک میلیون بشکه در روز تقلیل یابد، سقف درآمدهای نفتی از ۱۱۳ هزار میلیارد تومان تجاوز نخواهد کرد.
 • سایه نااطمینانی در بازارهای جهانی

  دنیای اقتصاد: افت شاخص دلار آمریکا، نزول مجدد بهای نفت خام و ریزش شاخص بازارهای جهانی سهام در بخش تکنولوژی منجر به صعود قیمت طلا به بالاترین سطح خود در ۵ ماه اخیر شد. گمانه‌زنی‌های مربوط به افت شتاب روند افزایشی نرخ بهره فدرال‌رزرو آمریکا، شاخص دلار را وارد کانال کاهشی کرد، توافق اوپک برای کاهش تولید بهای نفت خام برنت را کاهش داد و دستگیری مدیر شرکت هوآوی در کانادا، وضعیت بازارهای سهام را با نوسان همراه کرد. همزمانی این ۳ رویداد موجب رشد تقاضا برای سرمایه‌گذاری برای خرید ذخایر امن جایگزین به‌ویژه فلزات گرانبها شد. اونس طلا از روز پنج‌شنبه تا عصر روز گذشته بالاتر از سطح ۱۲۴۵ دلاری معامله می‌شد که از نیمه دوم ماه جولای بالاترین سطح ثبت‌شده برای فلز زرد به‌شمار می‌رود. قیمت طلا روز پنج‌شنبه تا ۱۲۴۴ دلار در هر اونس نیز افزایش یافته بود. البته بهای نفت خام برنت تا ساعت ۷عصر دیروز با رشد ۵درصدی احیا شد.
 • تجربه بانک صادرات در استفاده از رمز یکبار مصرف

  گروه بنگاه‌ها: مدیر امور فناوری‌اطلاعات بانک صادرات ایران گفت: استفاده از رمز یکبار مصرف در بانکداری‌الکترونیک که برای همه بانک‌ها الزامی شده در بانک صادرات ایران سابقه‌ای بیش از ١٠ سال دارد و پیش از این نیز برای احراز هویت مشتریان اینترنت‌بانک عملیاتی شده بود. به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، سیدجعفر صدری درخصوص اهمیت استفاده از رمزهای یکبار مصرف افزود: بانک صادرات ایران خدمات‌دهی به مشتریان در بسترهای امن و نوین را همواره در دستورکار داشته و ارتقای بیش از پیش امنیت عملیات بانکی از جمله رویکردهای مسلم بانک در دو دهه گذشته بوده است.
 • حضور بانک اقتصاد نوین در همایش ملی بانکداری شرکتی

  گروه بنگاه‌ها: آخرین دستاوردها و تجربیات بانکداری شرکتی بانک اقتصادنوین به‌عنوان نخستین ارائه‌دهنده خدمات تخصصی بانکداری شرکتی در نظام بانکی کشور، به مدیران ارشد و تصمیم‌گیران مالی شرکت‌های حاضر در همایش ملی بانکداری شرکتی معرفی شد.
 • برگزاری جشنواره باشگاه مشتریان بانک تجارت

  گروه بنگاه‌ها: چهارمین دوره قرعه‌کشی جوایز جشنواره حساب‌های جاری باشگاه مشتریان بانک تجارت برگزار و مشتری شعبه شادگان استان خوزستان برنده یک دستگاه خودروی ۲۰۶ شد. به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، در چهارمین دوره جشنواره حساب‌های جاری باشگاه مشتریان، روز دوشنبه ۱۲ آذرماه، عدنان دادگر مشتری شعبه شادگان برنده یک دستگاه خودروی ۲۰۶ شد.
 • رونمایی از نسل جدید کسب‌وکار باشگاه مشتریان بانک سامان

  گروه بنگاه‌ها: بانک سامان با هدف ایجاد ارزش افزوده برای مشتریان و خدمات‌رسانی مناسب‌تر، از نسل جدید کسب‌وکار باشگاه مشتریان با نام تجاری «سامانیوم» رونمایی کرد. به گزارش روابط عمومی بانک سامان، باشگاه مشتریان بانک سامان در راستای تأمین نیازها و ایجاد منافع بیشتر برای مشتریان ایجاد شده است تا با گردآمدن مشتریان در کنار یکدیگر، امکان ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای آنها فراهم شود.
 • تسهیلات متنوع بانک مسکن به خریداران و سرمایه‌گذاران

  گروه بنگاه‌ها: شاید پاییز فصل خرید مسکن نباشد، ولی همیشه اخبار حول و حوش این مقوله مورد استقبال است. یکی از اخبار مهم این بازار، تسهیلات بانک‌ها است که در بخش‌های خرید و ساخت مسکن تقسیم می‌شوند. گرچه بانک‌های کشور مجاز به ارائه تسهیلات خرید هستند، ولی هنوز متنوع‌ترین تسهیلات و با نرخ سود کم را بانک مسکن ارائه می‌دهد. تسهیلات بانک مسکن که بنا به گفته رئیس‌کل بانک مرکزی قرار است دچار تغییر در محتوا و رقم شود، در دو بخش با سپرده و بدون سپرده تقسیم می‌شوند.
 • رشد چشمگیر تراکنش‌های موبایلیو اینترنتی سپ در مهرماه

  گروه بنگاه‌ها: تراکنش‌های اینترنتی و موبایلی شرکت پرداخت الکترونیک سامان در مهرماه ۹۷ با رشد چشمگیر همراه بود. به گزارش روابط عمومی شرکت پرداخت الکترونیک سامان (سپ) و براساس بولتن اقتصادی مهرماه شاپرک، این شرکت با کسب ۸۸/ ۱۷ درصد سهم بازار از نظر تعداد تراکنش‌ها و ۶۷/ ۱۳ درصد از مبلغ آنها در هر دو شاخص، بین ۱۲ شرکت PSP در جایگاه دوم ایستاد.
 • برد انتظارات افزایشی کوتاه‌تر شد

  دنیای اقتصاد: در آخرین روز هفته، قیمت دلار به مرز ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی رسید و توانست هفته دوم آذر را با بازدهی مثبت به پایان ببرد. روز پنج‌شنبه، دلار ۱۶۰ تومان افزایش را به ثبت رساند و روی عدد ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی قرار گرفت. این قیمت به معنای رشد ۴ دهم درصدی این ارز نسبت به پنج‌شنبه دو هفته پیش بود. دلار ۲ هفته پیش بیش از ۹ درصد از ارزش خود را از دست داده بود و پس از چنین کاهشی، عده‌ای از فعالان افزایش جزئی هفته گذشته را طبیعی دانسته‌اند.
 • پاسخ دبیرکل سندیکا به دلایل استعفای یکی از اعضا

  لیلا اکبرپور
  گروه بنگاه‌ها : بیمه اتکایی امین با ارسال نامه‌ای به محسن پورکیانی رئیس شورای عمومی سندیکای بیمه‌گران ایران از عضویت دراین نهاد صنفی استعفا داد.

بیشتر