آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۰ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۴۵۰

 • بدعت در مسیر قانون‌گذاری

  دکتر عباس آخوندی
  اخیرا شاهد پدیده بی‌سابقه‌ای در فرآیند قانون‌گذاری کشور هستیم که پیش از این با آن روبه‌رو نبوده‌ایم و آن این است که تمام ارکان قانون‌گذاری کشور از دولت و مجلس گرفته تا شورای نگهبان موضوعی را تصویب و عدم مغایرت آن را با قانون اساسی و شرع اعلام می‌کنند؛ لیکن، ابلاغ رسمی آن به‌دلیل تشخیص ابتدایی مغایرت قانون مصوب با سیاست ابلاغی به تشخیص هیات نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی وابسته به مجمع تشخیص مصلحت متوقف می‌ماند.
 • دپو لیر در بازار ارز

  دنیای اقتصاد: روز گذشته، فروشنده‌های زیادی برای لیر ترکیه در بازار وجود نداشت تا قیمت این ارز در مسیر صعودی قرار بگیرد. در چهارمین روز هفته، کمتر صرافی حاضر بود لیر را کمتر از ۲ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش برساند و بیشتر صرافی‌ها نیز از فروش این ارز خودداری می‌کردند. براساس گفته‌های فعالان، حدود ساعت ۴ بعدازظهر قیمت لیر در بازار داخلی حدود ۲هزار و ۷۵۰ تومان بود که افزایش ۴۰۰ تومانی نسبت به قیمت روز دوشنبه داشت.
 • تمدید سطح یک توانگری مالی بیمه نوین

  گروه بنگاه‌ها: ازسوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران سطح یک توانگری مالی شرکت بیمه نوین برای سال ١٣٩٧ با نسبت ١٧٢ درصد اعلام و تایید شد. آرام رشیدی؛ معاون پشتیبانی و امور اقتصادی بیمه نوین با اعلام این خبر تصریح کرد: با هدف اجرا و پیاده‌سازی ماده ٦ آیین‌نامه ٦٩ شورای‌عالی بیمه، طبق بررسی‌های انجام شده ازسوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و براساس صورت‌های مالی شرکت در سال ٩٦، نسبت توانگری شرکت اعلام و تایید شده است.
 • بیمه زائران اربعین دوباره به بیمه ایران رسید

  گروه بنگاه‌ها: بیمه ایران با صدور بخشنامه‌ای به‌تمامی شعب و مراکز خود اعلام کرد: زائران اربعین حسینی که نسبت به ثبت‌نام و اخذ ویزای کشور عراق از طریق سامانه سماح سازمان حج و زیارت اقدام کنند، با پرداخت فقط ۱۵ هزار تومان حق بیمه، تحت‌پوشش بیمه‌های عمر، حوادث و درمان این شرکت قرار می‌گیرند.
 • موزه بانک ملی ایران میزبان سفیر کره جنوبی

  گروه بنگاه‌ها: سفیر کره جنوبی روز گذشته میهمان موزه بانک ملی ایران بود تا از نزدیک از سکه‌ها، اسکناس‌ها، آثار و اشیای قدیمی موجود در این موزه بازدید کند. به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، یوجانگ هیان همچنین در جریان این بازدید از نزدیک با تاریخچه بانک ملی ایران، سیر تحول بانک و پول در ایران نیز آشنا شد.
 • آموزش تحلیل صورت‌های مالی به شبکه فروش ضروری است

  گروه بنگاه‌ها: باید با آموزش تحلیل صورت‌های مالی به شبکه فروش، تخصص آنها را در تشخیص میزان واقعی سود و زیان ارتقا داد تا در نهایت هم سهامدار به سود خود برسد و هم سود مشارکت در منافع عاید نمایندگان شود.
 • حمایت گسترده بانک شهر از ایده‌های برتر

  گروه بنگاه‌ها: مدیر امور سازمان و برنامه‌ریزی بانک شهر حمایت از ایده‌های برتر و تعامل با دانشگاه‌های سراسر کشور را از اهداف مهم این بانک در سال‌جاری عنوان کرد.
 • هشدار رکود اقتصادی عصر ترامپ

  دنیای اقتصاد: «جنت یلن» در سخنرانی آخر خود ضمن انتقاد از حمله ترامپ به فدرال رزرو، سیگنال غیرمستقیمی با محتوای وقوع رکود در آمریکا مخابره کرد. یلن چالش بزرگی را پیش‌بینی کرد که عبور موفق از آن نیازمند سیاست‌گذاران پولی با مهارت بالا و چاشنی شانس است.
 • حمایت مالی بانک ملت از طرح ملی تولید‌ هالوفایبر صافی دیالیز

  گروه بنگاه‌ها: با مشارکت بانک ملت و شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران و تولید‌هالوفایبر صافی دیالیز، سالانه از ۲۰ میلیون یورو خروج ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.
 • پرداخت وام ۴ درصد فوری بدون ضامن در بانک تجارت

  گروه بنگاه‌ها: بانک تجارت پرداخت تسهیلات باحداقل سود ۴ درصد را در برابر سپرده‌گذاری در قالب طرح تسهیلات آنی آغاز کرد. به گزارش روابط‌عمومی ‌بانک تجارت، این بانک در راستای تامین نیازهای فوری تسهیلاتی مشتریان با ارائه طرح تسهیلات آنی، شرایط دریافت تسهیلات بر مبنای سپرده را تسهیل کرد.
 • حمایت ایران‌کیش از استارت‌آپ‌های نوپا

  گروه بنگاه‌ها: انستیتو paintech به‌منظور حمایت و همکاری با استارت‌آپ‌ها در نقطه شکست آنها و عبور این شرکت‌ها از مرگ ایده یا انگیزش، جهت خلق محصول یا خدمت جدید در زمینه پرداخت الکترونیک درشرکت کارت اعتباری ایران‌کیش دایر خواهد شد. به گزارش روابط‌عمومی ‌شرکت ایران‌کیش واژه paintech (درد فناوری) را نخستین‌بار صادق فرامرزی مدیرعامل ایران‌کیش به‌منظور شناسایی مشکلات استارت‌آپ‌های شکست خورده و فعالیت‌های نوآور در کشور و حمایت از آن دسته از شرکت‌های نوپایی که به‌رغم داشتن ایده‌های مناسب قابل‌اجرا، نتوانستند موفق عمل کنند به‌کار برد. این واژه به مرور به‌عنوان یک کلمه برای حمایت از استارت‌آپ‌هایی که در مرحله شکست قرار دارند، فراگیر شد.
 • برنامه روسیه برای حذف دلار جدی شد

  معاون وزیر دارایی روسیه گفت: وزارت دارایی، وزارت توسعه اقتصادی و بانک مرکزی روسیه با جدیت در حال کار روی برنامه کنار گذشتن دلار در تسویه حساب‌ها هستند.

بیشتر