آرشیو روزنامه شماره ۴۴۳۲ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۴۳۲

 • غیبت سیاست‌گذار در بازار ارز

  دنیای اقتصاد: روز گذشته، قیمت دلار نوسانات رفت و برگشتی کوتاه و بلند زیادی را تجربه کرد؛ امری که نشان‌دهنده تقابل شدید انتظارات کاهشی و افزایشی در بازار بود.
 • امکان‌سنجی دوربرگردان ارزی

  دنیای اقتصاد: بازگشت ورق ارزی می‌تواند با بهبود انتظارات و تغییر رویکرد سیاست‌گذار ارزی، از حالت منفعل به عملگرا، امکان‌پذیر شود. ارزیابی صاحب‌نظران اقتصادی حاکی از این است که سیاست‌گذار ارزی باید در درجه اول اعتبار خود را بازیابد و با استفاده از یک مکانیزم شفاف حراج و به رسمیت شناختن تقاضای تبدیل سرمایه، ابتکار عمل را به دست گیرد. اما این بایدها پیش از بهبود انتظارات جامعه، به رسیدن به هدف منجر نخواهد شد. دولت به همراه دو قوه دیگر، باید یک برنامه عملی و امیدوارکننده بلندمدت به جامعه ارائه دهند.
 • عقبگرد پاییزی دلار در بازار جهانی

  دنیای اقتصاد: شاخص دلار ظرف ۸ هفته اخیر نزدیک به ۵/ ۲ درصد از ارزش خود را در برابر سبد ارزهای رقیب از دست داده است. با این حال، اونس طلا پیشروی قابل‌توجهی از خود بروز نداد و کماکان در حال محک سطوح مقاومتی و حمایتی اطراف قیمت ۱۲۰۰ دلاری قرار دارد. دلایل زیادی از سوی کارشناسان در خصوص افت شاخص دلار پس از سپری کردن یک تابستان صعودی مطرح می‌شود. یک گروه به پایان حمایت از شاخص معتقد هستند و دسته دیگر، عوامل موثر بر چرخش روند دلار را معرفی کرده‌اند.
 • بهره‌برداری از دهمین مدرسه از مجموعه «اُمید آینده»

  گروه بنگاه‌ها: همزمان با شروع به کار مدارس در سراسر کشور، دهمین مدرسه از مجموعه مدارس «اُمید آینده»، به بهره‌برداری رسید.
 • حق بیمه وصولی در شرکت های بیمه جدی گرفته شود

  گروه بنگاه‌ها: رئیس بیمه مرکزی ایران گفت: سیاست ما این است که سهم بیمه مرکزی را از اتکایی اجباری کم کرده و بازار را در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم و در این خصوص تفاهم‌نامه‌هایی نیز با شرکت‌های بیمه‌ای به امضا رسیده است.
 • برگزاری دومین همایش شهروندی بیمه تعاون

  گروه بنگاه‌ها: دومین همایش شهروندی شرکت بیمه تعاون با حضور اعضای هیات‌مدیره، مدیرعامل، مدیران ستادی، مدیران شعب و نمایندگان سراسر کشور در محل هتل المپیک تهران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی بیمه تعاون، مظلومی، مدیرعامل این شرکت در این همایش با تشریح سیاست‌های کلی و برنامه‌های در دست اقدام گفت: مدیریت دانش و به اشتراک گذاشتن معلومات و داشته‌های فنی از هدف‌های مهم برگزاری چنین همایش‌هایی است.
 • بیمه‌گذاران برای دریافت الحاقیه افزایش سرمایه اقدام کنند

  گروه بنگاه‌ها: با توجه به افزایش ارزش وسایل نقلیه و ساختمان‌ها، تاسیسات و اموال بیمه‌گذاران بیمه آسیا برای دریافت الحاقیه افزایش سرمایه به واحد صادرکننده بیمه‌نامه خود مراجعه کنند.
 • فرآیند تامین مالی از طریق صندوق توسعه ملی

  دنیای‌اقتصاد: یک دوره آموزشی با عنوان «فرآیند تامین مالی از طریق صندوق توسعه ملی» در روز یکشنبه ۸ مهرماه، به مدت ۵ ساعت ازسوی روزنامه «دنیای‌اقتصاد» برگزار می‌شود.
 • طرح اروپا برای دور زدن تحریم‌ها

  کشورهای باقی‌مانده در توافق هسته‌ای با ایران (برجام)، ابزار مالی جدیدی را برای ادامه مبادلات مالی و بانکی با جمهوری اسلامی ایران ایجاد خواهند کرد.به گزارش فرارو، وزیران خارجه آلمان، بریتانیا، چین، روسیه و فرانسه و مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که برای شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده‌اند پس از نشستی در نیویورک تصمیم خود به ایجاد این تسهیلات را اعلام کردند.

بیشتر