آرشیو روزنامه شماره ۴۴۳۱ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۴۳۱

 • آدرس غلط از«تقویت پول ملی»

  دنیای اقتصاد: در ماه‌های اخیر، قصه نوسانات ارزی دوباره در اقتصاد کشور تکرار شد و این موضوع باعث شد که دولت در ابتدای سال‌جاری تصمیماتی درخصوص بازار ارز اتخاذ کند. سیدکمال سیدعلی، معاون ارزی پیشین بانک مرکزی در یک نشست در باشگاه نفت و نیرو، با بررسی دوره‌های نوسان ارزی و عوامل موثر در آن، پیشنهادهایی را درخصوص بهتر شدن شرایط در وضعیت کنونی ارائه کرده است. به باور او، در سال‌های گذشته درخصوص تقویت پول ملی، آدرس غلط ارائه شده، زیرا این تقویت باید از طریق افزایش بهره‌وری و رونق اقتصادی صورت گیرد، در حالی که عمدتا نگاه غالب این بود که مقاوم‌سازی پول با ثابت نگه‌داشتن نرخ ارز میسر خواهد شد. این گزارش براساس صحبت‌های این کارشناس ارزی تهیه شده است.
 • سبقت گرم طلا از سکه

  دنیای اقتصاد: با آغاز فصل پاییز، سرعت رشد گرم طلا افزایش یافته است. هر گرم طلای ۱۸ عیار، روز دوشنبه ساعت ۴ بعدازظهر ۴۴۱ هزار تومان قیمت داشت که ۲۱ هزار تومان بیشتر از قیمت آن در روز یکشنبه بود.
 • اتخاذ تدابیر خاص برای بودجه ۹۸

  معاون اول رئیس‌جمهوری با اعلام اینکه درآمدهای دولت در سال آینده کاهش خواهد یافت، تاکید کرد: از سازمان برنامه و بودجه می‌خواهم در تعیین جهت‌گیری‌های بودجه سال ۹۸ سناریوهای مختلف را در نظر گرفته و ضمن تلاش برای افزایش درآمدهای غیرنفتی دولت نظیر افزایش درآمدهای مالیاتی از طریق جلوگیری از فرار مالیاتی،‌ برنامه ریزی لازم را متناسب با هر گونه رویداد انجام دهد.
 • تامین مالی احداث سه واحد آب‌شیرین‌کن توسط بانک صنعت ومعدن

  گروه بنگاه‌ها: رئیس اداره نظارت بر طرح‌های بانک صنعت و معدن اعلام کرد: از ابتدای دولت یازدهم با توجه به نیاز صنایع بزرگ کشور به آب، کارشناسان اعتباری بانک صنعت و معدن تامین مالی ایجاد سه واحد آب‌شیرین‌کن با ظرفیت روزانه نیم میلیون مترمکعب (روزانه) را امکان‌سنجی، ارزیابی و تصویب کردند.
 • تدابیر مقابله با رکود تورمی در بخش مسکن

  گروه بنگاه‌ها: یک استاد دانشگاه با اشاره به شرایط اقتصادی کشور در حوزه مسکن، تامین مالی بافت فرسوده و تقویت توان مالی خانه اولی‌ها و تولید واحدهای میان‌متراژ را سه اقدام موثر بانک مسکن برای ایجاد تعادل‌بخشی در حوزه اقتصاد مسکن توصیف کرد.
 • اشباح سرگردان عرصه کسب‌و‌کار

  رضا سلمانی رحیمی
  قانون تجارت مصوب ۱۳۱۱ و اصلاحیه مصوب ۱۳۴۷ آن تبیین‌کننده روال انجام فعالیت‌های تجاری (اداره بنگاه‌های کسب‌و‌کار) توسط اشخاص حقیقی و حقوقی است.
 • دوگانگی در بازار ذخایر امن

  دنیای اقتصاد: دوگانگی درخصوص مناسب‌ترین ذخیره امن برای سرمایه‌گذاری در بحبوحه تنش‌های تجاری، رالی همیشگی میان طلا و دلار را به یکی از مهم‌ترین چالش‌های موجود در فضای بازارهای جهانی مبدل کرده است؛ از یکسو ابهامات موجود در مورد نقش و جایگاه دلار آمریکا در میان ذخایر امن موجب رشد خرید طلا از سوی بانک‌های مرکزی دنیا شده و از طرف دیگر مرکزیت ارز ایالات متحده به‌واسطه نقش مستقیم در تجارت بین‌الملل تقاضای سرمایه‌گذاری بر دارایی‌های مبتنی بر دلار را افزایش داده است.
 • ۱۱ توصیه بانکی در فضای مجازی

  در پرداخت‌های الکترونیکی لازم است به موضوعاتی همچون توجه به «درگاه پرداخت اینترنتی»، «برنامه‌های معتبر پرداخت»، «عدم انتشار اطلاعات بانکی در فضای مجازی»، «حفاظت از رمز کارت»، «خرید اینترنتی از فروشگاه‌های مطمئن» و دیگر موارد امنیتی توجه شود.
 • رشد ۴۲ درصدی قیمت سهم بانک تجارت از زمان بازگشایی

  گروه بنگاه‌ها: پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه بانک تجارت، سهام این بانک در هفتم شهریورماه با قیمت ۶۶۲ ریال بازگشایی شد که با توجه به قیمت پایانی روز گذشته، یعنی نرخ ۹۴۲ ریال، ۴۲ درصد نسبت به تاریخ بازگشایی رشد داشته است.
 • شفاف‌سازی نوسان قیمت سهام بانک پارسیان

  گروه بنگاه‌ها: بانک پارسیان با انتشار یک اطلاعیه رسمی شفاف‌سازی در سامانه کدال، آخرین وضعیت سهام خود را تشریح کرد.
 • کاردگر مدیرعامل بیمه دانا شد

  گروه بنگاه‌ها: دکتر ابراهیم کاردگر به‌عنوان نایب‌رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل جدید بیمه دانا منصوب شد.

بیشتر