شماره روزنامه ۴۵۴۹
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۲ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۴۱۲

 • پنج ناترازی بزرگ اقتصاد

  دنیای‌اقتصاد: ویژه‌نامه تحلیلی «تجارت‌فردا» و «دنیای‌اقتصاد» با هدف بررسی کارنامه اقتصاد ایران در ۵ ماه نخست سال جاری منتشر شد. این ویژه‌نامه تحلیلی با عنوان «چک و خنثی» به انضمام روزنامه امروز در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. در این ویژه‌نامه کارشناسان معتقدند آب، آلودگی هوا، نظام مالی دولت، نظام بانکی و صندوق‌های بازنشستگی ۵ ناترازی بزرگ اقتصاد هستند و سیاست‌گذار باید به‌دنبال راهکاری برای بازگشت تعادل در این ۵ محور باشد.
 • ربع‌سکه رکورد زد

  دنیای اقتصاد: در اولین هفته کامل شهریورماه، استقبال از ربع‌سکه بیشتر از دلار و سایر سکه‌ها بود. روز چهارشنبه، ربع‌سکه پس از ۲ رشد پیاپی ۳۰ هزار تومانی، ۵ هزار تومان افزایش دیگر را تجربه کرد تا روی قیمت ۹۷۵ هزار تومان قرار بگیرد.
 • نوراللهی مدیرعامل بیمه تجارت نو شد

  گروه بنگاه‌ها: با تصمیم هیات‌‌مدیره بیمه تجارت نو، نیما نوراللهی به عنوان مدیرعامل شرکت انتخاب شد.
 • بیمه اتکایی امین برای پرداخت تعهدات خود نیازی به ارز دولتی ندارد

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیمه اتکایی امین با بیان اینکه بسیاری از شرکت‌ها نرخ تسعیر ارز را در صورت‌های مالی خود به قیمت ارز دولتی تعیین کرده‌اند، اعلام کرد: بیمه اتکایی امین برای تامین ارز و پرداخت تعهدات خود نیازی به بیمه مرکزی و بانک مرکزی ندارد.
 • برگزاری طرح پایش متمرکز امنیت برای نخستین بار در نظام بانکی کشور

  گروه بنگاه‌ها: معاون فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک بانک دی اعلام کرد: طرح پایش متمرکز امنیت برای نخستین بار در نظام بانکی کشور در قالب یک مانور سه روزه در بانک دی برگزار شد.
 • نسخه iOS سامانه موبایل بانک رفاه به‌روز‌رسانی شد

  گروه بنگاه‌ها: سامانه موبایل بانک رفاه تحت‌سیستم عامل iOS به‌روز‌رسانی و نسخه جدید روی پرتال بانک قرار گرفت.به گزارش روابط عمومی بانک رفاه، نسخه ۱.۴.۲ موبایل بانک ویژه سیستم عامل iOS از تاریخ چهارم شهریورماه سال‌جاری به‌منظور بهبود کیفیت فنی، امنیتی، کاربری و ارائه قابلیت‌های جدید علاوه‌بر امکان به‌روز‌رسانی از داخل اپلیکیشن موبایل بانک روی پرتال بانک قرار گرفته است. از ویژگی‌های این نسخه می‌توان به امکان انتقال وجه مبتنی‌بر شماره تلفن همراه، امکان تعریف و تغییر حساب پیش‌فرض خدمات الکترونیک و اضافه کردن واتر مارک در رسیدها اشاره کرد.بر اساس این گزارش، کاربران می‌توانند با ورود به اپلیکیشن موبایل بانک و مشاهده پیغام به‌روزرسانی، نسخه مذکور را نصب یا در صفحه تنظیمات، منوی به‌روز‌رسانی نسخه را انتخاب کنند.
 • فعالیت‌های اجتماعی بانک انصار در استان خراسان جنوبی

  گروه بنگاه‌ها: به‌منظور اجرایی شدن سیاست‌های بانک انصار در محرومیت‌زدایی و عمل به مسوولیت‌های اجتماعی که توسط قرارگاه محرومیت‌زدایی و حمایت‌های اجتماعی بانک انصار در مناطق محروم صورت می‌گیرد، مدیریت بانک انصار استان خراسان جنوبی اقدام به تشکیل گروه «اردوی جهادی کارکنان بانک‌انصار استان خراسان‌جنوبی» کرد.به گزارش اداره کل روابط عمومی و تبلیغات بانک انصار، براساس برنامه مصوب این گروه، در نخستین اقدام، کارکنان به مدت دو روز با حضور در روستای لخشک شهرستان نهبندان که یکی از محروم‌ترین نقاط استان به‌شمار می‌آید، نسبت به ساخت مدرسه این روستا اقدام کردند.
 • رکورد جهانی نرخ بهره ۲۰۱۸

  دنیای اقتصاد: تکانه‌ای که موج آخر نوسانات ارزی را در فضای اقتصادی آرژانتین تولید کرد از درخواست «ماکری» برای تسریع دریافت وام از صندوق بین‌المللی پول قدرت گرفت. نتیجه درخواست غافلگیرکننده رئیس‌جمهوری، سرمایه‌گذاران را به این نتیجه رساند که مشکلی در میان است که آنها از آن بی‌اطلاع هستند. به همین ترتیب، پزو ریزش دوباره خود را استارت زد و عملیات مهار تورم ۲رقمی، برخلاف تصورات پیشین بازهم سخت‌تر شد و در نهایت منجر به ثبت نرخ بهره ۶۰ درصدی به‌عنوان رکورد سال ۲۰۱۸ بانک‌های مرکزی دنیا برای مهار تورم ۳۰ درصدی شد.
 • واگذاری بیش از ٥ هزار میلیارد ریال املاک مازاد در بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: بانک صادرات ایران در سال ٩٦ و پنج ماهه نخست سال ٩٧ تعداد ٥٣٠ رقبه از املاک مازاد خود را واگذار کرد.
 • کسب گواهینامه استاندارد مدیریت کیفیت از سوی ایران‌کیش

  گروه بنگاه‌ها: شرکت کارت اعتباری ایران‌کیش موفق به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO۹۰۰۱:۲۰۱۵ شد. به گزارش روابط‌عمومی شرکت ایران‌کیش، این شرکت با هدف بهبود کیفیت خدمات خود با استقرار و پیاده‌سازی سیستم مدیریت کیفیت براساس استاندارد بین‌المللی ISO۹۰۰۱:۲۰۱۵ مورد ارزیابی قرار گرفت و توانست گواهینامه‌ مربوطه را دریافت کند. استاندارد ایزو ۹۰۰۱ نحوه مدیریت بر سازمان برای تامین نیازمندی‌ها و انتظارات مشتری و الزامات قانونی را در برمی‌گیرد و مستقل از اندازه سازمان و نوع محصول یا خدمت برای کلیه بنگاه‌ها و موسسات انتفاعی و غیر‌انتفاعی کاربرد دارد. این استاندارد الزاماتی برای طرح‌ریزی و اجرای سیستم مدیریت کیفیت سازمان را بیان می‌کند که با تمرکز بر کلیه فرایندها و فعالیت‌های موثر در کسب‌و‌کار (نه‌تنها محصولات و خدمات جاری) حداقل شرایط و تمهیدات لازم برای موفقیت و تعالی سازمان فراهم شود؛ اما اخذ ایزو ۹۰۰۱؛۲۰۱۵ توسط ایران‌کیش در حالی صورت می‌گیرد که این شرکت پیش از این توانسته بود گواهینامه ایزو ۹۰۰۱؛۲۰۰۸ را دریافت کند.

بیشتر