آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۹ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۳۷۹

 • تمدید جایزه سفر خارجی

  دنیای اقتصاد: در‌حالی‌که برخی از خبرها مبنی‌بر حذف عرضه ارز مسافرتی با نرخ رسمی منتشر شده بود، اما سیاست‌گذار بر تداوم روند کنونی برای اعطای جایزه به سفرهای خارجی مهر تایید زد. بررسی‌های آماری در ماه‌های اخیر نشان می‌دهد که بخش قابل‌توجهی از منابع دولت در قالب ارز مسافرتی برای حمایت از سفرهای خارجی صرف شده و این نوع سیاست‌گذاری باعث افزایش صف تقاضا و رشد قیمت‌های تورهای خارجی شده است. کارشناسان معتقدند برای جلوگیری از روند کنونی باید با آگاهی‌بخشی به مردم، سیاست‌های عرضه ارز مسافرتی با نرخ رسمی تغییر کند.
 • قطب نمای نوسان در بازارها

  دنیای اقتصاد: روز پنج‌شنبه، سکه تمام بهار آزادی و دلار روند افزایشی را ادامه دادند تا به مرزهای حساس مقاومتی برسند. در آخرین روز هفته، سکه ۱۱۰ هزار تومان افزایش را به ثبت رساند و روی قیمت ۲ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان قرار گرفت. همسو با روند صعودی سکه، دلار نیز به محدوده ۸ هزار و ۲۵۰ تومان وارد شد. به گفته فعالان، بازار ارز و سکه از اوایل دهه دوم تیرماه به این سطوح قدم نگذاشته بودند و عبور از آنها، می‌تواند به منزله سیگنالی مبنی بر رشد بیشتر قیمت‌ها تعبیر شود. در واقع، معامله‌گران فنی بازار باور دارند عبور از این سطوح قیمتی می‌تواند منجر به ورود تقاضای جدید در بازارها شود. پیش از این سکه و دلار با نزدیک شدن به این سطوح معمولا با افزایش فروش‌ مواجه می‌شدند.
 • لیست کامل دریافت‌کنندگان ارز دولتی ارسال شد

  رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد: بانک مرکزی در فرآیند اطلاع‌رسانی، همواره به‌دنبال شفاف‌سازی بوده است و لیست کامل کلیه ارزهای تامین شده به دادستان کل کشور ارسال شده است. به گزارش «ایبنا» در پی انتشار مصاحبه حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری، دادستان کل کشور مبنی‌بر لزوم ارائه هرچه سریع‌تر اطلاعات مربوط به گیرندگان ارز بانک مرکزی با نرخ رسمی، ولی‌الله سیف ضمن اعلام مطلب فوق، افزود: بانک مرکزی کلیه اطلاعات را به موقع اطلاع‌رسانی کرده است.
 • واریز سود تقسیمی بیمه سامان پس از برگزاری مجمع

  گروه بنگاه‌ها: سود تقسیمی بیمه سامان در روز برگزاری مجمع عمومی سالانه شرکت به حساب سهامداران حقیقی واریز شد.به گزارش خبرنگار «دنیای‌اقتصاد» طی برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه سامان که روز پنج‌شنبه ۲۸ تیرماه با حضور بیش از ۸۸ درصد صاحبان‌ سهام بیمه سامان برگزار شد، صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند سال ۹۶ با اکثریت آرا به تصویب رسید و براساس آن به‌ازای هر سهم، ۱۰۰ریال سود تقسیم و به حساب سهامداران واریز شد.طبق گزارش هیات‌مدیره به مجمع عمومی عادی سالانه، بیمه سامان در سال مالی ۹۶ مبلغ ۶۶۶۷ میلیارد ریال حق بیمه تولید کرده که در مقایسه با سال قبل از رشد ۳۱ درصدی برخوردار است.همچنین طبق مصوبه این مجمع عمومی، از مبلغ ۳۷۶ میلیارد ریال سود قابل‌تخصیص پس از کسر اندوخته‌های قانونی و سرمایه‌ای، تقسیم مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال (به‌ازای هر سهم ۱۰۰ریال ) توسط مجمع تصویب شد که سود سهامداران حقیقی در همان ساعت به حساب آنها واریز شد.
 • برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه بیمه آسیا

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عادی سالانه بیمه آسیا با حضور ۴۹/۸۲ درصد سهامداران، مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره بیمه آسیا، نمایندگان بیمه مرکزی ایران، سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان حسابرسی ۲۷ تیرماه امسال برگزار شد و صورت‌های مالی سال ۱۳۹۶ این شرکت به تصویب رسید.
 • تحقق سود ۴۱۴ ریالی به‌ازای هر سهم بیمه ایران معین

  گروه بنگاه‌ها: جلسه مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه ایران معین در دفتر ارتباطی تهران با حضور کلیه سهامداران، نماینده بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، حسابرس و بازرس قانونی و ابراهیم حمیدی مدیرعامل برگزار شد و صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۶ به تصویب صاحبان سهام رسید.
 • هشدار دبیر‌کل سندیکای بیمه‌گران به افزایش تخلفات در رشته درمان

  گروه بنگاه‌ها: دبیر‌کل سندیکای بیمه‌گران با اشاره به ضریب خسارت بالای بیمه درمان و تخلفات متعدد در این حوزه بر لزوم نظارت هماهنگ شرکت‌های بیمه بر مراکز درمانی برای ارائه خدمات مناسب به بیمه‌شدگان و کاهش تخلفات تاکید کرد.
 • فراخوان بیمه دانا برای افزایش سرمایه بیمه بدنه خودرو

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بیمه دانا طی فراخوانی از بیمه‌گذاران خود درخواست کرد نسبت به افزایش سرمایه بیمه بدنه خودروی خود سریعا اقدام کنند. به گزارش ریسک نیوز، پیرو اطلاعیه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران درخصوص افزایش قیمت وسایل نقلیه زمینی اعم از خودروهای وارداتی و ساخت داخل، این شرکت از مشتریان و بیمه‌گذاران خود درخواست کرد در راستای ماده ۹ آیین‌نامه شماره ۵۳ شورای‌عالی بیمه (شرایط عمومی بیمه بدنه خودرو)، با مراجعه به شعب و نمایندگی‌های بیمه دانا در تهران و شهرستان‌ها در اسرع وقت، نسبت به افزایش سرمایه بیمه‌نامه بدنه خودرو خود اقدام کنند تا از بروز هرگونه ضرر و زیان احتمالی ناشی از ماده ۱۰ قانون بیمه (قاعده نسبی) در هنگام وقوع خسارت جلوگیری شود.
 • ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه برای خرید فرش دستباف

  گروه بنگاه‌ها: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با امضای تفاهم‌نامه‌ای با شرکت سهامی فرش ایران،تسهیلات قرض‌الحسنه خرید فرش دستباف ایرانی تا سقف۲۰۰ میلیون ریال به متقاضیان پرداخت می‌کند.
 • تقاضای بالای جامعه برای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت در دیدار با مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان درباره همکاری‌های دو جانبه گفت‌وگو و تبادل‌نظر کرد.به گزارش روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه رسالت، محمدحسین حسین‌زاده با اشاره به شبکه توسعه اجتماعی رسالت، همیاری اجتماعی را مهم‌ترین راهبرد و برنامه این شبکه برشمرد و افزود: رسالت، اهداف و خدمات بانک قرض‌الحسنه رسالت در بستر بانکداری اجتماعی محقق می‌شود و بانکداری اجتماعی نیز مستلزم همراهی با بانکداری مدرن است.حسین‌زاده با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد مردم جامعه متقاضی دریافت خدمات قرض‌الحسنه هستند، به افق ۱۴۰۰ بانک قرض‌الحسنه رسالت اشاره کرد و افزود: توسعه بانکداری اجتماعی و جمع‌آوری شعب ۲ ماموریت راهبردی دوران تغییر است.یزدی زاده، مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان نیز در این دیدار با اشاره به خدمات بانک قرض‌الحسنه رسالت گفت: این بانک نقش قابل‌توجهی در ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه دارد.
 • راه‌اندازی ۳ سامانه جدید در بانک توسعه صادرات

  گروه بنگاه‌ها: سه سامانه هوش تجاری (BI)، رتبه‌بندی و ارکان اعتباری (CBRM) و اعتبار خریدار از زیرسیستم‌های نرم‌افزار جامع ارزی (سجا) با حضور مدیرعامل بانک توسعه صادرات، در این بانک راه‌اندازی شد.
 • حمله بی‌سابقه به فدرال رزرو

  دنیای اقتصاد: دونالد ترامپ بالاخره اولین نشانه از تمایل به دخالت در سیاست پولی فدرال رزرو را بروز داد. رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه خود با شبکه سی‌ان‌بی‌سی نسبت به روند افزایش نرخ بهره از سوی نهاد پولی گلایه کرد. به‌رغم کارنامه قابل قبول چیدمان جدید هیات سیاست‌گذاران فدرال رزرو در این دوره، تداوم عملکرد مستقل در عصر ترامپ همواره با علامت سوال روبه‌رو بوده است.
 • تقسیم ۱۵۰ ریال سود به‌ازای هر سهم بانک خاورمیانه

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عادی سالانه بانک خاورمیانه چهارشنبه گذشته با حضور اکثر صاحبان سهام، بازرس قانونی و نماینده سازمان بورس در سالن همایش اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.
 • تکذیب توقف فروش ارز مسافرتی در بانک سامان

  گروه بنگاه‌ها: بانک سامان اعلام کرد فروش ارز مسافرتی در این بانک همچنان ادامه دارد. به گزارش روابط عمومی بانک سامان پیرو اخبار غیررسمی و نادرست منتشره در برخی رسانه‌ها مبنی بر عدم فروش ارز مسافرتی در شعب بانک سامان، به اطلاع می‌رساند ارائه این خدمت مطابق روال گذشته و براساس ضوابط اعلامی بانک مرکزی همچنان ادامه دارد. براساس این گزارش مشتریان می‌توانند با ارائه مدارک لازم همچون بلیت، ویزا و... نسبت به واریز مبلغ ریالی در همه شعب بانک سامان و دریافت ارز خود در فرودگاه امام خمینی (ره) اقدام کنند. این گزارش می‌افزاید: مرکز سامان ارتباط به‌صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به پرسش‌های مشتریان خواهد بود.

بیشتر