آرشیو روزنامه شماره ۴۳۴۹ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۳۴۹

 • صحنه گردان اصلی ثبت‌سفارش

  رئیس پژوهشکده پولی و بانکی با تاکید بر اینکه نرخ تعیین شده برای تامین واردات نرخ جذابی است، تاکید کرد: وقتی نرخ ارز تعدیل می‌شود و نرخ ارز تخصیصی به واردات با ارز بازار تفاوت داشته باشد، به‌طور طبیعی تقاضای ثبت‌سفارش واردات افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا می‌کند.به گفته دیواندری، این نرخ تعیین شده برای تامین واردات نرخ جذابی است و باعث شده که بخش قابل توجهی از ثبت‌سفارش‌ها غیرواقعی باشد که در این خصوص باید اهلیت وارد‌کننده مشخص شود.
 • علامت بازارها به قیمت دلا‌ر

  دنیای اقتصاد: جهش قیمت سکه، مسکن و خودرو توجه معامله‌گران را به‌سوی بازار ارز بازگرداند. روز گذشته، سکه به آستانه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. بررسی‌ها نشان می‌دهد، قیمت سکه در این سطح با دلار بالای ۷ هزار و ۳۵۰ تومان مطابقت دارد. در این شرایط، ارزانی دلار نسبت به سکه تقاضا را به بازار ارز هدایت می‌کند. در کنار این، جهش قیمت مسکن موجب شده است برخی از متقاضیان آن بازار به‌دلیل ناتوانی در خرید واحد مورد تمایل، سرمایه خود را به بازار ارز منتقل کنند.
 • غلبه سیگنال فدرال‌رزرو بر مذاکرات ترامپ

  دنیای اقتصاد: دیروز، دیدار دونالد ترامپ و کیم‌جونگ‌اون در سنگاپور برگزار شد. اثر ابتدایی نخستین سیگنال ارسالی از این نشست با رشد شاخص دلار و سهام‌های آسیایی همراه بود، اما ین ژاپن در برابر دلار تضعیف شد. این روند با بازگشایی بازار بورس اروپا معکوس شد. یورو و ین از زیر فشار دلار بیرون آمده و صعودی شدند، اما طلا راکد باقی ماند؛ چراکه سیگنال گزارش تورم آمریکا برای طلا اهمیت بیشتری در تعیین روند آتی قیمت فلز گرانبها دارد. رشد تورم سالانه با معیار شاخص قیمت مصرف‌کننده سیگنال رشد نرخ بهره را برای فدرال‌رزرو با قدرت مخابره کرد تا طلا را چند دلاری به پایین رهنمون کند. بازارهای آتی سهام همگی در محدوده منفی به‌سر می‌بردند که موید بازگشایی ابتدایی وال‌استریت در قلمرو زیر صفر به‌شمار می‌رفت. بنابراین نشست فدرال‌رزرو از قدرت بیشتری در راستای جهت‌دهی به بازارها برخوردار است و اثر موقت اما ناتمام مذاکرات «ترامپ و اون» تا ساعت ۶ عصر دیروز محو قدرت سیاست پولی شد و به‌حاشیه رفت. پس از این ساعت وال‌استریت روز کاری خود را استارت زد و مطابق با پیش‌بینی‌ها اندکی پایین‌تر از سطح روز قبل خود قیمت خورد؛ اما ظرف ۱۵ دقیقه این اختلاف اندک را پوشش داد تا شرایط نرمال به فضای بازار بزرگ نیویورک بازگردد.
 • رسیدگی به مطالبات ۹۹ درصد از سپرده‌گذاران افضل توس

  گروه بنگاه‌ها: بانک آینده اطلاعیه شماره ۱۲ خود درباره بدهی‌های تعاونی افضل توس را منتشر کرد.
 • اهدای تسهیلات از سوی بانک شهر برای آزادی زندانیان

  گروه بنگاه‌ها: به‌منظور تحقق مسوولیت اجتماعی و با هدف آزادی زندانیان جرائم غیر‌عمد، بانک شهر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به این موضوع اختصاص داد.به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، حسین محمد پورزرندی مدیرعامل این بانک با بیان این مطلب گفت: بسیاری از زندانیان به‌دلیل اتفاقات ساده و پیشامدهایی که ممکن است ناخواسته برای هر انسانی اتفاق بیفتد به زندان افتاده و مشکلات مختلفی گریبانگیر خود و خانواده آنان شده است.وی افزود: بانک شهر در ادامه فعالیت‌های خود با محوریت مسوولیت اجتماعی، امسال و در ماه مبارک رمضان، مبلغ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به‌منظور آزادی زندانیان جرائم غیرعمد به ستاد دیه کشور اهدا کرد.
 • رتبه اول بیمه آسیا از نظر کیفیت افشا و اطلاع‌رسانی مناسب

  گروه بنگاه‌ها: بیمه آسیا براساس امتیاز کسب شده از نظر کیفیت اطلاع‌رسانی مناسب سازمان بورس و اوراق بهادار برای سال ۱۳۹۶ رتبه اول شرکت‌های بیمه بورسی را کسب کرد.
 • دارایی و سرمایه‌های قابل‌توجه بانک دی

  گروه بنگاه‌ها: بانک دی از هزاران میلیارد تومان سرمایه و دارایی برخوردار است و چنین مجموعه‌ای هرگز در مسیر انحلال یا ورشکستگی نیست.
 • حمایت‌مالی از اشتغال روستایی

  به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، ولی‌الله سیف در جلسه هماهنگی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با حضور مدیران عامل بانک‌های کشاورزی، پست بانک، بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید با موضوع بررسی ساز و کار اجرایی برنامه اشتغال روستایی و عشایری برگزار شد با بیان اینکه انسجام فکری در مجموعه دولت درخصوص این برنامه وجود دارد، اظهار کرد: طی این برنامه، منابع به‌صورت هدفمند و حساب شده در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و قرار است فرصتی در اختیار روستاییان و عشایر کشور قرار دهد.وی افزود: براساس مصوبه سال گذشته مجلس شورای اسلامی مقرر شد معادل ریالی ۱۲ هزار میلیارد تومان از طریق صندوق توسعه ملی و بانک‌های عامل در اختیار متقاضیان روستایی و عشایری قرار گیرد که سهم صندوق توسعه ملی ۶ هزار میلیارد تومان و سهم بانک‌های عامل نیز ۶ هزار میلیارد تومان است. از این میزان تاکنون ۳ هزار میلیارد تومان ازسوی صندوق توسعه ملی در اختیار بانک‌های عامل قرار گرفته است.
 • حذف ۶۰ هزار دسته چک

  فارس: مسعود کرباسیان در مراسم آغاز بهره‌برداری از ۶سامانه و خدمت الکترونیکی وزارت اقتصاد با بیان اینکه هدف از راه‌اندازی این سامانه‌ها ایجاد شفافیت و قرارگرفتن مردم در جریان امور است گفت: در ابتدا از تمامی دستگاه‌های تابع وزارت اقتصاد که در زمینه الکترونیکی شدن فعالیت‌های خوبی داشته تشکر می‌کنم و در پایان ماه جاری نیز دو ایکس ری پرسرعت ساخت داخل در گمرک به بهره‌برداری می‌رسد. وی با اشاره به سامانه ارتباط مردمی وزارت اقتصاد به‌عنوان اولین سامانه، اظهار کرد: این سامانه را دفتر بازرسی و فاوا وزارتخانه طراحی کرده و مردم می‌توانند از این طریق نظرات، شکایات و درخواست‌های خود را به‌صورت الکترونیکی ارسال کنند که ظرف ۱۰ روز این موارد باید پاسخ داده شود و پس از آن ما راستی‌آزمایی می‌کنیم که آیا این پاسخ‌ها داده شده یا خیر. وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه سامانه دوم سامانه درخواست وجه الکترونیکی خزانه است، گفت: از طریق این سامانه بالغ بر۶۰ هزار دسته‌چک جمع خواهد شد و کسی لازم نیست برای گرفتن پول از خزانه به تهران مراجعه کند. کرباسیان ادامه داد: علاوه بر آن اینکه چه دستگاهی و به چه میزان از این سامانه استفاده کرده است نیز می‌توان به‌صورت لحظه‌ای مشاهده کرد و میزان برداشت از خزانه هم مشخص خواهد شد.
 • بانک تجارت به مسافران جام جهانی ارز مسافرتی می‌دهد

  گروه بنگاه‌ها: مسافران کشورهای مختلف از جمله مسافران جام جهانی روسیه می‌توانند با مراجعه به شعب بانک تجارت و تکمیل مدارک خود از طریق بانک تجارت ارز مسافرتی دریافت کنند.
 • ارائه خدمات لیزینگ در شعب بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: در گردهمایی مدیران و کارکنان مدیریت شعب جنوب تهران بانک صادرات ایران، از ارائه خدمات لیزینگ در شعب این بانک در آینده نزدیک خبر داده شد.
 • آمادگی ایران کیش برای مقابله با مشکلات احتمالی

  گروه بنگاه‌ها: ایران کیش خود را برای سخت‌ترین شرایط آماده کرده است. به گزارش روابط عمومی شرکت ایران کیش، محمد صفرزاده، عضو هیات‌مدیره این شرکت با اعلام این مطلب گفت: شرکت کارت اعتباری ایران کیش سال گذشته فراتر از انتظار اعضای هیات‌مدیره، عمل کرد. می‌دانیم با اتفاقاتی مانند نوسانات ارز ممکن است دچار چالش‌هایی شویم؛ اما خوشبختانه ایران‌کیش به اندازه کافی برای مقابله با تهدیدات آماده است. صفرزاده با اشاره به محصولات ایران کیش در حوزه نوآوری و بازاریابی گفت: در سال گذشته ایران کیش روی پات سرمایه‌گذاری ویژه‌ای داشت و به نظر می‌آید این اپلیکیشن توانست جای خودش را باز کند. وی افزود: معتقدیم باید این اپلیکیشن را رشد دهیم. خوشحالیم که با افزایش در دانلود این اپلیکیشن روبه‌رو بودیم. عضو هیات‌مدیره شرکت ایران کیش، تصریح کرد: در حالی که پیش‌بینی حداکثر ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار دانلود را داشتیم، اکنون با یک میلیون و ۸۰۰ هزار دانلود روبه‌رو هستیم. صفرزاده گفت: در حال حاضر به‌دلیل مسائل سیاسی که در کشور اتفاق افتاده، در برخی شرکت‌ها، بودجه‌ها با روندهای منفی مواجه بوده، اما ایران کیش بودجه مثبت داشته و می‌تواند این روند را ادامه بدهد.
 • پیوستن تجارت الکترونیک پارسیان به جمع دانش‌بنیان‌ها

  گروه بنگاه‌ها: شرکت تجارت الکترونیک پارسیان (تاپ)، براساس ارزیابی صورت گرفته توسط کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان، به‌عنوان شرکت دانش‌بنیان شناخته شد. به گزارش روابط عمومی بانک پارسیان، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان با توجه به گستره محصولات و خدمات نوآورانه و با سطح فناوری بالای خود، براساس ارزیابی صورت گرفته توسط کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان، به‌عنوان شرکت دانش‌بنیان شناخته شد تا در اکوسیستم دانش‌بنیان نقش‌آفرینی فعالانه داشته باشد.
 • لاگارد: ابرهای سیاه بر سر اقتصاد جهانی تیره‌تر شده‌اند

  رئیس صندوق بین‌المللی پول نسبت به تیره‌تر شدن ابرهای سیاه بر سر اقتصاد جهانی به‌دلیل بالا گرفتن تنش جنگ تجاری میان کشورهای بزرگ صنعتی هشدار داد.به گزارش «ایبِنا» به نقل از بلومبرگ، کریستین لاگارد رئیس صندوق بین‌المللی پول گفت: از آنجا که تهدیدات جنگ تجاری میان کشورهای صنعتی بزرگ جدی‌تر شده، ریسک‌های اقتصاد جهانی در حال افزایش است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر