آرشیو روزنامه شماره ۴۳۲۷ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۳۲۷

 • کارنامه پولی و ارزی بانک مرکزی

  رئیس کل بانک مرکزی با ارائه آخرین آمار ارزی و پولی از تخصیص و تامین منابع برای ساماندهی بازار ارز و موسسات غیر مجاز، از پیاده‌سازی مدل جدید نظارتی مبتنی بر مدل نظارتی اروپا خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی بانک مرکزی، ولی‌الله سیف روز گذشته در فراکسیون «مستقلین» مجلس شورای اسلامی، آخرین آمارهای ارزی و پولی از عملکرد بانک مرکزی را تشریح کرد. بخش نخست صحبت‌ها درخصوص ساماندهی موسسات غیرمجاز بود، او با تاکید بر این موضوع که ساماندهی موسسات غیرمجاز دستاورد بزرگی بوده است، توضیح داد:‌ درحال‌حاضر رقم خط اعتباری تعیین شده برای ساماندهی موسسات غیرمجاز، حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان است که البته این میزان به تدریج درحال تخصیص است و تاکنون حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان آن تخصیص یافته است. ذکر این نکته ضروری است که پشتوانه این خطوط اعتباری، دارایی‌هایی است که از موسسات مورد اشاره شناسایی می‌شود.
 • نزول نرخ ارز در سه بازار

  دنیای اقتصاد: روز گذشته، قیمت سکه به زیر مرز ۲ میلیونی نزول کرد، دلار در بازار غیررسمی دو کانال عقب نشست و حواله درهم از سطح هزار و ۷۰۰ تومان پایین رفت. به گفته فعالان، بازار ارز پس از خروج ترامپ از برجام سه روز متوالی در یک کانال گرفتار بود و نوسانی نداشت؛ در نتیجه، بیشتر معامله‌گران از افزایش قیمت ناامید شده و به‌صورت موقت در موقعیت فروش قرار گرفتند. سکه نیز روز یکشنبه به اصلاح قیمتی خود ادامه داد و شاخص بورس تهران با رشد ۲۷۵ واحدی به کانال ۹۴ هزار وارد شد.
 • انتخاب آینده به‌عنوان بهترین بانک ایران

  گروه بنگاه‌ها: موسسه یورومانی، بانک آینده را به‌عنوان برترین بانک ایران برای سال ۲۰۱۸ میلادی، انتخاب کرد.به گزارش روابط عمومی بانک آینده، موسسه معتبر یورومانی (Euromoney) مدت ۲۷ سال است که بانک‌ها را در سه سطح کشوری، منطقه‌ای و جهانی براساس عملکرد سال مالی قبل، ارزیابی و با یکدیگر مقایسه می‌کند.براساس ارزشیابی این موسسه، بانک‌ها براساس بهترین بانک در هر کشور، برترین بانک منطقه و همچنین برترین بانک‌های هر منطقه در رشته‌هـای مختلف؛ در مناطق جغرافیایی جهان (خاورمیانه، آسیا، اروپا، آمریکای جنوبی، آمریکای شمالی و آفریقا) و برترین بانک جهان و برترین بانک‌ها در چند رشته تخصصی در سطح جهانی انتخاب می‌شوند.براساس این گزارش، بانک آینده در سال ۲۰۱۷ نیز به‌عنوان برترین بانک تحول‌ساز خاورمیانه از سوی یورومانی انتخاب شده بود.
 • اعطای تقدیرنامه و تندیس دومین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت به بانک سینا

  گروه بنگاه‌ها: بانک سینا تقدیرنامه و تندیس دومین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت را به‌دلیل تلاش در استقرار الگوی تعالی سازمانی دریافت کرد.به گزارش روابط عمومی بانک سینا، در مراسمی که روز گذشته، یکشنبه با حضور جمعی از مقامات در محل دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد، بانک سینا به جهت تلاش در استقرار الگوی تعالی سازمانی و برنامه‌ریزی و اجرای آموزش، فرآیند خود ارزیابی و برنامه‌های بهبود، موفق به دریافت تندیس و تقدیرنامه از دومین دوره جایزه ملی و تعالی پیشرفت شد.بنا بر این گزارش، این جایزه پس از طی مراحل ارزیابی توسط ارزیابان و بررسی در کمیته علمی و داوری دبیرخانه، به بانک سینا اعطا شد.
 • قدردانی از مدیرعامل بانک شهر در اختتامیه نمایشگاه کتاب پایتخت

  گروه بنگاه‌ها: در مراسم اختتامیه سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری برگزار شد، از حسین محمد پورزرندی مدیرعامل بانک شهر تقدیر شد.به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، در این مراسم که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری، عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرام نیا قائم مقام نمایشگاه کتاب و سایر اهالی فرهنگ برگزار شد، از بانک شهر به‌عنوان بانک عامل این نمایشگاه، در حمایت از مهم‌ترین رویداد فرهنگی کشور تقدیر و بر نقش این بانک در ترویج فرهنگ کتابخوانی تاکید شد.
 • تمرکز بر بهره مندی شعب بیمه «ما»

  گروه بنگاه‌ها: گردهمایی سراسری مدیران و روسای شعب شرکت بیمه «ما» در سال ۹۷ با حضور مدیرعامل، رئیس هیات‌مدیره، معاونان، مدیران ستاد و روسای شعب در تهران برگزار شد.به گزارش روابط عمومی بیمه ما، در این گردهمایی دو روزه که با هدف تبادل نظر مدیران درخصوص استفاده بیشتر از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شعب برگزار شده بود، درباره عملکرد و افتخارات شرکت در یک سال گذشته و همچنین اهداف پیش رو به‌منظورکسب پرتفوی پیش‌بینی شده در برنامه‌های شرکت به ارائه نکات مهمی پرداخته شد.
 • برگزاری نشست مدیران بانک گردشگری

  گروه بنگاه‌ها: نخستین نشست سراسری هم‌اندیشی مدیران و روسای ستاد و شعب بانک گردشگری در سال ۹۷ با هدف بررسی سیاست‌ها و برنامه‌های پیش رو و تعیین اولویت‌ها و راهکارها، برگزار شد.به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری، در این نشست که با حضور مهدی جهانگیری رئیس گروه مالی گردشگری، رضا کامران قائم مقام بانک گردشگری، اعضای هیات‌مدیره، معاونان، مدیران و روسای ادارات ستاد و روسای شعب بانک برگزار شد، رئیس گروه مالی گردشگری در سخنانی گفت: اقدام رئیس‌جمهوری آمریکا در نقض عهد این کشور، می‌تواند فرصتی برای تقویت انسجام ملی و پایه‌گذاری حرکت‌های جدید در فضای اقتصادی ایران باشد.نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر ظرفیت‌های بانک‌ها به‌ویژه بانک گردشگری در ایجاد اشتغال مولد و حمایت از تولید ملی گفت: بهره‌گیری از فناوری‌های نوین، توجه به کار کارشناسی، شایسته سالاری و توجه به حوزه‌های پر ظرفیت مانند صنعت‌گردشگری، می‌تواند زمینه‌ساز حرکت‌های تاثیرگذار و امید بخش باشد.
 • ضوابط ورود و خروج ارز مسافری

  خروج ارز‌، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام همراه مسافر مجموعا تا سقف مبلغ پنج‌هزار (۵.۰۰۰) یورو یا معادل آن به سایر ارزها از مرزهای هوایی و تا سقف مبلغ دو هزار (۲.۰۰۰) یورو یا معادل آن به سایر ارزها از مرزهای زمینی، ریلی و دریایی مجاز است.
 • تشکیل کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید

  ايسنا: مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از تشکیل کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ها خبر داد و گفت: حمایت از کارآفرینان و صیانت از نیروهای کار از اولویت‌های وزارت کار است. کریم‌یاوری اظهار کرد: با توجه به تاکید وزیر کار در صیانت از کارگران و حمایت از کارفرمایان و حفظ بقای بنگاه‌های اقتصادی، رصد و شناسایی واحدهای تولیدی مشکل‌دار در دستور کار قرار گرفته است.
 • انتقال وام با ارز رمزنگار در آلمان

  رویترز: یک بانک آنلاین آلمانی انتقال وام با ارزهای رمزنگار را به مشتریان خود امکان‌پذیر کرد. بانک آنلاین «بیت باند» آلمان به مشتریان خود اجازه می‌دهد که با استفاده از ارزهای رمزنگار وام خود را به هر جایی که می‌خواهند انتقال دهند. این بانک از ارزهای رمزنگار شبیه به بیت‌کوین به‌منظور دور زدن سیستم انتقال بین‌المللی سوئیفت برای وام دادن به هر نقطه‌ای در جهان و با هزینه کم استفاده می‌کند.
 • خیز طلا برای پرش از حصار دلار

  دنیای اقتصاد: فلز زرد در مقایسه با ارزهای مهم بین‌المللی مانند یورو و پوند از پایگاه محکم‌تری برخوردار است؛ چراکه ظرف چند هفته اخیر نه تنها طلا توانست بالای سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری قرار بگیرد، بلکه توانست برای مدت طولانی در سطح میانگین قیمت متحرک ۲۰۰ روزه نوسان کند. از طرفی، واکنش طلا به نوسانات بازار سهام نیز در بروز نگرش افزایشی موثر خواهد بود. به‌طور‌کلی وقتی یک بازار در شرایط نوسانی باز هم از خود قدرت نشان می‌دهد، توجه به آن برای سرمایه‌گذاران جذاب‌تر می‌شود. در انتهای مبادلات رسمی روز جمعه، طلا در بازار آتی آمریکا تا ۱۳۲۴ دلار نیز صعود کرده بود.
 • اعلام برنامه‌های افزایش سودآوری در بانک اقتصاد نوین

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک اقتصادنوین، در گردهمایی سراسری این بانک ریشه‌ها و پیامدهای وضعیت فعلی بانک‌های کشور را ترسیم کرد. به گزارش روابط عمومی بانک اقتصاد نوین، علیرضا بلگوری چالش‌های عملیاتی محیط بانکی را در هفت حوزه برشمرد و انضباط مالی را سرلوحه سیاست ثبات بخشی در عملیات این بانک طی سال جاری دانست. مدیر عامل بانک اقتصاد نوین افزود: در سال جدید و در آستانه ورود به هجدهمین سال فعالیت بانک، توجه به کاهش مطالبات غیرجاری، کنترل نسبت هزینه‌های اداری و عمومی به خالص درآمدهای عملیاتی، افزایش سهم درآمدهای کارمزدی و کاهش بهای تمام شده پول در اولویت اهداف بانک قرار دارد و ابزارهای لازم برای رسیدن به این اهداف مورد توجه قرار گرفته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر