آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۷۵

 • استقبال سفته‌بازان از کاهش قیمت

  دنیای اقتصاد: در اولین روز هفته نهمین افت متوالی دلار به ثبت رسید و این ارز تا محدوده ۴ هزار و ۴۷۰ تومان پایین رفت. برخلاف تصورات معمول، سفته‌بازان ارزی نه‌تنها از افت قیمت دلار نگران نبودند، بلکه از آن استقبال می‌کردند. به اعتقاد تحلیلگران بازار، سفته‌بازان به‌دنبال آن هستند که پیش از شروع سال جدید در پایین‌ترین قیمت‌ها اقدام به خرید کنند. آنها تصور می‌کنند بهای این ارز در سال آتی مسیر افزایشی را خواهد پیمود. همچنین روز گذشته، خبر پایان حراج سکه تکذیب شد؛ هرچند توقف آن در روز شنبه این فلز گرانبها را به بالای مرز روانی برد.
 • نقشه راه استقلال پولی

  دنیای اقتصاد: مسوولان دولتی همواره در برنامه‌های خود از استقلال بانک مرکزی حمایت می‌کنند؛ اما در عمل بررسی‌ها نشان می‌دهد که استقلال سیاست‌گذار پولی تنها در حد صحبت‌ها و شعارها باقی مانده است. تجربه کشورهای توسعه‌یافته نشان می‌دهد عبور از بانک مرکزی سنتی به یک بانک مرکزی مدرن و مستقل نیاز به یک نقشه راه دارد. «دنیای‌اقتصاد» در هفتمین همایش «سیاست‌های پولی و چالش‌های بانکداری و تولید» با حضور کارشناسان، مسوولان و اقتصاددانان در نظر دارد، نقشه راه استقلال سیاست‌گذار پولی را ترسیم کند.
 • حمله بانکداران به بیت‌کوین

  دنیای اقتصاد: بازگشت بیت‌کوین به مدار صعودی، بانکداران را به واکنش واداشت. پس از آنکه قیمت این ارز دیجیتالی از کف ۶ هزار دلاری جدا شد و مجددا به بالای مرز ۱۱ هزار دلاری رسید، ارزش بازار ارزهای رمزپایه نیز همگام با بیت‌کوین رشد کرد. بازگشت رونق به این بازار، منتقدان بانکی را در جبهه مخالف، وارد عرصه کرد. آنچه توجه بسیاری از کارشناسان را در بازار ارزهای رمزپایه جلب کرده بود، رواج تاکتیک «پامپ-دامپ» (Pump and Dump) به خصوص در ارزهای تازه نفس که بازار کوچک‌تری دارند، است. کمیسیون معاملات کالایی آتی CFTC نیز هفته گذشته نسبت به استفاده برخی بازیگران از این تاکتیک به سرمایه‌گذاران دیگر هشدار داده بود. طبق این تاکتیک بازیگران عمده، با خرید در حجم بالا وارد می‌شوند و قیمت‌ها را تقویت می‌کنند. رشد قیمت به جذب سرمایه‌های جدید منجر خواهد شد و قیمت را به سقف می‌کشاند. بازیگران پس از این مرحله (پامپ) برای کسب سود فروش را آغاز می‌کنند که منجر به افت قیمت‌ها (دامپ) خواهد شد.
 • ترکیه بیت‌کوین ملی با نام «ترک‌کوین» عرضه می‌کند

  ترکیه به‌دنبال عرضه پول ملی دیجیتال خود با نام «ترک‌کوین» است که توسط صندوق دارایی این کشور پشتیبانی می‌شود.
 • بانک کارآفرین در بین ۱۰ شرکت پیشرو کشور

  گروه بنگاه‌ها: بانک کارآفرین براساس رتبه‌بندی صد شرکت برتر ایران (IMI-۱۰۰) در سال ۱۳۹۶، در زمره ۱۰ شرکت پیشرو قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، در بیستمین همایش رتبه‌بندی صد شرکت برتر ایران (IMI-۱۰۰) که با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمع کثیری از فعالان صنعت، تولید، خدمات و تجارت در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان صداوسیما برگزار شد، این بانک در زمره ۱۰ شرکت پیشرو در سال ۱۳۹۶ معرفی شد.
 • جایزه یک میلیون تومانی برای برندگان باشگاه مشتریان تجارت

  گروه بنگاه‌ها: در دومین مرحله از قرعه‌کشی جشنواره بزرگ باشگاه مشتریان بانک تجارت، به ۱۰۰ نفر جایزه یک میلیون تومانی اهدا شد. به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، طی مراسمی که روز شنبه پنجم اسفند برگزار شد ، ۱۰۰ برنده خوش شانس دومین مرحله از جشنواره بزرگ باشگاه مشتریان بانک تجارت مشخص شدند. در این مرحله از جشنواره که با شعار «یک حرکت حساب شده» در حال انجام است، ۱۵۲هزار و ۵۷۰ نفر از اعضای باشگاه مشتریان حائز شرکت در این قرعه‌کشی بودند که ۱۰۰ نفر از آنان برنده جایزه ۱۰ میلیون ریالی شدند.
 • رونمایی از قابلیت جدید پات برای روشندلان

  گروه بنگاه‌ها: شرکت کارت اعتباری ایران کیش، در یک نشست خبری ضمن ارائه آخرین دستاوردها و برنامه‌های خود به خبرنگاران، از قابلیت جدید نرم‌افزار پات برای نابینایان رونمایی کرد.
 • سبقت صادرات از نوسان ارزی

  دنیای اقتصاد: تحولات شاخص بهای صادراتی از شهریورماه سال‌جاری، نشان از جهش شاخص فراتر از نرخ ارز دارد. نرخ ارز از شهریور تا دی‌ماه حدودا ۱۰ درصد رشد کرده و این در حالی است که شاخص بهای صادراتی در این مدت ۲۵ درصد افزایش یافته است. نرخ ارز که در پاره‌ای از اوقات به عنوان یک مانع بر سر بهای واقعی صادرات قرار داشته، اکنون به نیروی کمکی قابل‌توجهی تبدیل شده و در کنار افزایش قیمت‌های جهانی، صادرات را در موقعیتی جذاب قرار داده است.
 • مسوولیت‌های توسعه‌گران در بافت‌های فرسوده

  گروه بنگاه‌ها: رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بانک مسکن مهم‌ترین وظایف و مسوولیت‌های توسعه‌گران در بافت‌های فرسوده شهری را تشریح کرد.به گزارش «هیبنا» ابوالقاسم رحیمی‌انارکی، مدیرعامل بانک مسکن، با بیان اینکه «توسعه‌گران» بهترین انتخاب برای ورود به فاز جدید ساخت‌و‌ساز در بافت‌های فرسوده در قالب طرح ملی بازآفرینی شهری هستند، گفت: مسوولیت‌های عمده توسعه‌گران را می‌توان به‌طور کلی در ۹ گروه طبقه‌بندی کرد که باعث تمایز فعالیت‌های آنها از انبوه‌سازان و سایر سازندگان خواهد شد.وی افزود: بر این اساس، ایجاد برنامه عملیاتی در حوزه فنی، مالی و بازاری، تعامل با ذی‌نفعان و تنظیم نقشه راه و قراردادهای نهایی، گرفتن تامین مالی مناسب، تعامل با بانک‌ها، پیمانکاران و تامین‌کنندگان مصالح و تنظیم قراردادها برای اطمینان از ساخت‌و‌ساز بهره‌ور از مهم‌ترین مسوولیت‌های توسعه‌گران است.
 • اولویت‌های بانک مهراقتصاد در آخر سال

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک مهراقتصاد در مجمع سالانه بانک مهراقتصاد استان اصفهان بر جذب منابع و وصول مطالبات در روز‌های پایانی سال تاکید کرد.سیدضیاء ایمانی، مدیرعامل بانک مهراقتصاد، در مجمع سالانه استان گفت: بررسی عملکرد کارکنان استان در سال گذشته و شاخص‌ها نشان‌دهنده تلاش بی‌وقفه آنان و استفاده مناسب از ظرفیت‌های موجود است.وی تلاش جهادی را یکی از مولفه‌های مهم در دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده دانست و افزود: جذب منابع و وصول مطالبات از اولویت‌های بانک در ایام پایانی سال است؛ بنابراین باید تلاش خود را برای تحقق این مهم معطوف کنیم.
 • تخفیف اقامت ۲۴ به اعضای باشگاه مشتریان بانک ایران‌زمین

  براساس تفاهم بانک ایران‌زمین با اقامت ۲۴، از این پس اعضای باشگاه مشتریان بانک ایران‌زمین می‌توانند در زمان رزرو هتل از تخفیف ویژه برخوردار شوند.به گزارش روابط‌عمومی بانک ایران‌زمین، باشگاه مشتریان این بانک با هدف ارائه سرویس و خدمات در بسترهای آنلاین به مشتریان و مراکز ارائه‌دهنده سرویس، امکان جدیدی را روی پلت‌فرم باشگاه برای اعضا رونمایی کرد.بر همین اساس اعضای باشگاه مشتریان بانک ایران‌زمین، تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۷ به مبلغ ۵۰ هزار تومان برای رزروهای دو شب به بالا و برای تمامی هتل‌های ایران در سامانه اقامت ۲۴ که در حالت لیست انتظار قرار نداشته باشند، تخفیف می‌گیرند.
 • شعب فعال بانک صنعت و معدن در نوروز

  گروه بنگاه‌ها: بانک صنعت و معدن اسامی شعب فعال خود در روزهای پایانی سال‌جاری و ایام نوروز سال آینده را اعلام کرد.به گزارش روابط‌عمومی بانک صنعت و معدن، از ساعت ۹ صبح ۲۹ اسفندماه و دوم و چهارم فروردین‌ماه سال آینده، شعب کیش، قشم، اصفهان، مشهد، تبریز، ساری، شیراز، فولاد (تهران)، یزد، قم، همدان، رشت، بوشهر و اهواز این بانک آماده خدمت‌رسانی به مشتریان خواهند بود.براساس این گزارش، از ۲۱ اسفندماه سال‌جاری، همه شعب بانک صنعت و معدن تا ساعت ۱۷ فعال هستند.
 • تندیس زرین هشتمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی برای بانک انصار

  گروه بنگاه‌ها: با تلاش مدیران و کارکنان بانک انصار و در راستای بهبود عملکرد مالی، این بانک با حضور در ارزیابی‌های تخصصی در دبیرخانه جایزه مدیریت مالی ایران، تندیس زرین هشتمین دوره جایزه مدیریت مالی ایران را به‌دست آورد.به گزارش اداره‌کل روابط ‌عمومی و تبلیغات این بانک، این جایزه همه ساله در ۳ سطح تندیس، تقدیرنامه و گواهینامه اعطا می‌شود که سطح تندیس آن شامل تندیس زرین، سیمین و بلورین است که بانک انصار در این دوره بالاترین سطح جایزه (تندیس زرین) را کسب کرد.مراسم اهدای این تندیس در سالن اجلاس سران با حضور، معاون وزیر بهداشت و درمان، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و مشاور رئیس‌جمهوری، معاون وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات رئیس‌جمهوری و جمعی از اقتصاددانان و استادان حوزه مالی کشور برگزار و فتحعلی معاون مالی بانک انصار جایزه مذکور را دریافت کرد. گفتنی است، هدف برگزارکنندگان دوره‌های جایزه‌ ملی مدیریت‌مالی ایران، حمایت مدیریت مالی حرفه‌ای در مسیر دستیابی به جایگاه واقعی در شرکت‌ها و سازمان‌ها، تشویق و ترغیب شرکت‌ها برای انجام خود ارزیابی و شناخت نقاط قوت و ضعف و زمینه‌های بهبود و قدردانی از شرکت‌ها و سازمان‌های برتر در حوزه مالی و اقتصادی و فراهم کردن امکان تبادل تجربیات موفق مدیران مالی است.
 • افزایش ساعات کاری بانک رفاه

  گروه بنگاه‌ها: بانک رفاه کارگران با ارائه خدمات بانکی در ساعات عصر در شعب این بانک به استقبال بهار رفت.به گزارش روابط‌عمومی بانک رفاه، برای تداوم و ارائه خدمات مضاعف بانکی به مشتریان در روزهای پایانی سال‌جاری، شعب منتخب بانک رفاه کارگران در سراسر کشور به‌صورت باجه‌های کشیک عصر، از دوم اسفندماه تا روز دوشنبه مورخ ۲۸ اسفندماه جاری در همه روزهای کاری (به‌جز پنج‌شنبه‌ها) آماده ارائه خدمت به هموطنان هستند.براساس این گزارش، فهرست و ساعات کاری شعب مذکور در پایگاه اینترنتی بانک رفاه قابل مشاهده است.
 • افزایش ساعت کار شعب موسسه کوثر

  گروه بنگاه‌ها: برای تسهیل امور بانکی مشتریان در روزهای پایانی سال، ساعت خدمات‌رسانی ۳۵۲ شعبه موسسه اعتباری کوثر در سراسر کشور از ابتدای اسفندماه تا پایان سال‌جاری افزایش یافت.به گزارش روابط‌عمومی موسسه کوثر، ساعت خدمات‌رسانی شعب و سرپرستی استان‌ها در روزهای شنبه تا چهارشنبه تا ساعت ۱۸ و در روزهای پنج شنبه تا ساعت ۱۵ افزایش یافته است.براساس این گزارش مشتریان می‌توانند در ساعات اعلام شده از خدمات بانکی در ۳۵۲ شعبه فعال موسسه اعتباری کوثر بهره‌مند شوند.
 • چهار نشان برتر بانک حکمت ایرانیان

  گروه بنگاه‌ها: بانک حکمت ایرانیان در هشتمین همایش اجلاس روسای آیتک در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما توانست چهار نشان برتر را از آن خود کند.به گزارش روابط‌عمومی بانک حکمت ایرانیان، در این همایش که در جهت حمایت از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی برگزار شد، از فعالان صنایع مختلف قدردانی شد. در این مراسم به بانک حکمت ایرانیان نشان ملی نبوغ و مدیریت ایرانی در صنعت بانکداری، نشان استاندارد بین‌المللی امنیت و دسترسی آسان در خدمات بانکداری الکترونیکی از سوی اتحادیه اروپا، نشان زرین شهرت و اعتبار در ارائه خدمات بانکی و نشان طلایی برترین روابط‌عمومی خلاق، توانمند و توسعه محور در حوزه بانکداری اهدا شد. محمدرضا بخشی نیکو، عضو هیات‌مدیره بانک حکمت ایرانیان به نمایندگی از این بانک جوایز مذکور را دریافت کرد.

بیشتر