آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۵ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۳۵

 • سال نو بازارهای جهانی

  دنیای اقتصاد: اولین هفته بازارهای جهانی در سال ۲۰۱۸ میلادی با استارت توفانی وال‌استریت، بازگشت بیت‌کوین به کانال افزایشی، صعود اونس طلا و تداوم ضعف شاخص دلار به پایان رسید. در طول این هفته، سه شاخص مهم بازار سهام رکوردهای تاریخی خود را ثبت کردند.
 • چهارضلعی حکمرانی خوب در بانک مرکزی

  دنیای اقتصاد: تعیین اهداف، الزامات صلاحیتی، تضاد منافع و مصونیت قضایی به‌عنوان چهار ضلع حکمرانی خوب در بانک مرکزی معرفی شد. در پنل پولی و بانکی اولین کنفرانس حکمرانی و سیاست‌گذاری عمومی، سید‌علی مدنی‌زاده، مدیر گروه مدل‌سازی پژوهشکده پولی و بانکی به ارائه چارچوب جدید طراحی شده برای بانک مرکزی پرداخت و کامران ندری، مدیرگروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی و علی مروی، مدیر گروه اقتصادسیاسی اندیشکده مطالعات حاکمیت و سیاستگذاری به نقد و بررسی طرح ارائه شده پرداختند. حسین بازمحمدی، مشاور ارشد قائم‌مقام بانک مرکزی نیز ریاست پنل را برعهده داشت.
 • نوسان‌گیری ارزی در وقت اضافه

  دنیای اقتصاد: روز شنبه، دلار دو نیمه متفاوت را تجربه کرد. شاخص ارزی در ابتدای روز به زیر مرز روانی ۴ هزار و ۳۰۰ تومان قدم گذاشت؛ ولی در ادامه روز با مقاومت معامله‌گران و نوسان‌گیری آنها مواجه شد. افت نرخ حواله درهم، پایین آمدن ارزش دلار در سلیمانیه عراق و افزایش حجم فروش‌ها از جمله عواملی بودند که زمینه کاهش قیمت را در یک ساعت ابتدای روز فراهم آوردند. با این حال، در ساعات انتهایی روز، حجم ارز در بازار نقدی کاهش یافت تا نوسان‌گیران با استفاده از این فرصت، قیمت را تا ۴ هزار و ۳۲۰ تومان بالا بیاورند.
 • اعلام مهم‌ترین برنامه‌های بانک تجارت در سال‌جاری

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک تجارت مهم‌ترین محورهای عملیاتی این بانک تا پایان سال‌جاری را تجهیز منابع، وصول مطالبات و فروش املاک مازاد و تملیکی عنوان کرد. به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، رضا دولت‌آبادی در جلسه ویدئو کنفرانس با حضور بیش از دو هزار نفر از مدیران و روسای شعب این بانک در سراسر کشور برنامه‌های عملیاتی خود در کوتاه‌مدت برای بهبود وضعیت این بانک را اعلام کرد.وی جذب منابع پایدار و با کیفیت را از جمله مهم‌ترین اولویت‌های عملیاتی بانک تجارت در مقطع کنونی عنوان کرد و یادآور شد: قطعا بانک تجارت با پایبندی به رویکرد و دستورالعمل‌های بانک مرکزی درخصوص نرخ سود سپرده‌ها از هر گونه اقدامی که انضباط بازار پول در کشور را تحت‌تاثیر قرار دهد، پرهیز خواهد کرد و به جای آن خواهیم کوشید از طریق ارائه خدمات باکیفیت و متفاوت ارزی و ریالی و توسعه خدمات بانکداری الکترونیک زمینه را برای جذب منابع از طیف‌های مختلف مشتریان فراهم آوریم.
 • حمایت بانک صادرات از نوسازی و بهسازی واحدهای صنعتی

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک صادرات ایران ضمن بازدید از ٤ شعبه منطقه شمال تهران، با اشاره به کارنامه این بانک صادرات در حمایت از بنگاه‌های تولیدی بزرگ و صنعتی کشور، از برنامه‌های بانک صادرات برای حمایت از نوسازی و بهسازی واحدهای صنعتی کشور خبر داد.
 • لزوم کاهش قیمت تمام شده پول در بانک اقتصادنوین

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک اقتصادنوین در ادامه سفرهای استانی، با حضور در منطقه یک استان‌ها در شهر تبریز، ضمن دیدار با همکاران این منطقه از نزدیک با موضوعات و چالش‌های این منطقه آشنا شد.به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، علیرضا بلگوری در جمع کارکنان این بانک در شهر تبریز، با اشاره به نقش تعیین‌کننده سرمایه انسانی در پیشبرد اهداف و تحقق برنامه‌های راهبردی بانک اقتصادنوین گفت: موفقیت بانک اقتصادنوین معطوف به تلاش و همت همه ارکان بانک است و همکاران، سرمایه اصلی بانک محسوب می‌شوند.
 • اعتبارسنجی جایگزین وثیقه‌گذاری در بانک‌های کشور

  گروه بنگاه‌ها: رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: لازم است به جای روش وثیقه‌گذاری در بانک‌ها برای اعطای تسهیلات، از روش اعتبارسنجی و رتبه‌بندی استفاده شود.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک صنعت و معدن، علی اشرف افخمی در جمع صنعتگران و کارآفرینان استان اصفهان با بیان این مطلب افزود: موضوع وثیقه در کشور به یک تجارت تبدیل شده است در حالی که در هیچ یک از کشورهای دنیا چنین سیستمی وجود ندارد.
 • بیمه پارسیان میزبان جلسات کارگروه تخصصی صنعت حفاری کشور

  گروه بنگاه‌ها: جلسات کارگروه تخصصی صنعت حفاری در حوزه بیمه برای تدوین اسناد پشتیبان نظام فنی و اجرایی صنعت حفاری در ساختمان مرکزی بیمه پارسیان به‌صورت هفتگی درحال برگزاری است.به گزارش روابط عمومی بیمه پارسیان؛ کنگره صنعت حفاری کشور هر سال اقدام به برپایی جلسات تخصصی حوزه‌های مرتبط این صنعت با مشارکت شرکت‌های هر حوزه می‌کند و سرانجام در روز پایانی کنگره با حضور جمع کثیری از مدیران و کارشناسان مربوطه نتیجه‌گیری‌ها و اقدامات انجام شده برای جمع‌بندی نهایی طی همایشی به همین نام (کنگره حفاری) ارائه می‌شود.
 • سهم کارمزدها در پرتفوی بانک‌ها

  معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، سهم کارمزد در پرتفوی درآمد بانک‌ها را ۱۷ درصد اعلام کرد و گفت: هر چند بخش زیادی از این رقم به فعالیت تجاری اختصاص دارد، اما بانک‌ها در بخش خدمات خرد زیان‌ده هستند.ناصر حکیمی در گفت‌وگو با شبکه خبری «ایبِنا» افزود: در حالی که درآمد بانک‌ها از بخش خدمات پرداخت الکترونیک سالانه کمتر از ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان است اما باید حدود ۶ یا ۷ هزار میلیارد تومان هزینه‌ای در این بخش انجام دهند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر