آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۳۴

 • سازهای مخالف در ارکستر فدرال رزرو!

  دنیای اقتصاد: نتیجه نشست پایانی سال ۲۰۱۷ میلادی کمیته بازار آزاد آمریکا، چهارشنبه شب منتشر شد. به‌نظر می‌رسد فدرال رزرو افزایش تدریجی نرخ بهره را در دستور کار سال‌جاری خود حفظ کرده است؛ اما معمای چندماهه تورمی و تاثیرات (به‌نوعی) ناشناخته قانون کاهش مالیات اقشار و شرکت‌ها، آینده سیاست پولی آمریکا را تا حدودی مبهم کرده است. این ابهام با توجه به نظرات متفاوت بانکداران آمریکایی محرز شده و استحکام جهت‌گیری فدرال رزرو را زیر سوال برده است. نظرات جدید بانکداران آمریکایی از وجود نوعی برزخ انقباضی حکایت دارد. برخی به کاهش شدت انقباض معتقدند و برخی دیگر به تسریع آن گرایش دارند.
 • ریزش دلا‌ر با فن هلندی

  دنیای اقتصاد: روز پنج‌شنبه، بازار ارز «دلارباران» شد؛ در این روز عرضه ارز مانند «حراج هلندی» با بالاترین قیمت‌ها کلید زده شد، ولی از آنجا که خریداری در بازار نبود، شاخص ارزی به سطوح پایین‌تر رفت. نتیجه این حراج و افزایش حجم ارز موجود در بازار، افت ۳۰ تومانی دلار و ثبت قیمت ۴ هزار و ۳۳۰ تومان بود. افت نرخ حواله درهم، تناسب ارزش دلار در بازار داخلی با بازارهای همسایه مانند سلیمانیه عراق و کاهش جو هیجانی در بازار از جمله عواملی بودند که فروش‌ها را بالا بردند. یکی از اثرات افت قیمت شاخص ارزی، سقوط ۴۰ هزار تومانی سکه تمام بهار آزادی بود.
 • اجرای بانکداری سبز در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در بازدید از شعب استان آذربایجان شرقی بر اهمیت بانکداری الکترونیک و نقش موثر آن در افزایش رضایتمندی مشتریان تاکید کرد.
 • بانک صنعت و معدن برنده نشان شایستگی ادفیاپ

  گروه بنگاه‌ها: بانک صنعت و معدن به جایزه ویژه نشان شایستگی اتحادیه توسعه موسسات آسیا و اقیانوسیه (ADFIAP) دست یافت.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک صنعت و معدن، این جایزه به‌خاطر اثر توسعه‌ای پروژه نیروگاه تامین و توزیع آب سازه سازان در بخش چهار (توسعه زیرساختی) به این بانک تعلق گرفت.جایزه ویژه نشان شایستگی در روز اول اسفند ماه ۱۳۹۶ (۲۰ فوریه ۲۰۱۸) همزمان با چهل و یکمین دیدار سالانه ادفیاپ به بانک صنعت و معدن اعطا خواهد شد.
 • پیشگامی بانک مسکن در اجرای «بیمه تضمین کیفیت ساختمان» بدون الزام قانونی

  گروه بنگاه‌ها: یک عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان اجرای مقررات ناظر بر بیمه تضمین کیفیت ساختمان را به‌صورت یکپارچه در کشور خواستار شد.
 • آمادگی بیمه سامان برای صدور بیمه زلزله و آتش‌سوزی

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بیمه سامان در اطلاعیه‌ای آمادگی خود را نسبت به صدور بیمه‌نامه آتش‌سوزی با پوشش زلزله اعلام کرد.به گزارش روابط عمومی بیمه سامان، هموطنان در سراسر کشور علاوه‌بر مراجعه به کلیه نمایندگان و شعب شرکت بیمه سامان و همچنین شعب بانک سامان، می‌توانند با مراجعه به سایت بیمه سامان، در هر زمان از شبانه‌روز بیمه‌نامه خود را تهیه کنند.
 • مزایای اوراق گواهی سپرده سرمایه‌گذاری

  گروه بنگاه‌ها: روابط عمومی بانک آینده با توجه به انتشار اوراق سپرده ازسوی این بانک، در گزارشی به مزایای این سرمایه‌گذاری‌ها پرداخت.در این گزارش آمده است: برای بسیاری از افراد «اوراق گواهی سپرده سرمایه‌گذاری»، یکی از مواردی است که بار‌ها و در جاهای مختلف درباره آن شنیده‌اند، اما شایدکمتر کسی ویژگی‌های دقیق و مفصل آن را بداند. اوراق مشارکت در واقع نوعی تامین مالی و قراردادی است که بین سرمایه‌گذار و موسسات، شرکت‌ها و بانک‌ها بسته می‌شود و سرمایه‌گذار در قبال سرمایه‌ای که واردکرده، مقداری سود ثابت به‌دست می‌آورد.پرداخت سود در اوراق مشارکت معمولا به‌صورت یک‌ماهه، سه‌ماهه یا شش‌ماهه است و تضمین پرداخت سود توسط سازمانی که اوراق را منتشر کرده، انجام می‌شود.
 • عرضه مرحله چهارم گواهی سپرده بانک ملت از امروز

  گروه بنگاه‌ها: مرحله چهارم فروش اوراق گواهی سپرده سرمایه‌گذاری(عام) یکساله بانک ملت از امروز شروع می‌شود. به گزارش روابط عمومی بانک ملت، فروش ۱۲ هزار میلیارد ریال اوراق گواهی سپرده این بانک از روز ۱۶ دی‌ماه به مدت یک روز شروع می‌شود و فروش تدریجی آن به مدت پنج روز تا پایان روز پنج‌شنبه ۲۱ دی‌ماه سال جاری ادامه خواهد داشت. بر اساس این گزارش، گواهی سپرده فوق، مدت‌دار، بانام، الکترونیک و با نرخ سود علی‌الحساب سالانه ۱۶ درصد و قابل پرداخت در مقاطع ماهانه منتشر خواهد شد. نرخ بازخرید گواهی سپرده سرمایه‌گذاری عام بانک ملت قبل از سررسید، ۱۴ درصد سالانه خواهد بود. بانک ملت برای رفاه حال مشتریان، فروش اینترنتی اوراق گواهی سپرده را از طریق وب‌سایت اینترنتی این بانک امکان‌پذیر کرده است.
 • پرداخت حدود ۴۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات ازسوی بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: تسهیلات اعطایی بانک صادرات ایران در بخش‌های مختلف اقتصادی کشور از ابتدا تا پایان آذر ماه سال جاری از ٣٩هزار و٥٣٦ میلیارد ریال فراتر رفت و حمایت از تولید داخلی، تسهیلات مسکن اقشار ویژه، پشتیبانی از بنگاه‌های کوچک و متوسط، صادرات و نوسازی مسکن روستایی به ترتیب بیشترین سهم از این تسهیلات را به خود اختصاص داده‌اند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر