آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۱ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۳۱

 • جایگاه بیت‌کوین در بازار پول و سهام

  دنیای اقتصاد: ارزش بازار ارزهای رمزنهادی مانند بیت‌کوین، بنابه چهار دلیل عمده برای عبور از ارزش بازار اپل خیز برداشته است. شهرت روزافزون در سال ۲۰۱۷، هجوم سرمایه‌گذاران به بازار ارزهای رمزنهاد، وضع مقررات به سود بیت‌کوین و ورود نماینده ارزهای دیجیتالی به وال‌استریت نیویورک، این چهار عامل را شکل داده‌اند. بیت‌کوین در سالی که گذشت با اتکا بر این چهار عامل اصلی از قیمت ۹۰۰ دلاری قبل از کریسمس آن سال، تا ۲۰هزار دلار نیز بالارفت. برخی دیگر از ارزهای رمزنهاد دیگر نیز رشد قابل توجهی داشتند که درمجموع ارزش بازار کل این پدیده‌های دیجیتالی را به ۶۱۸ میلیارد رساند. این ارزش بازار بی‌سابقه که درمقابل ارزش بازار سال قبل آنها، ۳۵ برابر شده است،از ارزش بازار موسسات کارت اعتباری مانند ویزاکارت و سیتی‌بنک نیز فراتر رفته اشت. «دنیای اقتصاد» در گزارش امروز خود، آنچه بر بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتالی گذشته را همراه با دلایل رشد سال ۲۰۱۷ و پیش‌بینی سال ۲۰۱۸ برای این گروه از ارزهای رمزنهاد، بررسی کرده‌است.
 • نوسان‌گیری پنهان در بازار ارز

  دنیای اقتصاد: در حالی که در سه روز گذشته بیشتر توجهات به سمت تغییرات قیمت دلار بوده است، نوسان‌گیران رشد ۱/ ۷ درصدی را برای یورو رقم زده‌اند. در واقع نوسان‌گیران یورو در سایه و بدون اینکه توجه زیادی را به خود جلب کنند، توانسته‌اند قیمت یورو را ۴ کانال بالا ببرند. در ادامه روند نوسانی، روز دوشنبه یورو ۱۷۰ تومان افزایش را به ثبت رساند و به قیمت ۵ هزار و ۴۲۰ تومان رسید. این ارز روزهای شنبه و یکشنبه به ترتیب، ۴۲ و ۱۵۰ تومان افزایش را به ثبت رسانده بود. در حالی که یورو روز دوشنبه رکورد بالاترین قیمت تاریخی خود را به ثبت رساند، دلار تا قله ۴ هزار و ۳۵۵ تومان بالا رفت و در انتهای روز از آن عقب نشست.
 • شروط خروج بانک مرکزی از بازار سکه

  مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی، با تشریح دلایل و مکانیزم دخالت بانک مرکزی در بازار سکه، زمان خروج بانک مرکزی از بازار را منوط به بررسی آمار و اطلاعات مربوط به میزان سکه موجود در بازار، روند قیمت‌ها و اطمینان از تامین سکه‌های طلای مورد نیاز بازار دانست.به گفته مسعودرحیمی، در ماه‌های اخیر، افزایش تقاضای خرید سکه در سرمایه‌گذاران و مردم عادی به‌منظور حفظ قدرت خرید، باعث رشد قیمت سکه شده و این افزایش قیمت به شکلی بوده که بهای ذاتی سکه با ارزش تمام شده فاصله قابل‌توجهی داشته باشد. در نتیجه بانک مرکزی با هدف ایجاد تعادل در بازار اقدام به خرید و فروش سکه کرده است. رحیمی با بیان اینکه مداخله بانک مرکزی و اقدام حراج سکه، باعث کاهش قیمت آن در بازار شده، تاکید کرد که هدف بانک مرکزی مداخله حداقلی در بازار است.
 • حمایت موسسه نور از شرکت‌های دانش‌بنیان

  گروه بنگاه‌ها: معاون طرح و برنامه موسسه نور از آمادگی این موسسه برای حضور در عرصه شرکت‌های دانش‌بنیان در قالب تامین سرمایه و سرمایه‌گذاری خبر داد.به گزارش سایت خبری - تحلیلی بنکر (بانکداران۲۴)، علی ارشدی با اعلام این خبرگفت: این موسسه در چارچوب تهیه برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدت خود، آمادگی لازم برای حضور در عرصه شرکت‌های دانش‌بنیان در قالب تامین سرمایه و سرمایه‌گذاری را به‌طور کامل برخوردار است.
 • پشتیبانی همه‌جانبه بانک صنعت و معدن از طرح‌های زیربنایی کشور

  گروه بنگاه‌ها: رئیس هیات‌مدیره بانک صنعت و معدن با اشاره به حجم ٧٠ میلیارد تومانی سپرده‌های بخش صنعت و معدن در شعب این بانک در استان یزد، گفت: ٢٠ برابر میزان سپرده‌های استان یزد، تسهیلات به صنایع و معادن یزد پرداخت شده است.
 • رشد ۵۰ درصدی ثبت‌نام در صندوق یکم

  گروه بنگاه‌ها: ثبت‌نام ماهانه متقاضیان خانه اولی در صندوق پس‌انداز مسکن یکم، پاییز امسال ۵۷/ ۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، برآوردهای صورت گرفته از تعداد حساب‌های افتتاحی در صندوق پس‌انداز مسکن یکم (صندوق پس‌انداز مختص سپرده‌گذاری و پرداخت تسهیلات به خانه اولی‌ها) نشان می‌دهد حجم استقبال از این تسهیلات از‌سوی خانه اولی‌ها در پاییز امسال نسبت به سال گذشته ۵۷/ ۶ درصد افزایش یافته است.
 • شیوه عمل احتیاطی با دارایی‌های مشکل‌دار‌‌‌

  بانک مرکزی دستورالعمل «شیوه احتیاطی با دارایی‌های مشکل‌دار» که براساس سند کمیته بال ترجمه شده است را به شبکه بانکی ابلاغ کرد. در این دستورالعمل امهال و مطالبات غیرجاری بر مبنای اشتراکات موجود در تعاریف کشورهای مختلف تشریح شده که نهایتا می‌تواند به همگرایی معیارهای کیفی و کمی استفاده شده در طبقه‌بندی مطالبات، منجر شود. این سند با رویکرد آینده‌نگر به بررسی احتمال عدم بازپرداخت مشتریان حقیقی و حقوقی پرداخته و علاوه بر معیار زمان، شاخص‌هایی از جمله الگوی رفتاری مشتری در گذشته، اطلاعات جدید در مورد وضعیت مشتری و تجزیه و تحلیل مالی را برای بررسی احتمال عدم بازپرداخت مشتری معرفی می‌کند.
 • رشد منابع بانک قرض‌الحسنه مهر

  گروه بنگاه‌ها: با استقبال مشتریان از سبد محصولات جدید و طرح‌های تسهیلاتی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال‌جاری، منابع این بانک طی ۹ ماه گذشته بالغ‌بر ۵۶ درصد رشد داشته است. به گزارش روابط عمومی این بانک،نسبت سرمایه و ریسک موجود در دارایی‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نزدیک به ۴۰درصد است که در مقایسه با شرایط سایر بانک‌ها از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار است. کارکرد اصلی سرمایه بانکی، حمایت و جلوگیری از ورشکستگی بانک در مقابل زیان‌های غیرمنتظره و حمایت از سپرده‌گذاران و اعتباردهندگان است. این سرمایه، به بانک اجازه می‌دهد هنگام رویارویی با مشکلات اقتصادی، توانایی بازپرداخت تعهدات خود را داشته باشد.
 • موبایل بانک رفاه ویژه اندروید به روز شد

  گروه بنگاه‌ها: موبایل بانک رفاه ویژه سیستم عامل اندروید، به‌روزرسانی شد. در نسخه جدید امکاناتی نظیر نمایش پیغام مناسب به هنگام روت بودن (دسترسی به تمامی فایل‌های ریشه و سیستمی گوشی موبایل)، نمایش چهار رقم آخر کارت‌ها درسیستم، اضافه شدن فعال‌سازی آهنگ هشدار در صفحه تنظیمات، به‌کارگیری کیبورد عددی براساس منوی انتقال وجه کارت به کارت و منوی سابقه، اضافه شدن آهنگ هشدار در پیغام‌های خطا و خروج ازطراحی جدید، امکان ذخیره نام کاربری در صفحه ورود به سیستم و اضافه کردن واتر مارک در رسیدها اضافه شده است.
 • همایش سراسری شعب بانک ایران زمین

  گروه بنگاه‌ها: پنجمین همایش سراسری روسای شعب استان‌های مازندران و سمنان بانک ایران زمین با حضور معاون عملیات بانکی، مدیر امور شعب استان‌ها، مدیر امور شعب استان مازندران و سمنان، معاونان، بازرسان، روسای شعب و مسوولان دوایر این استان‌ها در محل سالن کنفرانس مدیریت شعب بانک برگزارشد.
 • افزایش پرداخت تسهیلات بانک سپه در لرستان

  گروه بنگاه‌ها: مدیرشعب بانک سپه در منطقه لرستان گفت: پرداخت تسهیلات به بخش‌های مختلف اقتصادی و اقشار کم‌درآمد مردم ازسوی بانک سپه در استان لرستان طی دو سال اخیر افزایش چشمگیری داشته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر