آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۲ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۱۲

 • طلا در محدوده خطر؟

  دنیای اقتصاد: پیش‌بینی‌ها، با وجود سقوط فلز زرد در هفته گذشته، از تداوم حضور طلا در محدوده خطر حکایت می‌کند؛ اما اینکه طلا چه رفتاری از خود در مواجهه با عوامل کاهنده بروز خواهد داد، حتمی نیست.
 • ذره ‌بین مالیاتی بر حساب‌های بانکی

  دنیای اقتصاد: رئیس سازمان امور مالیاتی از تهیه یک سامانه اطلاعاتی برای انتقال اطلاعات بانکی مودیان از بانک مرکزی به سازمان امور مالیاتی در آینده نزدیک خبر داد. کامل تقوی‌نژاد روز گذشته در همایش مالیاتی کشورهای اسلامی، از همکاری سازمان مالیاتی و بانک مرکزی برای انتقال اطلاعات بانکی صحبت کرد. با این صحبت‌ها به نظر همکاری بانک‌ها برای ارائه اطلاعات بانکی مشتریانشان اجرایی شده است. همچنین وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز تحول نظام مالیاتی را در راستای رسیدن به ۴ هدف تحرک اقتصادی، رقابتی کردن اقتصاد، حمایت از تولید و همراهی با کارآفرینان ارزیابی کرد. مسعود کرباسیان برای نیل به اهداف دو رویکرد ارتقای سطح فرهنگ عمومی و تحول سیاستی، مدیریتی و خدماتی را ضروری قلمداد کرد. در چهاردهمین کنفرانس مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی دو موضوع تحول نظام مالیاتی و مالیات‌ستانی از اقتصاد و خدمات دیجیتال مورد بررسی قرار می‌گیرد. این کنفرانس تا ۲۲ آذر در تهران برقرار است. ایران برای دومین بار میزبان مسوولان مالیاتی کشورهای اسلامی است.
 • سیف: نرخ سود رعایت می‌شود

  رئیس‌کل بانک مرکزی تاکید کرد که نرخ سود در شبکه بانکی رعایت می‌شود. به گزارش روابط‌عمومی بانک مرکزی، سیف در جلسه‌ای با مدیران عامل بانک‌های دولتی، خصوصی و موسسات اعتباری تصریح کرد: «بانک مرکزی برای ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی همت کرده است و تا رسیدن به نتیجه مطلوب و کامل همچنان تلاش خواهد کرد. یکی از دلایل اصلی رعایت مصوبه نرخ سود بانکی این بوده است که دیگر موسسه غیرمجاز فعالی نداریم که بتواند اخلال ایجاد کند و باعث شود بانک‌ها برای رقابت با آنها قانون را رعایت نکنند.»
 • اعطای ۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط

  گروه بنگاه‌ها: با توجه به نقش بسزایی که بنگاه‌های کوچک و متوسط (SME) در اشتغال‌زایی و ظرفیت‌سازی تولیدی، همچنین بهبود تولید و درآمد ملی در کشور دارند؛ بانک آینده، در سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال»، اقدام به تامین مالی و تقویت اقتصادی این‌گونه بنگاه‌ها کرده است.
 • پرداخت ۱۲۰ میلیارد ریال ازسوی بیمه آرمان به آسیب‌دیدگان کرمانشاه

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیمه آرمان گفت: مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال از تعهدات این شرکت در خسارت زلزله کرمانشاه به‌صورت علی‌الحساب پرداخت شد.
 • مذاکره مدیران بیمه اتکایی ایرانیان با بیمه‌گران اروپایی

  گروه بنگاه‌ها: مدیران ارشد بیمه اتکایی ایرانیان، با بیمه‌گران اتکایی اسکور (SCOR) و پارتنر (PARTNER) و کارگزاری اتکایی ناسکو (NASCO) مذاکره کردند.
 • معارفه مدیر کل جدید حراست بانک رفاه

  گروه بنگاه‌ها: در مراسمی با حضور مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره بانک رفاه و تنی چند از مدیران بلندپایه سازمان حراست کل کشور، کوروش یزدان به‌عنوان مدیرکل دفتر مرکزی حراست بانک رفاه معرفی شد.به گزارش روابط عمومی بانک رفاه، در این مراسم همچنین از خدمات حسین درخشنده مدیرکل قبلی حراست بانک رفاه قدردانی شد.
 • ورود آرام دلار به کانال جدید

  دنیای اقتصاد: در دومین روز هفته، دلار برای دومین بار در سال جاری از مرز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان عبور کرد. روز یکشنبه، شاخص بازار ارز ۱۵ تومان افزایش را به ثبت رساند و به قیمت ۴ هزار و ۲۱۲ تومان رسید. پیش از این دلار قیمت بالاتری را در تاریخ خود تجربه نکرده بود.
 • فروش ارز مسافرتی با نرخ آزاد در بانک سامان

  گروه بنگاه‌ها: بانک سامان با دریافت مجوزهای لازم از بانک مرکزی، فروش ارز مسافرتی با نرخ بازار آزاد را ازطریق شعب منتخب این بانک آغاز کرد.
 • اهدای دو نشان ملی به بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: بانک صادرات ایران در چهارمین اجلاس مشترک توسعه کیفیت ساختمان، حمل‌و‌نقل، راه و شهرسازی با دریافت دونشان ملی مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفت.
 • اعلام آمادگی بانک ملت برای حمایت از حوزه بهداشت و درمان

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک ملت و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشستی مشترک، بر تقویت همکاری‌های فیمابین تاکید کردند. به گزارش روابط عمومی بانک ملت، دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت در این جلسه که دکتر صدرالسادات معاون وی نیز حضور داشت، از حمایت‌های بانک ملت از این وزارتخانه و واحدهای تابعه قدردانی کرد. وزیر بهداشت با اظهار خرسندی از انتخاب دکتر بیگدلی به‌عنوان مدیرعامل جدید بانک ملت ابراز امیدواری کرد همکاری این دو مجموعه در طرح‌های توسعه‌ای حوزه بهداشت و درمان کشور بیش از گذشته توسعه یابد و انتظارات این وزارتخانه بیش از پیش تامین شود. دکتر محمد بیگدلی در این نشست که رحیم طاهری معاون مدیرعامل، محمدعلی خادمی مدیر امور ناحیه یک و محسن شجاع مدیر شعب منطقه ۴ تهران نیز وی را همراهی می‌کردند، از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌عنوان یکی از مشتریان ارزنده و وفادار بانک ملت نام برد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر