آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۵ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۰۵

 • رکوردشکنی در بازار دلا‌ر

  دنیای اقتصاد: روز گذشته، دلار با دومین افزایش قیمت پیاپی به سطح اسمی رسید که تاکنون آن را تجربه نکرده بود. در پنجمین روز هفته، شاخص ارزی ۱۶ تومان افزایش را ثبت کرد و به بهای ۴ هزار و ۱۴۰ تومان رسید. به گفته فعالان، ورود درهم به محدوده جدید و افزایش تقاضا از جمله عوامل اثرگذار در این افزایش بود. افزایشی که به رکوردشکنی در قیمت دلار منجر شد. افزایش قیمت دلار، بازار سکه را نیز تحریک کرد و فلز گرانبهای داخلی با یک کانال رشد به قیمت یک میلیون و ۳۶۹ هزار تومان رسید.
 • سه محافظ دلار برابر موشک «اون»

  دنیای اقتصاد: الگوی تکراری اثرگذاری بحران موشکی کره‌شمالی باز هم بازارهای جهانی را به واکنش واداشت. واکنش بازار‌ها به بحران موشکی تا عصر روز چهارشنبه در دو نوبت متفاوت رخ داد.
 • تورم تولید ۴/ ۹ درصد شد

  شاخص بهای تولیدکننده در ایران در دوازده ماه منتهی به آبان‌ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوازده ماه منتهی به آبان‌ماه ۱۳۹۵ به‌میزان ۴/ ۹ درصد افزایش یافته است. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، شاخص بهای تولیدکننده در ایران براساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۹۰ در آبان‌ماه ۱۳۹۶ به عدد ۲/ ۲۵۲ رسید که نسبت به ماه قبل ۶/ ۰ درصد افزایش داشته است. این شاخص در آبان‌ماه ۱۳۹۶ نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۳/ ۱۱ درصد افزایش نشان می‌‌دهد. گزارش تفصیلی «دنیای اقتصاد» از این شاخص را در شماره بعدی روزنامه بخوانید.
 • دو اولویت وزارت اقتصاد

  وزیر امور اقتصادی و دارایی بالا بردن تولید و اشتغال را از سیاست‌های اصلی وزارت خانه متبوعش در سال‌جاری برشمرد.

بیشتر