آرشیو روزنامه شماره ۴۱۹۵ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۱۹۵

 • نزول دلا‌ر به زیر مرز روانی

  دنیای اقتصاد: اولین کاهش دلار پس از ۴ افزایش متوالی رقم خورد. کاهشی که زمینه‌ساز نزول شاخص بازار ارز به زیر مرز روانی شد. روز گذشته، شاخص بازار ارز با ثبت افت ۲۴ تومانی بیشترین کاهش از ۲۲ مهر را تجربه کرد و تا قیمت ۴ هزار و ۹۷ تومان پایین رفت. قدرت‌نمایی بازارساز در دو جبهه زمینه‌ساز تغییر مسیر این ارز بود. به گفته بخشی از بازیگران با تجربه بازار، بازارساز با عرضه حواله درهم و دلار از همان ابتدای روز موجب شد دلالان ارزی از موضع خرید خود عقب‌نشینی کنند.
 • وعده‌های ترامپ پوچ بود؟

  دنیای اقتصاد: سال گذشته بازار‌ها وعده‌های ترامپ را باور کرده و به عنوان سیگنال تقویت‌کننده اقتصاد و شاخص دلار قلمداد کردند. حالا که یک سال از انتخابات گذشته، شاخص دلار ۲۲/ ۶ درصد تضعیف شده است و بازار‌ها متهم به حباب‌سازی شده‌اند. در این مدت، دایره مخالفان طرح کاهش مالیات‌ ترامپ با افزوده شدن برخی از جمهوری‌خواهان گسترش یافته و کسری احتمالی منابع مالی طرح زیر‌ساخت‌ها نیز مورد انتقاد شدید قرار گرفته است. در این گزارش وعده‌های فریبنده دونالد ترامپ بررسی شده است.
 • افزایش ۱۲ درصدی تسهیلات‌دهی بانک‌ها

  تسهیلات پرداختی بانک‌ها در هفت ماه ابتدایی امسال، ۶/ ۱۲ درصد از مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود. به گزارش بانک مرکزی، تاپایان مهر ماه ۹۶، به بخش‌های اقتصادی مبلغ ۶/ ۳۱۳ هزار میلیارد تومان وام پرداخت شده است. سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در تمام بخش‌های اقتصادی مبلغ ۱۹۷ هزار میلیارد تومان است که معادل ۸/ ۶۲ درصد کل تسهیلات پرداختی می‌شود. همچنین سهم تسهیلات پرداختی بابت تامین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در هفت ماه سال‌جاری معادل ۸۰ هزار میلیارد تومان بوده است. تعداد ۱۵۳ هزار و ۴۶۸ فقره تسهیلات نیز به بخش صنعت و معدن با میانگین پرداختی هر فقره ۶۰۰ میلیون تومان پرداخت شده که بیشتر از میانگین پرداختی سایر بخش‌ها است.
 • دو کمک بانکی به زلزله‌زدگان

  کمیسیون اعتباری بانک مرکزی برای زلزله‌زدگان غرب کشور اجرای دو اقدام مهم را به تصویب رساند. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی به‌دنبال وقوع زلزله در استان‌های غربی کشور و وارد آمدن خسارات در این مناطق، کمیسیون اعتباری بانک مرکزی در جلسه فوق‌العاده خود اجرای دو اقدام از سوی نظام بانکی را تصویب کرد.
 • بانک سپه به سرویس کارت‌به‌کارت پات پیوست

  گروه بنگاه‌ها: امکان انتقال کارت‌به‌کارت از اپلیکشین پات برای بانک سپه فراهم شد. صادق فرامرزی، مدیرعامل ایران کیش ضمن اعلام این خبر گفت: این اپلیکیشن اولین اپلیکیشنی است که این امکان را در اختیار دارندگان کارت بانک سپه قرارداده است. وی افزود: از این پس دارندگان کارت‌های بانک سپه می‌توانند از طریق اپلیکیشن پات از کارت با نک سپه به تمامی بانک‌های عضو شتاب انتقال وجه کنند. سرویس کارت‌به‌کارت در اپلیکیشن پات پیش از این نیز با همکاری با ۷ بانک اقتصاد نوین، انصار، دی، پست بانک، ایران زمین، قوامین و حکمت ایرانیان عملیاتی شده بود.

بیشتر