آرشیو روزنامه شماره ۴۱۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۱۹۴

 • پارازیت چینی به اقتصاد جهان

  دنیای اقتصاد: یک پژوهش با بررسی ۴ عامل اصلی کاهش رشد اقتصادی، عواقب آن را بر رشد اقتصادی جهان و ایران بررسی کرده است. مطابق این بررسی‌ها، یک درصد کاهش رشد اقتصادی چین، رشد اقتصادی جهان را به میزان ۲۳/ ۰ درصد در کوتاه مدت (یکساله) و قیمت نفت را به میزان ۸/ ۲ درصد در یک بازه دوساله کاهش می‌دهد. همچنین کاهش رشد اقتصاد چین از طریق دو کانال تجارت و بازارهای کالای پایه تحت‌تاثیر قرار دهد.
 • تیر سکه‌بازان به سنگ خورد

  دنیای اقتصاد: در چهارمین روز هفته، سکه‌بازان خود را برای عبور از کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان آماده کرده بودند؛ با این حال، قیمت دلار و اونس افزایش خاصی را تجربه نکرد تا تیر معامله‌گران سکه به سنگ بخورد.
 • بازار‌ها در انتظار مربع بانکی

  دنیای اقتصاد: بازار‌های جهانی، صبح سه‌شنبه در انتظار نشست ۴ فرمانده سیاست پولی دنیا، رفتار کاملا محتاطانه‌ای از خود به نمایش گذاشتند. نشست بانکی که به میزبانی بانک مرکزی اروپا در شهر فرانکفورت آلمان، برگزار شد، سرمایه‌گذاران را ناچار به تامل و ریسک‌گریزی کرد. چراغ زرد بانکداران، دلار را به عقب‌نشینی محکوم کرد وتنها ارزی که توانست از سد احتیاطی که این نشست ساخته بود عبور کند، یورو بود. یورو نسبت به ارز‌های مهم دنیا رشد بیشتری را در روز سه‌شنبه تجربه کرد. نرخ برابری یورو به دلار تا ساعت ۵ عصر دیروز ضمن رشد ۷۷صدم درصدی به عدد ۱۷۵/ ۱ رسید تا دلار، پوند و ین، همگی تحت فشار تک‌سوار بازار قرار گیرند.
 • اعلام آمادگی بانک ملت برای امداد‌رسانی به آسیب‌دیدگان زلزله اخیر

  گروه بنگاه‌ها: محمد بیگدلی، مدیرعامل جدید بانک ملت با ارسال پیامی ضمن همدردی با خانواده‌های جان باختگان در حادثه زلزله کرمانشاه و مناطق غرب کشور، از آمادگی این بانک برای مشارکت در امدادرسانی به آسیب‌دیدگان خبر داد.
 • استقرار خودپردازهای سیار بانک صادرات در مناطق زلزله‌زده

  گروه بنگاه‌ها: بانک صادرات ایران با ارسال ٨ دستگاه خودپرداز سیار به مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه، خدمات بانکداری الکترونیکی را در این نقاط تسهیل کرد. به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک با ارسال ٨ دستگاه خودپرداز از مدیریت شعب استان‌های کرمانشاه، خوزستان، مرکزی و لرستان به کمک مردم آسیب‌دیده شتافت.
 • اختصاص شماره حساب بانک تجارت برای یاری زلزله‌زدگان

  گروه بنگاه‌ها: بانک تجارت با اختصاص شماره حساب ۹۹۹۹۹ به‌منظور جمع‌آوری کمک‌های نقدی هموطنان نوع دوست سراسر کشور برای زلزله‌زدگان غرب کشور اعلام آمادگی کرد.
 • کمک ۲ میلیارد ریالی بانک پارسیان به زلزله‌زدگان غرب کشور

  گروه بنگاه‌ها: در پی رویداد ناگوار زلزله در مناطق غربی کشور به‌ویژه استان کرمانشاه، مسوولان و کارکنان بانک پارسیان مبلغ ۲ میلیارد ریال برای کمک به زلزله‌زدگان اختصاص دادند. به گزارش روابط عمومی بانک پارسیان، این بانک ضمن ابراز همدردی با زلزله‌زدگان غرب کشور، آمادگی کامل خود را برای پشتیبانی و کمک به هم میهنان زلزله‌زده اعلام کرد. به همین منظور شماره حساب ۶۰۸-۰۰۹۹۹۹۹۰- ۲۰۱ و شماره کارت ۶۲۲۱۰۶۱۲۱۰۶۴۱۲۶۴ به نام کمک‌های مردمی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران را برای واریز کمک‌های نقدی اختصاص داده‌ و از ملت نیک‌اندیش ایران دعوت می‌کند در این امر انسانی مشارکت کنند.
 • سرنوشت تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی در انتظار تصمیم مجلس و دولت

  گروه بنگاه‌ها: بیمه زلزله یکی از ملحقات بیمه آتش‌سوزی است و با توجه به اینکه کشور ما یکی از ۱۰ کشور حادثه‌خیز جهان است، متاسفانه در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد منازل مسکونی بیمه آتش‌سوزی ندارند و برخی افراد هنگام خرید بیمه آتش‌سوزی نیز پوشش زلزله را نمی‌گیرند یا کامل نمی‌خرند.
 • تشکیل کمیته ویژه بررسی خسارات زلزله‌زدگان در بیمه پارسیان

  گروه بنگاه‌ها: بیمه پارسیان کمیته ویژه‌ای برای بررسی کامل و تسریع در رسیدگی به امور بیمه‌گذاران آسیب‌دیده در زلزله کرمانشاه را تشکیل داد.بیمه پارسان ضمن عرض تسلیت درگذشت تعدادی از هموطنان در حادثه زلزله غرب کشور اعلام کرد، کلیه شعب بیمه پارسیان به‌خصوص شعب غرب کشور آماده رسیدگی فوری به پرونده‌های بیمه‌گذاران این شرکت که در حادثه اخیر دچار زیان شده‌اند، هستند.در همین راستا نیز طبق دستور مدیرعامل بیمه پارسیان کمیته ویژه‌ای برای بررسی کامل و تسریع در رسیدگی به امور بیمه‌گذاران آسیب‌دیده در این زلزله تشکیل شده است.
 • تشکیل ستاد ویژه امدادرسانی در بیمه آسیا

  گروه بنگاه‌ها: ستاد ویژه امدادرسانی و ارزیابی خسارت واحدهای آسیب‌دیده زلزله در بیمه آسیا تشکیل شد.روابط عمومی ‌بیمه آسیا در اطلاعیه‌ای ضمن ابراز همدردی با بازماندگان زلزله اعلام کرد: در پی وقوع زلزله و نشست فوق‌العاده مدیرعامل و مدیران فنی بیمه آسیا، اکیپ ویژه‌ای به‌منظور امدادرسانی و ارزیابی خسارت واحدهای آسیب‌دیده به منطقه زلزله‌زده اعزام شد.بنابراین گزارش، روسای شعب بیمه آسیا در استان‌های کرمانشاه و ایلام به همراه کارشناسان بیمه‌ای و شبکه فروش با حضور در مناطق آسیب‌دیده، ضمن امدادرسانی به هموطنان زلزله‌زده، نسبت به ارزیابی خسارات اقدام کردند.
 • واحد‌های ارزیابی خسارت بیمه معلم دست به کار شدند

  گروه بنگاه‌ها: واحد‌های ارزیابی خسارت بیمه معلم برای بازدید از منطقه و ارزیابی خسارات زلزله دست به کار شدند.کارشناسان این شرکت با نهایت سرعت و توان خود به ارزیابی خواهند پرداخت تا بتوانند هرچه زودتر بخشی از خسارات مردم آسیب‌دیده را جبران کنند.
 • امضای تفاهم‌نامه با بیمه صادراتی جمهوری چک

  تفاهم‌نامه همکاری‌ بین بانک مرکزی و موسسه بیمه صادراتی جمهوری چک (اِگاپ) با هدف تسهیل روابط تجاری و ارتقای سطح سرمایه‌گذاری‌، روز سه‌شنبه در محل بانک مرکزی منعقد شد.به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این تفاهم‌نامه با همکاری‌‌ مشترک بانک مرکزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی و صندوق ضمانت صادرات نهایی و توسط حسین یعقوبی میاب، مدیر‌کل بین‌الملل بانک مرکزی و آقای «مارک دلوهی»، نایب رئیس و معاون مدیر‌عامل موسسه اگاپ امضا شد.در حاشیه این مراسم که با حضور سفیر جمهوری چک در کشورمان برگزار شد، طرفین ضمن تاکید بر پیگیری اجرایی‌ کردن تفاهم‌نامه منعقده، گفت‌وگوهای سازنده‌ای در زمینه فراهم‌ کردن منابع مالی برای اجرای پروژه‌های مشترک دو کشور، ازطریق انعقاد قراردادهای تامین مالی میان بانک‌های ایرانی و بانک‌های جمهوری چک، با اتکا به پوشش بیمه صادراتی اگاپ، داشتند.
 • نظام پرداخت دوجانبه هزینه کمتری دارد

  معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی نظام پرداخت دوجانبه با کشورها را به‌دلیل نبود واسطه، کم‌هزینه‌تر عنوان کرد. ناصر حکیمی در گفت‌وگو با «ایرنا» درباره آخرین وضعیت مذاکره برای اتصال به نظام بین‌الملل پرداخت که پس از برجام کلید خورده است، گفت: مذاکره با شرکت‌های بین‌المللی پرداخت با هدف اتصال شبکه بانکی ایران به نظام پرداخت‌های بین‌الملل در دست انجام است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر