آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۷ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۱۸۷

 • تحریک چهارسویه بازار جهانی

  دنیای اقتصاد: رشد نامحسوس شاخص دلار در هفته گذشته، معلول مقاومت این ارز در دو جبهه بود. دلار در جبهه اول برای بقا در صدر جدول قدرت ارزی در برابر یورو، پوند و ین می‌جنگید و در جبهه ثانی به منظور حفظ روند صعودی، حتی با ثبت رشد ناچیز ۰۲/ ۰ درصدی. جهت عقربه بازار‌ جهانی در هفته‌ای که گذشت، تحت‌تاثیر ۴ نیروی محرکه مشخص شد. نیروی اول با گزارش وضعیت ذخایر نفتی آمریکا پدید آمد.
 • سه نسل مختلف دخالت دولت در اقتصاد

  دنیای اقتصاد: نتیجه پژوهش «موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی» نشان می‌دهد که در صد سال گذشته، از حیث میزان دخالت دولت در اقتصاد، اقتصاد ایران سه نسل مختلف را پشت‌سر گذاشته است.
 • بازنگری دستورالعمل صدور ضمانت‌نامه بانکی

  «دستورالعمل ناظر بر ضمانت‌نامه بانکی‌-ریالی» با محوریت «تاکید بر صدور هر یک از انواع ضمانت‌نامه در دامنه کاربرد»، «لزوم اعتبارسنجی و احراز اهلیت طرفین ضمانت‌نامه»، «پیشگیری از بروز تخلفات»، «جایگزینی سپرده نقدی با وثیقه نقدی برای صدور ضمانت‌نامه» و «اولویت منابع ضمانت‌خواه برای پرداخت وجه ضمانت‌نامه» بازنگری و به شبکه بانکی ابلاغ شد.
 • دریافت گواهینامه استاندارد بین‌المللی ازسوی بانک آینده

  گروه بنگاه‌ها: بانک آینده موفق به دریافت گواهینامه استاندارد بین‌المللی مدیریت آموزش شد.به گزارش روابط عمومی بانک آینده، این بانک با هدف بهبود مستمر و روان‌سازی فرآیندهای آموزش و التزام به اصول تعالی سازمانی، از اسفندماه ۱۳۹۵، اقدام به استقرار الزامات استاندارد مدیریت آموزشی کرد و در راستای اظهار انطباق عملکرد با سیستم بین‌المللی مذکور، آمادگی خود را برای اجرای مرحله ممیزی خارجی اعلام کرد.
 • رونمایی از «بیمه زندگی‌ساز» رازی

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیمه رازی در همایش «بازاریابی و فروش بیمه‌های زندگی» که با حضور برایان تریسی استاد برجسته بازار بین‌المللی برگزار شد از محصول جدید بیمه رازی با عنوان «بیمه زندگی آینده‌ساز» رونمایی کرد.
 • سهم بیمه البرز در پرداخت خسارت آتش‌سوزی پالایشگاه تهران

  گروه بنگاه‌ها: شرکت بیمه البرز آمادگی خود را برای پرداخت خسارت آتش‌سوزی پالایشگاه تهران در کوتاه‌ترین زمان ممکن، اعلام کرد.بیمه البرز با داشتن ۱۰ درصد، پس از بیمه ایران بزرگ‌ترین دارنده سهم از کنسرسیوم بیمه پالایشگاه مذکور است.
 • اعزام تیم‌های خسارت سیار بیمه ایران به مرزهای غرب کشور

  گروه بنگاه‌ها: تیم‌های خسارت سیار بیمه ایران با هدف ارائه خدمات بهتر و فوری به زائران کربلای معلی در ایام اربعین حسینی، شنبه ۱۳ آبان ۹۶ از تهران عازم استان‌های مرزی غرب کشور شدند.پورکیانی مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره بیمه ایران در آیین ویژه بدرقه و اعزام این تیم‌ها که از مقابل اداره مرکزی بیمه ایران برگزار شد با تشریح جزئیات طرح اعزام خودروهای خسارت سیار بیمه ایران به مرزهای غربی کشور گفت: همانند سال قبل همزمان با ایام اربعین حسینی (ع) و همایش و راهپیمایی عظیم عاشقان حضرت ابا عبدالله، خودروهای خسارت سیار بیمه ایران در مسیرهای منتهی به نقاط مرزی تردد خواهند کرد و با اختیارات کامل در محل وقوع حوادث احتمالی خودروها، مراحل تشکیل پرونده، ارزیابی و حتی پرداخت خسارت را به‌صورت آنی و اینترنتی انجام خواهند داد.
 • صدور مجوز برای دومین بیمه تخصصی عمر

  گروه بنگاه‌ها: رئیس‌کل بیمه مرکزی ایران از صدور مجوز برای فعالیت دومین شرکت بیمه تخصصی عمر در شورای‌عالی بیمه خبر داد.به گزارش ریسک نیوز، عبدالناصر همتی با بیان اینکه رشته بیمه عمر در ایران مغفول مانده است، اظهار کرد: بیمه مرکزی در تلاش است با صدور مجوز فعالیت شرکت‌های تخصصی بیمه عمر، چتر این نوع بیمه را در کشور گسترش دهد.سال گذشته شرکت بیمه خاورمیانه به‌عنوان نخستین شرکت تخصصی فروش بیمه نامه عمر از بیمه مرکزی مجوز فعالیت دریافت کرد.
 • تسهیلات بانک سینا برای حمایت از بخش کشاورزی

  گروه بنگاه‌ها: بانک سینا از طریق انعقاد قرارداد همکاری با صندوق توسعه ملی، تسهیلات ریالی در بخش کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست با نرخ سود مورد انتظار ۱۴ درصد در سال پرداخت می‌کند.به گزارش روابط عمومی بانک سینا، در راستای دستیابی به توسعه پایدار در بخش کشاورزی، شیلات و منابع طبیعی، این بانک اقدام به انعقاد قرارداد همکاری با صندوق توسعه ملی کرده و متقاضیان واجد شرایط (اشخاص حقیقی و حقوقی بخش خصوصی و تعاونی و عمومی) می‌توانند با مراجعه به شعب و مناطق بانک از تسهیلات در نظر گرفته شده استفاده کنند.
 • دور شدن از دایره «اقدام متقابل» FATF

  گروه اقدام مالی مشترک موسوم به FATF در آخرین بیانیه خود، ایران را همچنان در فهرست عمومی خود حفظ کرده است. بر اساس این بیانیه، ایران همچون ماه‌های گذشته از فهرست اقدامات تقابلی دور نگه داشته شده است. در این بیانیه تاکید شده که ایران تعهد سیاسی بالایی را از خود بروز داده است. برنامه عملی یا اکشن پلن ایران در ۳۱ ژانویه ۲۰۱۸، یعنی ۱۱ بهمن سال جاری شمسی به پایان می‌رسد. FATF از ایران خواسته که در اجرای برنامه عملی خود شتاب بیشتری را به خرج دهد.
 • اختتامیه ۱۸۰۰ میلیارد تومانی فرشتگان

  بانک مرکزی در یک اطلاعیه از تعیین تکلیف تمامی سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان خبر داد. در واقع علاوه‌بر اینکه سپرده‌گذاران با حجم سپرده زیر ۲۰۰ میلیون تومان می‌توانند به سپرده‌های خود دسترسی داشته باشند، از شنبه هفته آینده سپرده‌گذاران کلان نیز می‌توانند تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان، از سپرده خود برداشت کنند. براساس اعلام قبلی مسوولان بانک مرکزی، موسسه منحله فرشتگان حدود ۴۵۰ هزار سپرده‌گذار فعال داشت.
 • مقاومت دلار در کف قیمتی

  دنیای اقتصاد: در دومین روز هفته، دلار در برابر افت بیشتر مقاومت و مسیر افزایشی را برای حرکت انتخاب کرد. شاخص بازار ارز که در اولین روز هفته ۶ تومان از ارزش خود را از دست داده و به بهای ۴هزار و ۵۱ تومان رسیده بود، روز یکشنبه معاملات خود را با قیمت ۴ هزار و ۵۳ تومان کلید زد. تا حدود ساعت یک بعدازظهر فضای بازار ارز نسبتا عادی و مشابه روزهای قبل بود؛ ولی پس از این مقطع زمانی، سرعت رشد قیمت بیشتر شد و دلار با عبور از محدوده ۴ هزار و ۶۰ تومان روی قیمت ۴ هزار و ۶۸ تومان به کار خود پایان داد. این قیمت که ۱۷ تومان بالاتر از روز ابتدایی هفته بود، بیشترین رشد این ارز از ۸ آبان ماه محسوب می‌شد.
 • رونمایی از دو سامانه بانک ملت در حوزه مبارزه با پولشویی

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک ملت گفت: مسوولیت این بانک بزرگ، فقط یک مسوولیت درون سازمانی نیست؛ بلکه یک مسوولیت ملی است و اگر اتفاقی بیفتد هزاران مشکل به‌وجود خواهد آمد.
 • تسهیل روابط بانکی ایران و سوئیس

  رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران از گشایش مناسب در روابط بانکی بین ایران و سوئیس خبر داد. به گزارش «ایبنا» محمد خزاعی که در پایان دیدار با فلیپ لئوبا، وزیر اقتصاد ایالت «وود» سوئیس و در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، با بیان اینکه هیات سوئیسی به همراه چهره‌های شاخص بانکی و اقتصادی این کشور به ایران سفر کرده، ازجمله محورهای مباحثات خود با طرف سوئیسی را توسعه همکاری‌ها درخصوص بیوتکنولوژی، آی‌تی، تکنولوژی‌های خاص بهداشتی به‌ویژه در بخش سرطان، تکنولوژی کشاورزی و حمل‌و‌نقل عنوان و اظهار امیدواری کرد تعدادی از آنها ظرف یک ماه آینده عملیاتی شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر