آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۸ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۱۷۸

 • سودگیری از مارپیچ طلا

  دنیای اقتصاد: بازار جهانی طلا در ۳۶ روز کاری گذشته به‌گونه‌ای نوسان داشته که از سوی فعالان بازار به حرکت حلزونی یا مارپیچ تشبیه می‌شود. اصطلاح حرکت حلزونی زمانی به کار برده می‌شود که طی آن، مقادیر پارامتر مورد نظر در چرخه تکرار شونده‌‌ای حول یک محور یا یک مرکز نوسان دارند. در این وضعیت ریسک فعالیت و خرید و فروش‌ بالا می‌رود. ولی در بازار جهانی طلا سه گروه از معامله‌گران نشان داده‌اند در شرایط جزر و مد قیمت نیز می‌توانند سودگیری کنند. نحوه معامله‌گری این دسته به‌واسطه‌ مشابهت با نحوه صید برخی موجودات دریایی به نام آنان شهرت یافته است. دسته نخست «وال‌»‌ها بودند که با استفاده از قدرت نوسان‌سازی خود توانستند روند قیمتی مطلوب خود را ایجاد کرده یا همسو با نوسانات قیمتی ایجادشده حرکت کنند. دسته دوم «کوسه‌»ها بودند که در موقع مناسب بر موج قیمتی سوار شده و پس از کسب سود از حلزون‌واره قیمت طلا خارج شدند. طی این بازه زمانی ورود و خروج این دسته از معامله‌گران سودجو حجم معاملات را به‌شدت تحت‌تاثیر قرار داد. دسته سوم نیز «ماهی‌»ها یا معامله‌گران خرد ریسک‌پذیری بودند که در تطابق با روند حرکت معامله‌گران جریان‌ساز حرکت می‌کردند. این دسته با دنبال کردن مسیر حرکت معامله‌گران جریان‌ساز بازار طلا، مسیر سودآور بازار را پیدا کردند.
 • اضلاع افزایشی در بازار ارز

  دنیای اقتصاد: روز چهارشنبه، شاخص بازار ارز ۴ تومان رشد را به ثبت رساند و به بهای ۴ هزار و ۲۷ تومان رسید. پیش از این، دلار در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه به ترتیب،یک، ۳ و ۷ تومان افزایش قیمت را به ثبت رسانده بود.
 • مهم‌ترین تخلفات نمایندگی‌های بیمه

  معاون نظارتی بیمه مرکزی با اشاره به بازدید کارشناسان نهاد ناظر بیمه‌ای از ۵۰۰ دفتر نمایندگی شرکت‌های بیمه‌ای گفت: بسیاری از این نمایندگی‌ها شرایط آیین‌نامه شماره ۷۵ را رعایت نکرده‌اند.
 • وزیر اقتصاد مسافر جمهوری آذربایجان شد

  وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز عازم باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان می‌شود. به گزارش «ایبنا» مسعود کرباسیان در صدر هیاتی اقتصادی و به دعوت «شاهین مصطفی یف» وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان به این کشور سفر می‌کند. پیگیری موضوعات دوجانبه، بررسی آخرین وضعیت روابط اقتصادی دو کشور و نیز هماهنگی جهت برگزاری اجلاس آتی کمیسیون مشترک ایران و آذربایجان در تهران از جمله اهداف و موضوعات مورد بررسی در سفر دو روزه وزیر اقتصاد کشورمان به جمهوری آذربایجان است.
 • جزئیات قرارداد اوبربانک اتریش با ایران

  با امضای قرارداد با اوبربانک اتریش، امکان نقل‌و‌انتقال تمام عملیات بانکی فراهم شده و این بانک، تسویه‌کننده تمامی عملیات در سطح بین‌المللی بر‌اساس یورو خواهد بود.
 • مشکل تراکنش بانکی اصناف در مجلس بررسی می‌شود

  ایرنا: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل مالیاتی تراکنش‌های بانکی اصناف هفته آینده در نشست مشترکی با رئیس سازمان امور مالیاتی و نمایندگانی از اتاق اصناف، اتاق تعاون و اتاق ایران در مجلس بررسی می‌شود.
 • خروج از بنگاهداری اولویت شستا

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل جدید شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) مهم‌ترین اولویت این شرکت را خروج از بنگاهداری اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری فارس، مرتضی لطفی ضمن اعلام خبر فوق افزود: براساس تصمیم هیات‌مدیره، در ۲ مرحله حدود ۱۳۰شرکت واگذار می‌شود. همچنین خروج از بنگاهداری براساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، تاکید ریاست‌جمهوری و برنامه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، در راس برنامه‌های مهم مدیریت جدید شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی قرار دارد.

بیشتر