آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۱۷۷

 • «تورم منفی» در مواد خوراکی

  دنیای اقتصاد: گزارش جدید بانک مرکزی نشان می‌دهد در هفته منتهی به ۲۱مهرماه، تورم هفتگی اکثر گروه‌ها منفی بوده است؛ به‌طوری‌که از میان ۱۱ گروه مواد غذایی ۶ گروه با تورم منفی و دو گروه با تورم صفر روبه‌رو شده است. علاوه‌بر این بررسی‌ها نشان می‌دهد بیشترین کاهش تورم در هفته منتهی به ۲۱ مهرماه سال ۱۳۹۶ مربوط به گوشت مرغ بوده است که به نسبت هفته قبل ۴ درصد کاهش را تجربه کرده است.
 • مدیریت دلار با اهرم درهم

  دنیای اقتصاد: در چهارمین روز هفته، دامنه نوسانات دلار تک‌رقمی ماند، ولی سکه تمام بهار آزادی با افزایش نوسانات به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بازگشت. روز سه‌شنبه، شاخص بازار ارز ۷ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به بهای ۴ هزار و ۲۳ تومان رسید. به گفته بازیگران باتجربه بازار، روز سه‌شنبه بازارساز تا ساعت ۲ بعدازظهر دلاری را به بازار عرضه نکرد؛ این موضوع موجب می‌شد معامله‌گران فردایی تلاش بیشتری برای بالا بردن قیمت دلار انجام دهند. آنها در این مسیر نرخ خرید و فروش در معاملات اعتباری را به انتهای محدوده ۴هزار و ۳۰ تومان بردند. حتی قیمت در این معاملات در ساعات انتهایی روز به بالای ۴ هزار و ۴۰ تومان رسید.
 • دو رقیب اصلی «یلن»

  دنیای اقتصاد: مصاحبه روز یکشنبه ترامپ از باقی ماندن سه نامزد برای تصدی کرسی ریاست فدرال رزرو حکایت داشت. جنت یلن، رئیس فعلی فدرال رزرو، جروم پاول، عضو هیات هفت‌نفره سیاست‌گذاری و جان تیلور اقتصاددان و نظریه‌پرداز حوزه سیاست پولی، همچنان به‌عنوان گزینه‌های اصلی ترامپ مطرح هستند. برآورد‌ کارشناسان از کاسته شدن احتمال ابقای یلن حاکی است. در صورتی که دوره ریاست یلن چهار ساله شود، این رویداد پس از سال ۱۹۵۱ بی‌سابقه خواهد بود. آینده فدرال رزرو با این شرایط به معمایی حل‌ناشدنی تبدیل شده، که حذف دو گزینه نیز به حل آن کمکی نکرده است. حذف یک کاندیدا از جناح «کبوتر»ها و یک کاندیدا از جناح «باز»‌ها، زمانی که سه نامزد دیگر با مواضع متفاوت از هر دو طیف باقی مانده‌اند، روشنگری خاصی در مورد سیاست پولی فدرال رزرو اعمال نخواهد کرد. بازار‌های جهانی در واکنش به عدم وضوح آتیه پولی آمریکا دچار اختلال شدند. این اختلال منجر به رفتار «پاندولی» شاخص دلار و به‌دنبال آن افت اونس طلا شده است؛ به‌طوری‌که فلز زرد در ۳۰ روز گذشته بین قیمت‌های ۱۲۷۰ و ۱۳۰۰ دلاری در حال رفت و برگشت است.
 • توضیح بانک صادرات در مورد خبر ۶۰۰ اخراجی

  گروه بنگاه‌ها: بانک صادرات درمورد خبری تحت عنوان «اخراج ٦٠٠ ترویج‌گر از بانک صادرات ایران» که در فضای مجازی منتشر شده است، اطلاعیه صادر کرد.
 • درخواست بازنگری در کارمزدهای بانکی

  گروه بنگاه‌ها: با حضور دکتر ندیمی بوشهری معاون وزیر اقتصاد، دکتر کاتب، عضو هیات‌رئیسه مجلس و دکتر کریمی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، سومین نمایشگاه تراکنش ایران با سخنرانی دکتر پرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان و رئیس شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه تراکنش آغاز به کار کرد.
 • افزایش ۷۵ درصدی سود سهام بیمه نوین

  گروه بنگاه‌ها: معاون پشتیبانی و امور اقتصادی بیمه نوین گفت: افزایش ۷۵ درصدی سود سهام این شرکت در ۶ ماه نخست سال ۱۳۹۶ حاصل تدوین و پیاده‌سازی استراتژی و تصمیم‌سازی درست و بهنگام برنامه‌ها است.
 • مدیرعامل بانک شهر برگزیده جایزه مدیریت مشتری‌مداری

  گروه بنگاه‌ها
  مدیرعامل بانک شهر، جایزه ویژه مشتری‌مداری را به خود اختصاص داد. به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، در اجلاس سراسری مدیریت مشتری‌مداری که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد، دکتر حسین محمد پورزرندی، مدیرعامل این بانک، جایزه ویژه این اجلاس را با رویکرد رضایتمندی مشتری از آن خود کرد. بر این اساس، این همایش با هدف معرفی و قدردانی از پیشگامان این عرصه و با حضور جمعی از مدیران و صاحبان صنایع از بخش‌های دولتی و خصوصی برگزار شد که با توجه به اقدامات و سوابق موفق بانک شهر در زمینه جلب رضایتمندی مشتری و ایجاد فرآیند رضایت در مشتری، مدیرعامل این بانک، موفق شد تا این جایزه را به خود اختصاص دهد.
 • شماره جدید «تجارت مشتریان» منتشر شد

  گروه بنگاه‌ها: بیست و ششمین نشریه «تجارت مشتریان» با موضوع ارتباط شبکه بانکی با کسب‌و‌کارهای جدید صنعت پرداخت منتشر شد.
 • آغاز مرحله سوم طرح بخشودگی ۱۰۰ درصدی جریمه موتورسیکلت‌ها

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی با بیان این نکته که ۱۱ میلیون موتورسیکلت در سطح کشور در حال تردد هستند، گفت: متاسفانه ۹۵ درصد موتورسیکلت‌ها فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث هستند و این افراد می‌توانند از فرصت در نظر گرفته شده برای بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم نداشتن بیمه استفاده کنند.
 • رشد تولید حق بیمه در کشور

  لیلا اکبرپور
  گروه بنگاه‌ها: انجمن خبرنگاران بیمه، نخستین «هم‌اندیشی چالش‌های صنعت بیمه در حوزه رسانه» را با حضور رئیس‌کل بیمه مرکزی، مدیران عامل بیمه‌های پارسیان، ملت، دی، تعاون، زندگی خاورمیانه، صندوق تامین خسارت‌های بدنی و قائم‌مقام‌ بیمه‌های معلم و آرمان برگزار کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر