بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با در اختیار گذاشتن وام‌های بدون بهره و تنها با کارمزدی معادل صفر تا چهار درصد توانسته است سرمایه کسب‌و‌کارهای کوچک را فراهم کند. خانواده اشرف خسروجردی ساکن شهرستان سبزوار یکی از اشخاصی است که جهت راه‌اندازی کسب‌و‌کار خود مبلغ ۵۰ میلیون تومان از این بانک وام گرفته است. وی می‌گوید: «با دریافت وام بانک قرض‌الحسنه مهر ایران توانستم تجهیزات و مواد اولیه کارم را فراهم کنم و شیرینی‌پزی راه بیندازم.»

مهرانه راهزانی از شهرستان اراک که از تسهیلات این بانک به ارزش ۲۰ میلیون تومان استفاده کرده و در هنر صنایع دستی مشغول به کار است می‌گوید: «هنگامی ‌که وارد کار شدیم پول لازم برای خرید جنس اولیه را نداشتیم. چند جا برای دریافت وام مراجعه کردم، اما چون خانم بودم و جواز کسب نداشتم به من وام ندادند. اما بانک قرض‌الحسنه مهر ایران این وام را پرداخت کرد و توانستم کسب‌و‌کارم را راه بیندازم.»

طولانی بودن بازپرداخت اقساط و کارمزد بسیار اندک این وام‌ها، دو ویژگی مهم وام‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران است. همین دو ویژگی سبب آرامش خاطر بسیاری از کارآفرینان و صنعتگران ایران می‌شود. عبدالجلیل یانق ساکن شهرستان بجنورد که به کار تولید سبزی‌های خشک و گیاهان دارویی مشغول است، می‌گوید: «وامی‌ که از این بانک گرفتیم در شرایطی بود که ابتدای کار بودم و نیاز مبرمی به آن داشتم. اگر قرار بر حمایت از تولید است باید تسهیلات مانند تسهیلات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در عمل با سود پایین باشد و بوروکراسی حذف شود. مقدار مبلغ مهم نیست؛ مهم دریافت به موقع تسهیلات است.»  فاطمه غمگین گلستانی از شهرستان طرقبه که مبلغ ۱۰ میلیون تومان از این بانک تسهیلات گرفته در شغل پرورش گل و گیاه فعالیت دارد. وی می‌گوید: «با یک ضامن به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران مراجعه کردم و محبت کردند وام را دادند و من توانستم با آن بذر بخرم. وقتی اقساط و سود وام کم باشد ما می‌توانیم سرپا بمانیم.»

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند