وی با اشاره به کمک‌های بانک ملت به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در دو حوزه، افزود: این حمایت‌ها در راستای انجام رسالت‌های اجتماعی بانک است که بی‌تردید خیر و برکت آن بدرقه راه کارکنان این بانک بزرگ خواهد بود. مدیرعامل بانک ملت به تفاهمنامه این بانک با کمیته امداد امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: در قالب این تفاهمنامه، در سال ۹۵ حدود ۲۱۰۰ میلیارد ریال و در سال گذشته حدود ۴هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان تحت پوشش کمیته پرداخت شده است که رشدی حدود دوبرابری را نسبت به سال ماقبل نشان می‌دهد. به گفته وی، با تسهیلات قرض‌الحسنه بانک ملت، حدود ۱۱۰ هزار خانوار از تحت پوشش کمیته امداد خارج شده‌اند که این دستاورد، دستاورد ارزشمندی برای بانک ملت محسوب می‌شود و انگیزه این بانک را برای افزایش مبلغ و همچنین تسریع و تسهیل در پرداخت این تسهیلات افزایش خواهد داد.

وی به سفارش ساخت ۱۰۱ هزار جفت کفش به شرکت‌های تولیدکننده داخلی برای اعطا به دانش‌آموزان مناطق محروم در ۵ استان کشور اشاره کرد و ادامه داد: برای این منظور ۲۵ میلیارد ریال اعتبار، تخصیص یافته است که از طریق کمیته امداد به این دانش‌آموزان اهدا خواهد شد.

بیگدلی با اشاره به ورود بانک ملت به عرصه تامین مسکن برای مددجویان مناطق محروم، یادآور شد: در این راستا و در فاز نخست، تامین وجه ساخت ۱۵ واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفته است. پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز با قدردانی از حمایت‌های بانک ملت از این کمیته در بخش‌های مختلف، اظهار کرد: خوشبختانه بانک ملت در زمینه مشارکت در کارهای خیر و حمایتی، جزو بانک‌های پیشتاز است و مهم‌ترین این اقدامات مربوط به اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان تحت پوشش این کمیته است. فتاح تاکید کرد: امسال هم بانک ملت پرداخت ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان تحت پوشش این کمیته را تقبل کرده است که با احتساب متوسط ۲۰ میلیون تومان، حدود ۱۳ هزار فقره وام را شامل خواهد شد.رئیس کمیته امداد امام خمینی به جایگاه دوم بانک ملت در زمینه پرداخت این تسهیلات اشاره و اظهار امیدواری کرد که این بانک در آینده‌ای نزدیک، رتبه اول را در این زمینه کسب کند.