وی با اشاره به سوابق موفق مدیران عامل بانک تجارت از بدو تاسیس این بانک تاکنون گفت: مدیران ارشد این بانک همگی از مدیران کارآزموده، متعهد و شایسته اقتصاد کشور بوده‌اند. وی افزود: آقای مقدم مسوولیت هدایت بانک تجارت را در شرایطی دشوار عهده‌دار شد و خوشبختانه با حضور موثر او، بانک تجارت توانست از برخی دشواری‌های مهم سال‌های اخیر با موفقیت عبور کند؛ همچنان‌که امیدواریم آقای دولت‌آبادی نیز به‌عنوان یکی از مدیران کارآزموده، متخصص و نواندیش شبکه بانکی بتواند با بهره‌گیری از همراهی و مشارکت موثر کارکنان و مدیران، در احیای جایگاه ممتاز بانک تجارت در اقتصاد کشور موفق باشد. معاون وزیر اقتصاد در ادامه به برنامه‌های دولت برای بازسازی شبکه بانکی با هدف توانمندسازی و چابک‌سازی بانک‌ها اشاره کرد و گفت: این برنامه‌ها موضوعاتی چون افزایش توان تسهیلات‌دهی، اصلاح ساختار ترازنامه و صورت سود و زیان و شفاف‌سازی عملکرد بانک‌ها را در دستور کار دارد.

وی همچنین بر لزوم تسریع در راه‌اندازی سامانه جامع بانکداری جامع متمرکز (Core Banking) در بانک تجارت اشاره کرد و افزود: پیاده‌سازی این سامانه باید با ملاحظه دقیق تمامی جوانب کارشناسی و فنی، بهره‌گیری از تجربیات سایر بانک‌ها و صاحب‌نظران حوزه‌های مختلف بانکداری و فناوری اطلاعات در کشور صورت گیرد. در ابتدای این جلسه هیبت‌الله سمیع، رئیس هیات‌مدیره بانک تجارت در سخنانی با تشکر از تلاش‌های موثر محمدابراهیم مقدم مدیرعامل پیشین این بانک و اعتماد مدیران اقتصاد کشور به توانمندی مجموعه بانک تجارت گفت: در چهار دهه گذشته اعضای خانواده بزرگ بانک تجارت، هدفی ارزشمند را برای خود برگزیدند که همچنان نسل به نسل در بین کارکنان بانک به یادگار مانده است و این هدف بزرگ همان عزم و اراده‌ای است که در تار و پود بانک نهادینه شده تا همواره فرصت خدمتگزاری به مردم را پاس داشته و برای رضایت حداکثری مشتریان به‌عنوان ذی‌نفعان اصلی تلاش کند.

محمدابراهیم مقدم، مدیرعامل پیشین بانک تجارت نیز در سخنانی با ارائه گزارشی از تحولات این بانک در دوران مسوولیت خود گفت: مهم‌ترین هدف بنده و همکارانم در هیات‌مدیره و هیات عامل بانک در قریب به چهارسال گذشته این بود که بانک تجارت را به یک بنگاه اقتصادی یادگیرنده، پویا و همسو با تغییرات دنیای بانکداری و فناوری اطلاعات بدل کنیم و خوشبختانه به‌رغم دشواری‌ها توانستیم در این مسیر ثابت قدم بمانیم. وی با اشاره به اینکه شبکه بانکی همچنان نقش اصلی را در تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی کشور بر عهده دارد، خواستار برنامه‌ریزی منسجم‌تر دستگاه‌های مدیریتی اقتصاد کشور برای کاهش منطقی نرخ سود در شبکه بانکی و جلوگیری از شکل‌گیری رقابت‌های غیرسازنده در این حوزه شد.

 دولت‌آبادی مدیرعامل جدید بانک تجارت نیز با اشاره به برخی مشکلات ساختاری و بنیادی شبکه بانکی گفت: اطمینان داریم بانک تجارت به لطف نیروی انسانی تلاشگر و متخصص، مدیران شایسته، هیات‌مدیره منسجم و با به‌کارگیری تمام ظرفیت‌های خود، می‌تواند مشکلات موجود را پشت‌سر بگذارد.وی بر تعهد بانک تجارت برای نقش‌آفرینی موثر در اقتصاد کشور و ایجاد تحول واقعی در مدل کسب‌و‌کار تاکید کرد و گفت: همراهی با برنامه‌های دولت برای پیشبرد اقتصاد مقاومتی همچنان مهم‌ترین اولویت عملیاتی بانک تجارت خواهد بود و می‌کوشیم تا با افزایش سود بانک از طریق ارتقای سطح خدمات و صرفه‌جویی در هزینه‌ها، نمونه کامل یک بنگاه اقتصادی موفق در پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی باشیم. در پایان این مراسم لوح تقدیری از طرف اعضای هیات‌مدیره بانک تجارت به مقدم مدیرعامل پیشین این بانک اعطا شد، همچنین حکم انتصاب رضا دولت‌آبادی نیز به‌عنوان مدیرعامل جدید بانک تجارت اعطا شد.