آرشیو روزنامه شماره ۴۵۷۸ دنیای اقتصاد

اخبار باشگاه اقتصاددانان - روزنامه شماره ۴۵۷۸

 • بازاریابی دیجیتال

  بنگاه‌های اقتصادی برای ورود به بازار و همچین در مرحله توسعه بازار، نیازمند بازاریابی برای محصول یا خدمت خود هستند. بودجه‌های بازاریابی عموما سهم قابل توجهی از ردیف بودجه‌های سالانه شرکت‌ها را تشکیل می‌دهند.
 • کشف کاربران جعلی

  امیرحسین عطارزاده /تحلیلگر داده
  در چند سال اخیر با گسترش بستر اینترنت در کشور و افزایش ضریب نفوذ اینترنت، یکی از راه‌های دستیابی به مخاطب، کلیه شبکه‌ها و فضاهای موجود در آن اعم از وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل،... و فضاهای تبلیغاتی موجود در هر کدام از این‌هاست.
 • الگوریتم گروه بندی مشتریان

  محمدرضا سازگار نژاد /کارشناس علم داده
  یادداشت را با این سوال شروع می‌کنیم که سگمنتیشن چیست؟ دسته‌بندی یا سگمنتیشن به عمل تقسیم کردن مجموعه‌ای (داده / شیء یا...) به ۲ یا بیشتر از ۲ گروه کوچک‌تر اطلاق می‌شود که در نتیجه آن، هرکدام از گروه‌های حاصل از دسته‌بندی، خصوصیاتی شبیه هم (مختصات نزدیک به هم) خواهند داشت.
 • سنجش کارآیی کمپین‌ها

  مهرزاد کریمی /تحلیلگر داده
  تغییر برق آسای تکنولوژی و تنگ شدن فضای رقابتی در جذب و حفظ مشتری، سازمان‌ها اعم از کوچک و بزرگ را به سمت استفاده از روش‌های نوین بازاریابی و ردیابی و بهبود دائمی فرآیندهای آن وا داشته است. بازاریابی دیجیتال به‌صورت ویژه باعث ایجاد نظمی نوین میان تمامی بازیگران اصلی بازار شده و بستری را برای راه‌اندازی کمپین‌های متفاوت تبلیغاتی فراهم آورده است. حال با وجود هزینه‌های نسبتا سنگین استفاده از ویژگی‌ها و پتانسیل‌های چنین قابلیتی، بررسی میزان موفقیت کمپین‌های تبلیغاتی بسیار ضروری جلوه می‌کند. در این مقاله قصد داریم تا به این سوال که کمپین تبلیغاتی ما تا چه اندازه کارآیی داشته؟ پاسخ دهیم.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر