آرشیو روزنامه شماره ۴۴۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار باشگاه اقتصاددانان - روزنامه شماره ۴۴۸۳

 • فرصت‌های جذاب در سال ۲۰۱۹

  احسان آذری‌نیا: در آستانه سال جدید میلادی قرار داریم و بررسی عملکرد شرکت‌های بزرگ و کوچک و شرکت‌هایی که انتظار می‌رود سال آینده بازدهی بالا برای سرمایه‌گذاران داشته باشند ضروری است. نهادهای تحقیقاتی هر سال بر مبنای معیارهای مختلف به تدوین فهرست این شرکت‌ها می‌پردازند. در سال جاری میلادی نوسان در قیمت سهام شرکت‌ها افزایش یافته و ریسک‌های جدید که سال‌های قبل وجود نداشت ایجاد شده است.
 • سهام آماده برای پرواز

  گروه نویسندگان بلومبرگ
  در آستانه سال جدید میلادی، موسسات تحقیقاتی و مشاوره‌ای با بررسی شرایط شرکت‌های فعال در صنایع مختلف، به پیش‌بینی افق آنها در سال آینده اقدام می‌کنند. طبیعی است که این شرکت‌ها در طیفی گسترده از صنایع قابل شناسایی هستند و معیارهایی که برای انتخاب آنها در نظر گرفته می‌شود عبارتند از میزان فروش، رشد فروش، بازده نقدی، بازده بلندمدت، میزان بدهی‌ها، سهم در بازار و صنعتی که شرکت در آن مشغول فعالیت است.
 • منتخبان«گلدمن ساکس»

  سم مردیث سی‌ان‌بی‌سی
  در هفته‌های اخیر وضعیت بازار شرکت‌های فعال در حوزه مواد خام به‌ویژه نفت و فلزات پایه نگران‌کننده بوده، زیرا قیمت‌ها یا به شدت کاهش یافته یا در سطوح پایین باقی مانده است. از پیش نهادهای تحلیلگر درباره کاهش نرخ رشد اقتصاد جهان تحت تاثیر عوامل مختلف هشدار داده‌اند و از آنجا که تاکنون به این هشدارها توجه نشده انتظار می‌رود نرخ رشد اقتصادهای بزرگ در فصول آینده کاهش یابد.
 • رمز موفقیت سرمایه‌گذاری‌ها

  جان دیوین یو اس نیوز
  با آنکه عملکرد بازارهای مالی در سال جاری میلادی چندان رضایت‌بخش نبوده و ممکن است این وضعیت برای مدتی ادامه پیدا کند. اما برخی شرکت‌ها به دلایل مختلف افق بهتری نسبت به دیگر شرکت‌ها دارند و ریسک‌های اخیر که سبب احتیاط سرمایه‌گذاران شده تاثیر کمتری بر آنها خواهد داشت.
 • لیست صنایع پر بازده

  دفنی مکدونالد ام‌اس‌ان
  سال‌جاری میلادی وضعیت شرکت‌های بزرگ و کوچک در ایالات‌متحده و اروپا دچار دگرگونی‌هایی شده است. به این معنا که تغییرات بزرگ در تعاملات تجاری، سیاست‌های حمایت‌گرایانه دولت آمریکا و ریسک‌هایی که اقتصاد آمریکا و منطقه یورو را تهدید می‌کنند، در کنار تغییرات در قیمت مواد خام عواملی بوده‌اند که بر سود‌دهی و فعالیت‌ شرکت‌های دو سوی اقیانوس اطلس تاثیر گذاشته‌اند و با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود نرخ رشد اقتصادی جهان در فصل‌های آینده کاهش یابد، این تغییرات ادامه پیدا می‌کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر