آرشیو روزنامه شماره ۴۲۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار باشگاه اقتصاددانان - روزنامه شماره ۴۲۹۱

 • انتخابات روسیه

  هفته آینده روز یکشنبه، انتخابات ریاست جمهوری روسیه با حضور ولادیمیر پوتین و تعدادی از سیاستمداران و چهره‌های شناخته شده روسیه برگزار می‌شود و با آنکه همه مطمئن هستند نتیجه این انتخابات، پیروزی پوتین است اما موضوعات مختلف از جمله میزان حضور مردم پای صندوق‌های رای بسیار مهم است.
 • کاندیداهای از پیش بازنده

  آنجلا دووان سی ان ان
  یکشنبه هفته آینده انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه با حضور ولادیمیر پوتین و تعداد دیگری از نامزدها برگزار می‌شود و از مدت‌ها پیش مشخص بود که رئیس جمهوری کنونی این کشور یعنی پوتین، پیروز انتخابات است. در نظرسنجی‌ها مشخص شده شانس پیروزی او بسیار بالاست و نیز رقیب اصلی او از حضور در انتخابات منع شده است. در واقع نتیجه انتخابات آنقدر مشخص است که حتی پوتین از اینکه هیچ هیجانی وجود ندارد کسل شده است.
 • آغاز مبارزه با فساد؟

  مارک بنث نیوزویک
  در سال‌های اخیر همزمان با افت و خیزهای اقتصاد جهان، اقتصاد روسیه نیز در وضعیت‌های مختلف قرار گرفته است. سال گذشته به‌دلیل بهبود کلی شرایط اقتصاد جهان، اقتصاد این کشور هم از رکود خارج شد و به نظر می‌رسد همکاری مستحکم روسیه با اوپک برای بالا نگه‌داشتن قیمت‌ها سبب شود شرایط کلی اقتصاد روسیه مثبت و امیدبخش باقی بماند. این یک امتیاز برای ولادیمیر پوتین محسوب می‌شود، اما برای افزایش محبوبیت در بین مردم ضروری است اقدامات فراگیر و جدی برای مبارزه با کاستی‌های موجود به‌ویژه فساد سیاسی و اقتصادی انجام شود.
 • برنامه‌های آینده پوتین

  دیوید زاکونیی موسسه تحقیقاتی فارن پالیسی
  مهم‌ترین موضوعات در انتخابات ریاست‌جمهوری هفته آینده چیست؟ واقعیت این است که مدت‌هاست نام ولادیمیر پوتین و روسیه با هم عجین بوده و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد او همواره از محبوبیت بالایی برخوردار بوده است. برای مردم روسیه وضعیت اقتصادی اهمیت بالایی دارد. اقتصاد این کشور در سه سال اخیر وضعیت مناسبی نداشته و درآمد واقعی مردم کاهش یافته است. همچنین نرخ تورم بالا بوده است.
 • مرد آهنین روسیه

  سومار ویجادایاسا ایندپث نیوز
  انتخابات ریاست‌جمهوری در روسیه به‌عنوان یک کشور قدرتمند از لحاظ سیاسی و نظامی، اهمیت بالایی برای جهان دارد و تحلیلگران همواره تلاش کرده‌اند اقدامات این کشور در آینده را پیش‌بینی کنند. در انتخابات هفته آینده، ولادیمیر پوتین به احتمال بسیار زیاد برای شش سال دیگر رئیس‌جمهوری روسیه خواهد شد. پوتین از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ دوبار رئیس‌جمهوری روسیه بود و از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ به‌عنوان نخست‌وزیر این کشور فعالیت کرد. در سال ۲۰۰۸ مدت ریاست‌جمهوری از چهار سال به شش سال افزایش یافت.

بیشتر