آرشیو روزنامه شماره ۴۹۸۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۹۸۶

 • تغییر پارادایم در محیط کسب‌و‌کار

  دنیای‌اقتصاد: معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد در جمع فعالان بخش خصوصی پایتخت حضور یافت و از سه پارادایم جدید دولت برای بهبود فضای کسب‌و‌کار رونمایی کرد. نخست تبدیل نظارت پیشینی به نظارت پسینی، دوم محدود کردن انتظار و سوم تعیین قید زمان برای صدور مجوزهای حائز اهمیت و امکان شکایت و حق پیگیری برای فعالان کسب‌و‌کار در صورت پایان یافتن زمان موردنظر.
 • تولیدات صنعتی چین جان گرفت

  دنیای‌اقتصاد: ارزیابی‌های «بانک توسعه اقتصادی» از عملکرد بالاتر از روند اقتصاد چین در حالی است که تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که تولیدات صنعتی چین در ماه اوت پرشتاب‌ترین سرعت ۸ ماه اخیر خود را تجربه کرد. به‌علاوه فروش بخش خرده‌فروشی این کشور نیز برای اولین‌بار در سال ۲۰۲۰ رشد مثبت را به ثبت رساند. به عقیده صاحب‌نظران این تحول عمدتا به‌خاطر سرعت‌گرفتن رونق اقتصادی این کشور در پی بهبود چشمگیر در تقاضای پساکرونا است.
 • ستاد تنظیم بازار، قیمت عرضه ذخایر روغن را اعلام کرد

  دنیای اقتصاد: سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت درخصوص مصوبات ستاد تنظیم بازار در مورد عرضه روغن ذخایر استراتژیک گفت: نرخ عرضه روغن آفتاب ۵ هزار و ۵۰۰ تومان و روغن سویا و روغن پالم نیز ۵ هزار و ۱۰۰ تومان مصوب شد.
 • افزایش ۵۶ درصدی پرداخت پول به گندمکاران

  دنیای‌اقتصاد: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش ۵۶درصدی پرداخت پول گندم‌ها به کشاورزان در سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل به‌عنوان مصداق حمایت دولت از کشت گندم در کشور خبر داد. به گزارش شاتا، یزدان سیف اعلام کرد: از ابتدای امسال، ۸ میلیون و ۲۲۵ هزار تن گندم به ارزش ۲۰۷ هزار میلیارد ریال از گندم‌کاران خریداری شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۷ درصدی دارد. سیف تاکید کرد: تاکنون ۱۹۶ هزار میلیارد ریال یعنی حدود ۹۵ درصد کل پول گندم‌ها به کشاورزان پرداخت شده است و باقی مانده مطالبات به‌زودی پرداخت می‌شود. مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: نرخ خرید تضمینی گندم امسال نسبت به سال ۹۸، ۴۷ درصد افزایش داشته و به ۲۵۰۰تومان به ازای هر کیلوگرم رسیده است. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پیش‌بینی می‌شود خرید گندم به حدود ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تن برسد که در این صورت رشد ۸ تا ۹ درصدی نسبت به سال قبل خواهیم داشت.
 • شاخص مهم در انتخاب صادرکنندگان نمونه

  دنیای‌اقتصاد: معاون کسب‌وکار اتاق ایران در نشستی که به‌صورت آنلاین و با هدف تشریح فرآیند ثبت‌نام متقاضیان در رقابت مراسم روز صادرات در استان‌ها برگزار شد از اتاق‌های سراسر کشور خواست برای انتخاب برگزیدگان، شاخص رفع حداقل ۷۰ درصد تعهد ارزی صادرکنندگان را در نظر بگیرند. اتاق‌های استانی در انتخاب صادرکنندگان نمونه استانی، شاخص رفع حداقل ۷۰ درصد تعهد ارزی را مورد توجه قرار دهند؛ این موضوع در نشستی با حضور معاون کسب‌وکار اتاق ایران و نمایندگان اتاق‌های استانی مطرح شد.
 • ضرورت تعدیل قیمت‌های پایه صادراتی محصولات کشاورزی

  دنیای‌اقتصاد: رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران خواستار پیگیری رفع مشکلات ارزی و تعدیل قیمت‌های پایه صادراتی، تسهیل تخصیص ارز برای تامین انواع نهاده، سم و کود و اصلاح زنجیره ارزش و تامین مالی در حوزه کشاورزی توسط وزارت جهاد کشاورزی شد. اعضای کمیسیون کشاورزی اتاق ایران در نشستی با حضور معاون صنایع تبدیلی و کسب‌وکارهای وزارت جهاد کشاورزی به بیان مشکلات و دغدغه‌های خود پرداختند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر