آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۹ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۹۹

  • امید به رونق در میانه بهار

    دنیای‌اقتصاد: گزارش شاخص مدیران خرید (PMI) که از آن به‌عنوان یکی از دقیق‌ترین شاخص‌های نشان‌دهنده وضعیت اقتصادی یک کشور نام می برند، از امید به رونق در میانه بهار خبر می‌دهد. ارزیابی مدیرانی که وظیفه واحد خرید یا فروش بنگاه‌های اقتصادی بزرگ را برعهده دارند، حاکی از این است که با وجود رکود بنگاه‌ها در اولین ماه سال ۹۸، اما شاخص انتظارات تولید در اردیبهشت‌ماه با رقم ۸۰/ ۶۸ (اگر عدد شاخص بیش از ۵۰ باشد، نشان می‌دهد اقتصاد در حال توسعه است.) نویدبخش وضعیت به مراتب بهتر است.
  • اعلام قیمت کالاهای اساسی در ماه رمضان

    ایسنا: هر ساله بازار در ماه مبارک رمضان رونق بیشتری پیدا می‌کند و معمولا در این بازه زمانی تقاضا برای محصولات مختلف افزایش می‌یابد و در این راستا دولت همیشه مصوباتی را برای چگونگی توزیع و قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم برای ماه مبارک رمضان ابلاغ می‌کند تا جلوی گرانی و گران‌فروشی احتمالی را بگیرد.
  • انتصاب مسوول اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی در حوزه صادرات

    دنیای اقتصاد: رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت طی حکمی محمدرضا مودودی، سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران را به مسوولیت اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی؛ افزایش حجم و تنوع محصولات صادراتی به کشورهای همسایه و تقویت تشکل‌های صادراتی تخصصی، توسعه شرکت‌های بزرگ صادراتی و تشکیل کنسرسیوم‌های بین‌المللی منصوب کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر