آرشیو روزنامه شماره ۴۵۶۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۶۶

 • اصلاح تامین ارز گروه یک وارداتی

  دنیای اقتصاد: مکانیزم تامین ارز گروه یک کالایی اصلاح شد. معاون اول رئیس‌جمهوری با ابلاغ بخشنامه‌ای جدید، جزئیات و نحوه تامین ارز کالاهای اساسی، ضروری و تجهیزات خطوط تولید را اعلام کرد. مطابق این بخشنامه، بخشی از دستورالعمل پیشین دولت درخصوص تامین ارز کالاهای گروه یک که در مرداد ماه امسال ابلاغ شده بود، مورد بازنگری قرار گرفته است.
 • احصای موانع واردات در مقابل صادرات

  دنیای اقتصاد: اتاق بازرگانی ایران از فعالان اقتصادی درخواست کرد درخصوص رویه واردات در برابر صادرات، هرگونه مشکل و مانع موجود در این حوزه را به‌صورت مکتوب در اختیار معاونت فنی و خدمات بازرگانی پارلمان بخش‌خصوصی قرار دهند.
 • تکمیل زنجیره لجستیک در برنامه توسعه ماکو

  گروه بنگاه‌ها: مدیر عامل منطقه آزاد ماکو با اشاره به نوآوری‌های صورت گرفته در این منطقه گفت: تلاش ما این است که اکوسیستم مناسب برای تحقق اقتصاد مقاومتی و جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی را با مهیا کردن شرایط مناسب در منطقه آزاد ماکو ایجاد کنیم. غلامرضا سلیمانی در یک نشست خبری با اشاره به موقعیت خاص ماکو در همسایگی با کشورهای منطقه افزود: در برندسازی ماکو به «چهارسو» رسیده‌ایم که حاکی از موقعیت بی‌نظیر این منطقه در همسایگی با کشورهای ارمنستان، ترکیه و آذربایجان است که در چشمه ثریا با این کشورها هم‌مرز هستیم و باید از این فرصت بهره بگیریم.
 • تراز مثبت تجاری منطقه آزاد ارس

  گروه بنگاه‌ها: معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در نشست مشترک با مسوولان سازمان منطقه آزاد ارس و سرمایه‌گذاران این منطقه گفت: مناطق آزاد کشور به‌دلیل امکانات صادراتی و وارداتی و انبار کالا، نفسگاه کشور درحوزه سیاست اقتصادی هستند.
 • روزشمار صلح تجاری

  دنیای اقتصاد: روز جمعه رئیس‌جمهور آمریکا گفت مطمئن است کشورش می‌تواند به یک توافق تجاری با چین برسد. دونالد ترامپ اما در ادامه صحبت‌های خود مدعی شد ایالات‌متحده با توافق یا بدون دستیابی به توافق تجاری با دومین اقتصاد بزرگ دنیا، قادر است به‌کار خود ادامه دهد. او در پاسخ به این پرسش که آیا هنوز نیز مطمئن هستید می‌توان به یک توافق تجاری با چین رسید، گفت: «قطعا، من اطمینان دارم. اما اگر نتوانیم یک توافق بسیار خوب برای کشورمان به‌دست آوریم، من توافق نخواهم کرد.»

بیشتر