آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۸ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۱۸۸

 • ۸ ایراد به ایجاد شاهراه‌های جدید تجاری

  دنیای اقتصاد: تحقیقات نشان می‌دهد در دنیا مناطق آزاد با اصول پذیرفته شده‌ای همچون مساحت محدود، محصورشده، فاقد جمعیت ساکن و با رویکرد تولیدی و تخصصی ایجاد می‌شوند. حال آنکه کارشناسان بر این باورند که در ایران نه تنها قواعدی از این دست بر مناطق آزاد حاکم نبوده، بلکه اهداف ایجاد این مناطق نیز در حد انتظار محقق نشده است. با این وجود دولت لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد و سیزده منطقه ویژه اقتصادی جدید را به مجلس فرستاده است.
 • بخشنامه‌ای برای تعیین تکلیف کالاهای قاچاق

  دنیای اقتصاد: براساس اعلام گمرک ایران، اخذ مجوز بهداشتی، استاندارد، قرنطینه‌های نباتی و دامی، برای صادرات کالاهای قاچاق الزامی شد.
 • افزایش ۲۳ درصدی صادرات فرش ایران

  دنیای اقتصاد: معاون بازاریابی مرکز ملی فرش ایران اعلام کرد که صادرات فرش ایرانی طی سال گذشته ۸/ ۲۳ درصد و در ۶ ماه نخست امسال ۳/ ۱۳ درصد رشد داشته است. به گزارش «ایرنا»، مجتبی فیض‌اللهی در مراسم تجلیل از فعالان صنعت فرش استان زنجان گفت: فرش یکی از بهترین مصادیق در حوزه اشتغال، اقتصاد مقاومتی، افزایش تولید ناخالص ملی و کاهش بیکاری است. وی افزود: با کمترین میزان سرمایه و در کمترین فضا در حوزه فرش می‌توان اشتغال ایجاد کرد و در زمینه کاهش نقدینگی و افزایش بهره‌وری از سرمایه ملی گام برداشت.
 • طراحی و تولید ترانسفورماتور ویژه نیروگاه‌های بادی

  گروه بنگاه‌ها: متخصصان جوان ایرانی برای نخستین بار موفق به طراحی و تولید ترانسفورماتورهای ویژه نیروگاه‌های بادی با قدرت‌های ۷/ ۲ و ۴/ ۳ مگاولت آمپر (mva) با قابلیت کم‌نظیر نصب در توربین‌های بادی شدند.
 • افزایش تولید غلات در سال ۲۰۱۸

  دنیای اقتصاد: پیش‌بینی‌های سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) حاکی از رشد بی‌سابقه تولید جهانی غلات و سطح ذخایر این محصولات در سال ۲۰۱۸ است.

بیشتر