آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۴ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۱۶۴

 • ۳ گلوگاه «بسته» رونق صادرات

  دنیای اقتصاد: فعالان بخش‌خصوصی در نشستی با حضور متولیان تجارت خارجی کشور گلوگاه‌های بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی را شناسایی کردند. نرخ بالای سود تسهیلات ارزی، حذف کارت بازرگانی حقیقی و تعیین تنها ۳ بانک برای سپرده‌گذاری انتقادهای فعالان بخش‌خصوصی از این بسته بود. البته گلایه‌هایی نیز از سوی فعالان اقتصادی مطرح شد که حاکی از مشورت نکردن با بخش‌خصوصی برای تدوین بسته، نادیده گرفتن پتانسیل‌های لجستیک و حمل‌ونقل کشور و ضعف در فرماندهی واحد برای توسعه تجارت و به‌خصوص صادرات غیرنفتی بود.
 • ساماندهی فروشگاه‌های آزاد در مبادی مرزی

  دنیای اقتصاد: مرکز واردات و امور مناطق‌آزاد و ویژه اقتصادی گمرک ایران در بخشنامه‌ای لزوم ساماندهی وضعیت فعالیت فروشگاه‌های آزاد را در مبادی مرزی و فرودگاه‌های کشور به گمرکات سراسر کشور اعلام کرد.
 • شرط تحقق توسعه صادرات غیرنفتی

  مهدی نفر / پژوهشگر اقتصادی
  از زمانی که دولتمردان و برنامه‌ریزان ایرانی دریافتند که تنها با اتکا به درآمدهای نفتی نمی‌توان هدف‌های پیش‌بینی شده برای توسعه کشور را محقق کرد، مدت طولانی می‌گذرد.
 • افق کوروش چهره ماندگار صنعت و تجارت ایران شد

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش تندیس زرین چهره ماندگار صنعت و تجارت ایران را دریافت کرد.
 • مطالبات بخش‌خصوصی از معاونت اقتصادی رئیس‌جمهور

  دنیای اقتصاد: هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و روسای اتاق‌های سراسر کشور به‌منظور بیان دغدغه‌ها و چالش‌های بخش‌خصوصی و پیدا کردن راهکارهایی برای توسعه اقتصادی کشور با معاون اقتصادی رئیس‌جمهور دیدار کردند.

بیشتر