محمدمهدی برادران، معاون صنایع عمومی وزیر صمت در گفت‌‌‌‌‌وگو با خبر‌‌گزاری مهر در مورد مقابله با لوازم‌خانگی قاچاق، اظهار کرد: متاسفانه به‌صورت سازمان‌یافته قاچاق لوازم‌خانگی و عرضه محصولات تقلبی در ماه‌های اخیر افزایش‌یافته که موجب گلایه تولیدکنندگان شده‌است زیرا امسال رشد تولید داشته‌‌‌‌‌ایم. وی با بیان اینکه طی یک سال‌گذشته قیمت لوازم‌خانگی افزایش نیافته‌است، افزود: با هماهنگی تولیدکنندگان تلاش کردیم که در قالب جشنواره‌‌‌‌‌های مختلف و با ارائه تخفیف نقدی و تسهیلات فروش و... زمینه را برای فروش بیشتر فراهم کنیم تا مردم کالاهای اصل با ضمانت بخرند و مجبور به خرید کالاهای قاچاق بدون ضمانت نشوند. برادران ادامه داد: ما همه تلاش خود را برای فروش بیشتر محصولات داخلی به‌کار بسته‌‌‌‌‌ایم اما مردم هم باید توجه کنند خرید کالایی که ضمانت ندارد و ممکن است کالای تقلبی به‌نام اصلی باشد، ولو اینکه قیمتش کمتر باشد متضاد با حقوق مصرف‌کننده است.

وی تاکید کرد: شبکه فروش لوازم‌خانگی بسیار گسترده است؛ این کالاها قیمت مصوب دارند و در قالب جشنواره‌‌‌‌‌های مختلف عرضه می‌شوند، خدمات نصب دارند و در مجموع می‌توانند رضایت مستمر مشتری را جلب کنند.معاون وزیر صمت به کلاهبرداری‌‌‌‌‌های صورت‌گرفته در فضای‌مجازی اشاره کرد و افزود: متاسفانه جای گلایه دارد که در فضای‌مجازی مدیریت درستی درخصوص تبلیغات صورت نمی‌گیرد و برخی تبلیغاتی که انجام می‌شود در حکم کلاهبرداری است. وی گفت: در برخی از این تبلیغات مشاهده می‌شود که حتی هزینه پست از قیمت کالا بالاتر است!

یا اینکه برخی از قطعات جنبی گران‌‌‌‌‌تر از خود کالاست. متاسفانه در فضای‌مجازی نتوانسته‌ایم یک نظام نظارتی بر انواع تبلیغات را حاکم کنیم.