هرویک یاری‌‌‌‌‌‌جانیان رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ارمنستان در جریان بازدید از اتاق بازرگانی بارسلونا اسپانیا با جوزب ماریا گومز، مدیر توسعه روابط بین‌الملل این اتاق بازرگانی و خوانما گونزالس، نماینده شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی کاتالونیا در ایران، دیدار و ضمن تشریح وضعیت اقتصاد ایران، از ظرفیت‌های صادراتی کشورمان سخن گفت. وی همچنین به توانایی رقابتی محصولات صادراتی ایران در مقایسه با تولیدات رقبای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اشاره کرد و توضیح داد: محصولات و کالاهای ایرانی چه از نظر کیفی و چه از منظر کمی بر رقبا مزیت داشته و این تمایز در مورد قیمت نیز به‌خوبی محسوس است.

یاری‌‌‌‌‌‌جانیان ضمن دعوت از رئیس اتاق بازرگانی این ایالت برای حضور در ایران به‌منظور تداوم مذاکرات، افزود: هیات تجاری اتاق بازرگانی بارسلونا ضمن بازدید از مراکز صنعتی و تجاری ایران، این فرصت را خواهد داشت تا درخصوص فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشترک با طرف‌‌‌‌‌‌های ایرانی مذاکره کند. وی با اشاره به اینکه اقتصاد ایران در بسیاری حوزه‌‌‌‌‌‌ها دارای ظرفیت‌های بالقوه‌‌‌‌‌‌ای است که می‌تواند برای هر سرمایه‌گذار، ارزشمند و قابل‌توجه باشد، توضیح داد: ایران در حوزه‌هایی چون معدن، گردشگری، حمل‌ونقل و ترانزیت، صنایع تبدیلی و بسیاری حوزه‌های دیگر دارای فرصت‌های سرمایه‌گذاری بی‌‌‌‌‌‌بدیلی است که می‌تواند برای سرمای‌‌‌‌‌‌گذاران خارجی نیز ارزشمند باشد.

یاری‌‌‌‌‌‌جانیان عنوان کرد: ایران به دلیل قرارگرفتن در منطقه‌ای که سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا را به یکدیگر وصل می‌کند، یکی از کریدورهای منحصربه‌فرد تجاری است که نه‌تنها برای آنها که در جغرافیای ایران فعالیت می‌کنند که برای هر تاجری که میان این سه قاره فعال است، فرصت‌های بی‌‌‌‌‌‌نظیری را فراهم می‌کند. رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران در پایان ابراز امیدواری کرد، این دیدار مقدمه‌‌‌‌‌‌ای برای بسط و توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری میان ایران و اسپانیا باشد.