به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کاظم خاوازی افزود: در موقعیت مناسب کسانی که از تنظیم بازار حمایت کردند موقعیتی برای صادرات تخم مرغ در اختیارشان می‌گذاریم.

وی در پاسخ به این سوال که وزارت صمت می‌گوید، جهاد کشاورزی مرغ را از مرغداران تحویل نمی‌گیرد، افزود: این موضوع ساده‌ای است و فرق نمی‌کند وزارت جهاد کشاورزی یا وزارت صمت آن را تحویل بگیرد. خاوازی گفت: دستور ویژه داریم که دوستان ما در وزارت جهاد تلاش کنند که مرغداری‌ها برای تحویل مرغ خود مشکلی نداشته باشند به هر حال هر دو وزارت خانه موظف هستند که مرغ را از مرغدار تحویل بگیرند، چون مرغدار برای امنیت تامین غذایی تلاش می‌کند و همه رسانه‌ها و هر دو وزارتخانه باید دست به دست هم بدهیم که جلوی فشار دلالان به مردم را بگیریم.

محدودیتی برای تحویل نهاده‌ها به تولیدکنندگان نداریم

وزیر جهاد کشاورزی گفت: هیچ محدودیتی برای تحویل نهاده‌ها به تولیدکنندگان مرغ و تخم مرغ نداریم و نهاده‌های مورد نیاز همه زنجیره‌های مرغداری‌های گوشتی و تخم گذار کشور را تامین کرده‌ایم و می‌کنیم. خاوازی افزود: در زمینه تامین نهاده‌های دامی مشکلی نداریم و این موضوع از طریق وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صمت و بانک مرکزی در حال پیگیری است و تولیدکنندگان مطمئن باشند که نهاده‌ها را به‌طور کامل در اختیارشان قرار می‌دهیم. وی اضافه کرد: در دو هفته گذشته، تولیدکنندگان نشان دادند که پای کار بوده و نگران مردم و افزایش قیمت‌ها هستند بنابراین وارد بازار‌های عمده فروشی شدند و حتی مرغ سبز را با بسته بندی عادی، تحویل مردم دادند تا قیمت‌ها کاهش یابد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند