به گزارش سازمان حمایت از مصرف‌‌کنندگان و تولید‌کنندگان، سیدمجتبی سجادی با بیان اینکه سامانه ۱۲۴ از حوزه‌های مهم و کلیدی سازمان حمایت است افزود: با اتخاذ تمهیدات لازم، این سامانه ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه، پوشش حمایتی مناسبی به‌منظور ارتباط میان مردم و مسوولان مربوطه در سطح کشور را فراهم می‌کند.

مدیرکل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت در خصوص آخرین آمار شکایات دریافتی توسط سازمان‌های صمت استان‌ها در سه ماه نخست سال ۱۳۹۹ گفت: در این مدت بیش از ۴۶ هزار شکایت مردمی مربوط به تخلفات صنفی و غیر صنفی از طریق تلفن ۱۲۴ ستادهای خبری مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در بخش کالا و خدمات دریافت و بررسی شده است که ۳۰ هزار و ۶۰۵ فقره، (تلفنی) ۷ هزار و ۳۱۹ فقره (حضوری) و ۸ هزار و ۶۰۲ مورد (کتبی) بوده است.

وی افزود: همچنین از مجموع شکایات رسیدگی شده، تعداد ۱۹ هزار و ۲۸۸ مورد غیر متخلف و ۲۷ هزار و ۲۳۸ مورد متخلف شناخته شده که پرونده‌های متخلفان در دست بررسی و رسیدگی سریع است.

سجادی با تاکید بر اینکه پیگیری مطالبات و شکایات مردم به‌دلیل حضور سودجویان در بازار در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد، تصریح کرد: طی این بازه زمانی استان تهران با تعداد ۱۰ هزار و ۱۰۹ مورد، استان خراسان رضوی با ۴ هزار و ۷۹۶ مورد و آذربایجان شرقی با ۲ هزار و ۶۳۶ مورد بیشترین شکایت اعلام شده به سامانه ۱۲۴ را به خود اختصاص داده‌اند. وی اضافه کرد: در این بین آمارها حاکی از آن است که کمترین میزان تعداد شکایات دریافتی به استان‌های خوزستان (۳۳۵ فقره)، سمنان (۳۲۵ فقره) و کرمان جنوب (۱۷۱ فقره) تعلق دارد.

سجادی در ادامه به آمار شکایات دریافتی سازمان‌های صمت استان‌ها توسط سامانه اطلاع‌رسانی قیمت انواع کالا و خدمات هم اشاره کرد و گفت: در سه ماه نخست امسال، تعداد ۴ هزار و ۵۴۲ مورد گزارش و شکایت از طریق این سامانه دریافت شده که به ۳ هزار و ۸۸۵ مورد آن تاکنون رسیدگی شده است.

مدیرکل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود: با توجه به سنجش میزان رضایتمندی مردم از عملکرد سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در فرآیند مدت زمان رسیدگی و نحوه پاسخگویی به شکایات مطرح شده و بررسی شکوائیه‌ها، استان کهگیلویه و بویراحمد با ۹۷ درصد، استان اصفهان با ۸۰ درصد و استان هرمزگان با ۷۰ درصد بیشترین میزان رضایتمندی مردمی در سطح کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

وی همچنین متذکر شد: با توجه به سامانه اطلاع‌رسانی WWW.۱۲۴.ir به‌عنوان مرجع رسمی اطلاع‌رسانی قیمت کالا، هموطنان می‌توانند هرگونه اطلاعات مورد نیاز را از این سامانه دریافت و در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی در زمینه درج نکردن قیمت، صادر نکردن فاکتور، تقلب، گران فروشی، عرضه نکردن و... مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ اعلام کنندتا در سریع‌ترین زمان با اولویت مورد رسیدگی قرار گیرد.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند