90 درصد موتور‌سیکلت‌ها فاقد بیمه شخص ثالث هستند

حبس‌زدایی از ۵۷هزار راننده مقصر توسط صندوق

قمصریان درباره سابقه صندوق خسارت بدنی گفت: این صندوق از سال۱۳۴۷ راه‌اندازی شد؛ اما سقف تعهدات آن کم بود، اما از ۲۳دی‌ماه سال۱۳۹۵ که بیمه شخص ثالث اجباری شد، صندوق تامین خسارت بدنی هم سقف تامین خسارت ندارد، از آن زمان تاکنون ۱۷هزار و ۸۰۰میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده‌ایم. همچنین باعث حبس‌زدایی ۵۷ هزار نفر راننده مقصر شده‌ایم که اگر این صندوق نبود، این تعداد افراد باید در زندان باقی می‌ماندند.

 با شروع اولین ماه حرام نرخ دیه افزایش می‌یابد

مدیرعامل صندوق بیمه خسارت بدنی با بیان اینکه از روز شنبه با شروع ماه رجب، اولین ماه حرام سال، نرخ دیه کامل به یک‌میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان می‌رسد. بنابراین به رانندگان موتور و ماشین توصیه می‌کنیم، بیمه‌نامه شخص ثالث خریداری کنند تا در صورت تصادف دچار مشکل نشوند. به گفته قمصریان، بیش از ۱۰میلیون موتورسوار و ۳۰هزار تاکسی و تعداد زیادی خودروی سواری در کشور تردد می‌کنند؛ درحالی‌که بیمه شخص ثالث ندارند، در این فرصت نسبت به تهیه بیمه‌نامه اقدام کنند؛ چون اگر خدای ناکرده دچار تصادفی شوند، با فرا رسیدن ماه حرام نرخ دیه هم افزایش می‌یابد و بعدا گرفتار می‌شوند.

او اضافه کرد: اینکه عده‌ای از رانندگان بهانه می‌آورند، از نظر مالی در مضیقه هستند و تهیه بیمه‌نامه شخص ثالث را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پشت گوش می‌اندازند، پذیرفته نیست؛ چون شرکت‌های بیمه‌ای صد نوع تسهیلات در نظر می‌گیرند، از جمله فروش اقساطی بیمه‌نامه یا تفاهم‌نامه‌ای که بانک مرکزی و یکی از بانک‌ها منعقد کرده که اعتبار برای خرید بیمه‌نامه در نظر گرفته می‌شود که بیمه‌نامه خریداری می‌شود و سپس اقساط این اعتبار توسط فرد به بانک مربوطه پرداخت می‌شود. قمصریان گفت: بسیاری از موتورسواران هزینه‌های زیادی انجام می‌دهند؛ اما برای خرید بیمه‌نامه شخص ثالث اقدام نمی‌کنند؛ درحالی‌که بیمه‌نامه شخص ثالث اجباری است.

به گفته وی، طبق ماده۴۸ قانون بیمه شخص ثالث، خودروهایی که گازوئیل‌سوز هستند، ستاد سوخت صدور کارت سوخت و شارژ سهمیه ماهانه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به شرط داشتن بیمه‌نامه ثالث انجام می‌دهد. درباره موتورسیکلت هم همین‌طور است. نصب پلاک، تعویض پلاک و ترخیص موتور از پارکنیگ و انتقال پلاک همه به شرط داشتن بیمه‌نامه شخص ثالث است. با این وجود در حال حاضر ۱۰میلیون موتورسوار در کشور بدون بیمه تردد می‌کنند که هم برای خود و هم برای دیگران خطر ایجاد می‌کنند.

مدیرعامل صندوق بیمه خسارت بدنی گفت: قرار شد از خردادماه امسال خودروهای گازوئیل‌سوز اگر بیمه‌نامه نداشته باشند، کارت سوخت به آنها تعلق نگیرد و در مرحله اول هشدار بیمه برای آنها صادر می‌شود و اگر ظرف یک ماه بیمه‌نامه خرید که مشکل برطرف می‌شود، وگرنه از ماه بعد اخطار بیمه و پس از آن قطع سهمیه کارت سوخت انجام می‌شود و در فاز دوم قرار است، برای تاکسی‌های بنزین‌سوز این مساله پیگیری شود که اختصاص کارت سوخت شارژ سهمیه به شرط داشتن بیمه‌نامه شخص ثالث معتبر باشد.

۴میلیون موتور با وجود داشتن کارت سوخت، ‌بیمه ثالث ندارند

او با بیان اینکه حدود ۶میلیون کارت سوخت موتورسیکلت در کشور وجود دارد، گفت: طبق گفته رئیس کل بیمه مرکزی کمتر از ۲میلیون موتورسوار بیمه‌نامه ثالث دارند، یعنی بیش از ۴میلیون موتورسواری که کارت سوخت دارند؛ اما بیمه شخص ثالث ندارند و ما به کسانی سهمیه سوخت یارانه‌ای می‌دهیم که ماهانه ۲۵لیتر و در مجموع ۱۰۰میلیون لیتر برای این ۴میلیون نفر اختصاص می‌دهیم؛ درحالی‌که از قانون شخص ثالث گریزان هستند. قمصریان اضافه کرد: حدود ۲میلیون خودرو هم که کارت سوخت با سهمیه ماهانه ۶۰ لیتر دارند و در واقع ۱۲۰میلیون لیتر سوخت به آنها اختصاص داده می‌شود؛ درحالی‌که بیمه نامه شخص ثالث ندارند.

پرداخت مابه‌التفاوت دیه مرد و زن توسط صندوق خسارت بدنی

به گفته قمصریان، بر اساس قانون اصلاحی مجازات اسلامی در سال۹۲، ذیل ماده۵۵۱، تبصره‌ای اضافه شد که مابه‌التفاوت دیه زن و مرد از سوی صندوق خسارت بدنی پرداخت می‌شود. او گفت: این نقطه افتخار جمهوری اسلامی است که در محاکم قضایی بر اساس شرع حکم داده می‌شود؛ ولی تفاوت دیه زن و مرد توسط صندوق تامین خسارت‌های بدنی پرداخت می‌شود؛ به‌عنوان مثال در حادثه متروپل ۷نفر از فوت‌شدگان زن بودند که مابه‌التفاوت دیه آنها توسط صندوق پرداخت شد.

واریز ۸ درصد بیمه‌نامه شخص ثالث به صندوق خسارت بدنی

مدیرعامل صندوق بیمه خسارت بدنی اظهار کرد: بر اساس ماده۲۴ قانون بیمه شخص ثالث منابع صندوق تامین خسارت بدنی شامل ۸درصد از بیمه شخص ثالث و همچنین ۲۰درصد از جرایم رانندگی باید اختصاص یابد که البته عمده منابع صندوق از همان ۸درصد تامین می‌شود و ۲۰درصد سهم جرایم رانندگی به کندی پرداخت می‌شود. قمصریان درباره نقش صندوق تامین خسارت‌های بدنی در کاهش زندانیان حوادث رانندگی گفت: اگر این صندوق وجود نداشت، بسیاری از رانندگان که بیمه نداشتند، در زندان‌ها می‌ماندند، در حال حاضر در کشورهای توسعه‌یافته هم صندوق‌های مشابه وجود دارد؛ اما در آن کشورها کسی جرات نمی‌کند، وسیله نقلیه بدون بیمه‌نامه سوار شود؛ درحالی‌که در کشور ما ۳۵۰هزار دستگاه تاکسی وجود دارد،۳۰ هزار تاکسی یعنی حدود ۱۰درصد از آنها بیمه‌نامه شخص ثالث ندارند و مرتب در شهر تردد می‌کنند. همچنین طبق قانون سپردن به وسیله نقلیه بدون بیمه‌نامه ممنوع است؛ اما بسیاری از ناوگان باربری بیمه‌نامه ندارند.

صدور معاینه فنی خودرو بدون بیمه شخص ثالث

او اضافه کرد: صدور معاینه فنی برای خودرو بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است؛ اما این مساله به خوبی رصد نمی‌شود و برخی از خودروها بدون داشتن بیمه‌نامه شخص ثالث معاینه فنی هم دریافت می‌کنند. مدیرعامل صندوق بیمه خسارت بدنی تاکید کرد: صندوق بیمه خسارت‌های بدنی در مواردی که مقصر تصادفات بیمه نامه نداشته باشد، خسارت‌های دیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در وجه آسیب‌دیده می‌پردازد و سپس از مقصر حادثه دریافت می‌کند. قمصریان گفت: تاکنون ۶۰۰میلیارد تومان وصولی از مقصران حادثه داشته‌ایم و از سال۹۰ صندوق خسارت‌های بدنی به یک نهاد عمومی غیردولتی، مستقل و تابع وزارت اقتصاد تبدیل شده است که بیمه مرکزی هم یکی از اعضای مجمع این صندوق به‌شمار می‌رود./فارس