پیش‌بینی می‌شود اقتصاد جهانی در سال ‌۲۰۲۳ رشد ۷/ ۱درصدی را ثبت کند که یک‌درصد کمتر از پیش‌بینی قبلی ۷/ ۲‌درصد است. پیش‌بینی کنونی موسسه قطع کامل یا تقریبا کامل گاز خط‌لوله روسیه به اروپا را در‌نظر گرفته است. به‌رغم تلاش‌های اتحادیه اروپا برای یافتن راه‌‌‌‌‌‌حل‌‌‌‌‌‌های جایگزین، کل عرضه گاز اتحادیه اروپا در کوتاه‌‌‌‌‌‌مدت به میزان قابل‌‌‌‌‌‌توجهی کاهش خواهد یافت و تاثیرات آن از طریق زنجیره‌‌‌‌‌‌های تامین صنعتی محسوس خواهد بود. فیچ اعلام کرد انتظار می‌‌‌‌‌‌رود منطقه یورو و بریتانیا در اواخر سال‌جاری وارد رکود شوند، درحالی‌که پیش‌بینی کرد اقتصاد ایالات‌‌‌‌‌‌متحده در سال‌۲۰۲۳ دچار رکود خفیف شود.

این آژانس انتظار دارد اقتصاد منطقه یورو در سال‌۲۰۲۲ رشد ۶/ ۲‌درصدی داشته باشد اما در سال‌۲۰۲۳ رشد اقتصادی به میزان ۱/ ۰‌درصد کاهش یابد که علت آن تاثیر بحران گاز طبیعی خواهد بود و این میزان نسبت به پیش‌بینی ژوئن به ترتیب ۳/ ۰ و ۲/ ۲‌درصد کاهش داشته است. پیش‌بینی می‌شود اقتصاد آمریکا در سال‌۲۰۲۲ به میزان ۷/ ۱‌درصد و در سال‌۲۰۲۳ به میزان ۵/ ۰‌درصد رشد کند که به ترتیب ۲/ ۱ و یک‌درصد کاهش ثبت‌شده است. انتظار می‌رود اقتصاد چین در سال‌جاری ۸/ ۲‌درصد و در سال‌آینده ۵/ ۴‌درصد رشد کند که به ترتیب ۹/ ۰ و ۸/ ۰درصد کاهش یافته است؛ زیرا دومین اقتصاد بزرگ جهان با محدودیت‌های همه‌‌‌‌‌‌گیر کووید-۱۹ و رکود طولانی‌‌‌‌‌‌مدت املاک دست و پنجه نرم می‌کند. از سوی دیگر، پیش‌بینی می‌شود اقتصاد ترکیه در سال‌۲۰۲۲ به میزان ۲/ ۵‌درصد و در سال‌۲۰۲۳ به میزان ۹/ ۲‌درصد رشد کند. برآورد اخیر برای سال‌۲۰۲۲ یک تجدیدنظر رو به بالا نسبت به رقم قبلی است که پیش‌بینی می‌‌‌‌‌‌کرد اقتصاد ترکیه در سال ‌۲۰۲۲ رشد ۵/ ۴‌درصدی داشته باشد. فیچ اشاره کرد اقتصاد ترکیه در سه‌ماهه دوم با افزایش مصرف و صادرات، رشد قوی نشان داده است.

همچنین در خبر دیگری اعلام شد این موسسه انتظار دارد اقتصاد هند کند شود و پیش‌بینی رشد تولید ناخالص داخلی این کشور برای سال ‌مالی جاری تا مارس ۲۰۲۳ را از ۸/ ۷‌درصد به ۷‌درصد کاهش داد. همچنین کاهش بیشتر رشد را به ۷/ ۶‌درصد در سال‌ مالی ۲۰۲۴ از پیش‌بینی قبلی ۴/ ۷‌درصد ارائه کرد. این موسسه رتبه‌‌‌‌‌‌بندی اعلام کرد: ما انتظار داریم با توجه به پس‌‌‌‌‌‌زمینه اقتصاد جهانی، تورم بالا و سیاست‌های پولی سخت‌‌‌‌‌‌تر، اقتصاد کند شود. آنها افزودند: تورم در‌ماه اوت با کاهش قیمت نفت‌خام تعدیل شد اما با توجه به فصلی منفی در پایان سال‌جاری، خطر تورم موادغذایی همچنان ادامه دارد. بر اساس گزارش رویترز، از آنجا که بانک مرکزی هند اعلام کرده است تصمیمات آتی آن بر اساس پویایی‌‌‌‌‌‌های اقتصادی مدنظر، سنجیده و زیرک خواهد بود، فیچ اعلام کرد انتظار دارد نرخ‌های سیاستی در آینده نزدیک به اوج خود برسد.