به عقیده بسیاری از کارشناسان پس از تغییر سیاست‌های حمایتی دولت و اصلاح قانون هدفمندسازی یارانه‌ها بازار سکه و ارز در حال رنج‌سازی قیمتی است. این کمتر شدن نوسانات قیمتی می‌تواند ناشی از نبود کشش قیمتی برای سکه و ارز در کانال های بالاتر باشد. البته اینها همه در حالی است که عده ای از کارشناسان ضمن اشاره بر سیگنال‌های سیاسی از احتمال مشاهده تحرکات کاهشی در نرخ سکه و ارز پس از حصول توافق هسته‌ای احتمالی با قدرت های جهانی سخن می‌گویند. قیمت هر برگ اسکناس دلار بازار متشکل ارزی در روز گذشته به رقم ۲۵هزار و ۵۵۳ تومان رسید.دیروز شنبه یکم‌خرداد ماه سکه در بازار تهران روند افزایشی خفیفی را از خود به جای گذاشت.

در ابتدای معاملات روز گذشته قیمت این قطعه فلز زرد و گرانبها با حدود ۸۰ هزار تومان افزایش نسبت به نرخ روز شنبه در سطح قیمتی ۱۴میلیون و ۴۰۰هزار تومان به فروش رسید. در حوالی ظهر روز گذشته نوسانات افزایشی سکه شدت بیشتری گرفت. به‌صورتی‌که قیمت هر عدد از این قطع طلا در ساعت یک بعدازظهر یکشنبه در نرخ ۱۴میلیون و ۴۶۰هزار تومان نیز به فروش رسید. اما با نزدیک شدن به ساعات پایانی بازار روند نمودار قیمتی سکه شکل عکس گرفت و نرخ این کالای سرمایه‌ای در عصر دیروز مجددا به نرخ‌های ارائه‌شده در صبح این روز نزدیک شد و در نهایت قیمت هر قطعه سکه امامی در بازار روز گذشته با ۹۰هزار تومان افزایش نسبت به نرخ روز شنبه به رقم ۱۴میلیون و ۴۱۰هزار تومان رسید.پس از اعمال تغییرات در سیاست‌های حمایتی دولت و اصلاح قانون هدفمند‌سازی یارانه‌ها نرخ سکه در بازار تهران دچار نوسانات افزایشی جدیدی شد. اما این رشد قیمتی از افزایش یک کاناله فراتر نرفت و پس از آن سکه در پله‌های قیمتی کانال ۱۴میلیون تومانی به نوسان پرداخت. به عقیده برخی از کارشناسان، سیاست‌های جدید اقتصادی دولت که شامل کمتر کردن رشد نقدینگی است، می‌تواند عامل تاثیرگذاری در جهت کاهش نوسانات نرخ سکه و ارز در بازار تهران شود.نرخ دلار در سامانه میانگین موزون بازار ارز نیز در روز یکشنبه کاهشی بود.

نرخ هر برگ اسکناس دلار سنا که در روز شنبه در رقم ۲۵ هزار و ۶۳۳ تومان به فروش رسیده بود، دیروز با ۸۰ تومان کاهش به سطح قیمتی ۲۵هزار و ۵۵۳تومان رسید. در روزهای گذشته نهاد بازار‌ساز بانک مرکزی نیز سیگنال‌هایی از وضعیت مناسب ذخایر ارزی کشور منتشر کرده است. برخی از تحلیلگران بازار ارز ضمن اشاره بر همین سیگنال‌های مثبت معتقدند که بازار ارز تهران مستعد شروع روندهای کاهشی جدید است. البته انتشار خبرهای جدید می‌تواند سمت و سوی بازار را مشخص کند.