سازمان تنظیم مقررات هند (RBI) با اعلام سیاست‌های پولی خود، پس از مدت‌ها فضای بیشتری پیدا می‌کند؛ زیرا ۱۹ شاخص از ۲۲ شاخص اقتصادی امیدوارکننده هستند و به نظر می‌رسد تهدید سویه اومیکرون در حال کاهش است.

این ۱۹ شاخص طی سه ماه گذشته در مقایسه با سطوح قبل از همه‌گیری در سال ۲۰۱۹ بالاتر بوده‌اند. در میان ۱۹ شاخص، برخی از شاخص‌ها مانند صورت‌حساب‌های الکترونیکی، صادرات کالا، تولید زغال‌سنگ و حمل‌ونقل ریلی بهبود بسیار فراتر از ۱۰۰ درصد داشتند. منابع دولتی گفتند: «این نتایج نشان می‌دهد که نه تنها بهبود کامل است، بلکه رشد اقتصادی هم‌اکنون نسبت به سطح تولید قبل از همه‌گیری شتاب گرفته است.» لازم ‌به‌ذکر است، این موارد توسط برآوردهای تولید ناخالص داخلی منتشرشده در ۳۰ نوامبر برای سه ماه دوم سال مالی جاری تایید شده است.

سازمان تنظیم مقررات هند (RBI) چهارمین سیاست پولی دو ماهانه خود را در روز چهارشنبه ارائه کرد و انتظار می‌رود که نرخ بهره ریپو و بازپرداخت معکوس را بدون تغییر نگه دارد و پیامدهای سویه اومیکرون را در نظر داشته باشد. دو کاهش نرخ در سال گذشته، نرخ سود بانکی را به پایین‌ترین سطح یعنی ۴درصد کاهش داد و از آن زمان، نرخ‌ها بدون تغییر باقی ماندند.

با این حال، چالش‌هایی مانند مازاد نقدینگی در سیستم، افزایش بازده اوراق قرضه و برداشت نابرابر اعتبار توسط سازمان تنظیم مقررات هند (RBI) وجود دارد که باید با آنها مقابله کرد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند