به گزارش کوین تلگراف، مایکل سیلور‌، مدیرعامل شرکت نرم‌افزارهای تجاری مایکرواستراتژی (Microstrategy)، دیدگاه‌های خود را درباره صنعت ارزهای دیجیتال و آینده این صنعت بیان کرد.

در این برنامه کورتنی ریگان، مجری سی‌ان‌بی‌سی درباره خرید مداوم بیت‌کوین توسط شرکت مایکرواستراتژی پرسید. اشاره او به تازه‌ترین اقدام این شرکت بود که روز دوشنبه اعلام کرد قصد دارد یک میلیارد دلار از سهام خود را برای خرید بیت‌کوین بفروشد.

سیلور، بیت‌کوین را «طلای دیجیتال در یک شبکه بزرگ فناوری» توصیف و پیش‌بینی کرد که این ارز دیجیتال برتر توسط میلیاردها نفر در سراسر جهان مورد پذیرش قرار گیرد.

در این مصاحبه، گای آدامی،  دیگر مجری برنامه با اشاره به اصطلاح «ماکسیمالیست بیت‌کوین»، از سیلور پرسید که نظرش درباره اتریوم چیست و آیا این ارز دیجیتال جایگاهی در استراتژی سرمایه‌گذاری شرکت او خواهد داشت.

در دنیای ارزهای دیجیتال، ماکسیمالیست بیت‌کوین به کسی می‌گویند که اعتقاد دارد بیت‌کوین تنها ارز دیجیتالی است که باقی خواهد ماند و در آینده تنها ارز دیجیتال جهان خواهد شد.

سیلور گفت که از نظر او بیت‌کوین یک «دارایی دیجیتال» و باارزش‌ترین و غالب‌ترین شبکه است که می‌توان آن را اجزای سازنده پایه‌های اکوسیستم ارزهای دیجیتال دانست. او افزود: اگر دنیای سایبری را مانند شهر منهتن تصور کنید، بیت‌کوین بلوک‌های گرانیتی آن است. پس از آن ارزهای دیجیتالی مثل تتر و دیگر استیبل کوین‌ها قرار دارند که نقش بازارهای پولی را در فضای سایبری ایفا می‌کنند.‌ بعد نرم‌افزارهای دیجیتالی مثل اتریوم هستند.

سیلور اظهار کرد اتریوم می‌خواهد ساختمان بانک جی‌پی‌مورگان، تاسیسات بانکداری و همه صرافی‌ها را از حالت مادی خارج کند.

او با بیان اینکه برای دارایی‌های دیجیتال مختلف جا هست، افزود: «به نظر من همین‌طور که بازار به‌تدریج این دارایی‌ها را درک می‌کند، هر یک از آنها جایگاه خود را پیدا می‌کنند.»

مدیرعامل مایکرواستراتژی در عین حال اشاره‌ای به این مساله نکرد که آیا این شرکت در آینده نزدیک اقدام به خرید اتریوم یا دیگر آلت‌کوین‌ها خواهد کرد یا خیر.

شرکت مایکرواستراتژی در فرمی که روز دوشنبه در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا‌(SEC) ثبت کرد، گفته است که این شرکت قصد دارد اوراق بهاداری را عرضه کند که از طریق آن بتواند یک میلیارد دلار از سهامش را بفروشد.

این شرکت هفته پیش اعلام کرده بود که عرضه ۵۰۰ میلیون دلار اوراق قرضه را به پایان رسانده و می‌خواهد با سود حاصل از فروش این اوراق بیت‌کوین خریداری کند.

سیلور نظر خود را در صفحه توییترش که ۲/ ۱ میلیون دنبال‌کننده دارد به رای گذاشت. او از دنبال‌کنندگان خود پرسید که به نظر آنها قیمت بیت‌کوین طی هفت سال آینده سالانه بیش از ۶۱۲۵ درصد رشد خواهد داشت؟این رقم مربوط به سود اوراق قرضه‌ای است که شرکت مایکرواستراتژی فروخته است؛ یعنی در این هفت سال باید سالانه ۶۱۲۵ درصد سود به خریداران این اوراق بپردازد. تا لحظه نگارش این خبر که بیش از ۱۱۳هزار نفر در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، ۹/ ۸۹ درصد جواب‌شان مثبت بوده است.براساس داده‌های وب‌سایت بیت‌کوین ترژریز (Bitcoin Treasuries)، مایکرواستراتژی در حال حاضر بیش از ۹۲هزار واحد بیت‌کوین دارد که با قیمت کنونی ارزش آن کمی بیش از ۶/ ۳ میلیارد دلار است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند