آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۴۸۴۶

 • راهکارهای استارت‎آپ‎ها برای کنترل کرونا

  دنیای‌اقتصاد: نخستین روزهای اسفند ماه بود که وزارت بهداشت رسما اعلام کرد ویروس کرونا در ایران نیز شیوع پیدا کرده است. بیماری‌ای که نه‌تنها سلامتی شهروندان را تهدید می‌کند بلکه منجر به تعطیلی مدارس، دانشگاه‎ها و اماکن عمومی شد. این تهدید تا جایی پیش رفت که قرنطینه شدن در خانه‎ها به یکی از راهکارهای اساسی برای مقابله، کنترل و پیشگیری این بیماری جدید بدل شد. اما این چالش در شرکت‎هایی که نمی‎توانند فعالیت خود را تعطیل کنند به قوت خود باقی است. در این میان، استارت‎آپ‌ها که عمدتا مدل کسب‎وکار آنها بر پایه دیجیتال بوده توانستند از گزینه دورکاری استفاده کنند و در اجرای این سیاست پیشگام باشند. به هر حال، مزیت بودن در تکنولوژی به بسیاری از آنها این امکان را داده که بدون تعطیلی فعالیتشان را با کارکنانی که دورکاری می‌کنند انجام دهند. به این ترتیب، در همان روزهای ابتدایی که بحث شیوع ویروس کرونا در کشور جدی شد، استارت‎آپ‎ها از جمله آپارات، کافه‎بازار و فرادرس از دورکاری کارکنانشان خبر دادند.
 • استرالیا از فیس‌بوک شکایت کرد

  مهر: کمیسیونر اطلاعات در استرالیا به‌دلیل افشای اطلاعات بیش از ۳۰۰ هزار کاربر استرالیایی در رسوایی کمبریج آنالایتیکا از فیس‌بوک شکایت کرد.
 • بیل گیتس کیت‌های آزمایش خانگی کروناویروس را ارائه می‌دهد

  ایسنا: پروژه جدید «بنیاد بیل و ملیندا گیتس»، بر ابداع و ارائه کیت‌های خانگی تمرکز دارد که ابتلای افراد به کروناویروس را مورد بررسی قرار می‌دهند. به گزارش «ایسنا» و به نقل از تک‌کرانچ، پروژه‌ای که با سرمایه‌گذاری «بیل گیتس» درحال انجام است، به زودی کیت‌های آزمایش خانگی را برای بررسی ابتلا به کروناویروس ارائه خواهد داد.
 • چگونه گوشی خود را ضدعفونی کنیم؟

  ایسنا: تمیز و ضدعفونی کردن گوشی‌های موبایل بدون شک یکی از مهم‌ترین کارهایی است که افراد این روزها باید برای مقابله با انتشار ویروس خطرناک کرونا انجام دهند. به گزارش «ایسنا» براساس گزارش جدید ایندیپندنت، کارشناسان بهداشتی و پزشکان از کاربران گوشی‌های موبایل درخواست کرده‌اند که بعد از هر تماس با اجسام و اشیای مختلف، گوشی خود را به دقت ضدعفونی کنند تا احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق آن به صفر برسد. لزوم و ضرورت ضدعفونی کردن گوشی‌های موبایل از آن جهت است که طبق تازه‌ترین تحقیقات صورت گرفته، هر فرد به‌طور متوسط حداقل روزی ۷۶ بار به گوشی خود دست می‌زند. برای تمیز و ضدعفونی کردن گوشی‌های موبایل به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید:
 • سند تحول دیجیتال کشور به‌زودی تکمیل می‌شود

  مهر: رئیس پژوهشکده سیاست‌پژوهی و مطالعات راهبردی فاوا با بیان اینکه «سند تحول دیجیتال کشور» به‌زودی تکمیل می‌شود، از اجرای این پروژه با همکاری پژوهشگاه ICT در آینده نزدیک خبر داد. به گزارش پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، علیرضا یاری تدوین سند تحول دیجیتال را از پروژه‌های حائز اهمیت پژوهشکده سیاست‌پژوهی و مطالعات راهبردی فاوا عنوان کرد و گفت: درحال اجرای پروژه تدوین سند تحول دیجیتال با کمک دانشگاه تهران هستیم که در این سند به بررسی روند تحول دیجیتال در کسب‌وکارهای متفاوت پرداخته و تاثیرگذاری آن در صنایع مختلف را از ابعاد متفاوت بررسی خواهیم کرد. وی با بیان اینکه هم اکنون نداشتن سطح مناسبی از زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در کسب‌وکارها یک مشکل اساسی به‌شمار می‌رود، گفت: کسب‌وکارها به سمتی درحال حرکت هستند که غالب آنها مانند بانک‌ها یا شرکت‌های بزرگ، وابستگی شدیدی به فناوری اطلاعات پیدا کرده و این نشان‌دهنده اهمیت تحول دیجیتال سازمان‌ها بوده و این نیاز در آنها به‌شدت احساس می‌شود که از زیرساخت فناوری اطلاعات مناسبی برای توسعه کسب‌وکار خود برخوردار شوند.
 • قابلیت استوری به توییتر هم می‌آید

  ایسنا: به‌نظر می‌رسد شبکه اجتماعی توییتر قصد دارد قابلیت جدیدی را که شبیه استوری اینستاگرام است، به پلتفرم خود بیفزاید. به گزارش «ایسنا» گزارش‌های منتشر شده در tech news network حاکی از آن است که شبکه اجتماعی توییتر درحال تست قابلیت آزمایشی جدیدی در برزیل است که به کاربران اجازه می‌دهد توییت‌های خود را در قالب استوری که تنها ۲۴ ساعت روی حساب کاربری آنها ظاهر و پدیدار می‌شود، با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند. گفته می‌شود این توییت‌های موقتی ۲۴ ساعته که شباهت زیادی به استوری‌های اینستاگرام و واتس‌اپ دارند،Fleets نامیده می‌شود که قابلیت لایک، ریپلای و ری‌توییت را نخواهند داشت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر